יום ראשון, 05 ביולי 2020, י"ג תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

מגזין במבשרת ציון

עם הספר

על פרויקט 'הספרייה החברתית' של שבט הצופים 'יונתן'

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

משה שפיבק

עורך 'זמן מבשרת'

moshe_spievak@walla.co.il

מבין כל הדברים ברשימת הדברים המופלאים בפרק זה של גיליון החג, היוזמה הטרייה ביותר היא פרויקט 'הספרייה החברתית'.

פוסט שנכתב בדף השבט לפני פחות משבועיים: "שבט יונתן מתחיל מיזם איסוף ספרים על מנת שנוכל להוציא את הפרויקט לפועל. הספרייה החברתית היא בעצם פרויקט שמטרתו הוא לעשות טוב. במקומות ציבוריים ברחבי מבשרת יוצבו כונניות ספרים. המטרה היא שכל אדם יוכל לקחת ספר לקרוא ובסופו של דבר גם להחזיר והכל ברוח ורצון טוב! על מנת שהפרויקט ייצא לפועל, התחלנו במבצע איסוף ספרים. לכן כל פעם שאתם או בני משפחתם עוברים ליד שבט יונתן (רחבת מפעל הפיס) תוכלו להשאיר את הספרים ליד הכניסה לשבט ואנחנו נדאג לשאר. צריכים את העזרה של כולכם על מנת שנוכל להוציא את הפרויקט לפועל ולעשות קצת טוב".

תמיר מדינה, בן 18, תלמיד י"ב בתיכון 'הראל' וראש קהילה בשבט 'יונתן', מספר על הדרך לרעיון: "בשנה האחרונה, מאז שנכנסתי לתפקידי, רציתי שנעשה משהו למען היישוב ולחזק את הקשר בין השבט ליתר התושבים. ישבנו כמה חברים וראינו שיש צורך בספרים במקומות ציבוריים. בכוונתנו למקם מדפים בכל מיני מקומות ציבוריים ולסמוך על אנשים שייקחו וגם יחזירו. המטרה היא שיהיו ספרים כל הגילאים, בכמה שיותר שפות בכל חלקי היישוב".

עוד הוא מספר, כי "המודל שלנו הוא כמו הספריות בתחנות הרכבת, אתה לוקח ספר בתחנה אחת ומחזיר בתחנה אחרת וכמובן תורמים".

כאמור, מדובר בפרויקט טרי שרק יצא לדרך וזה המקום לשאול איך התגובות ביישוב למיזם זה. על כך עונה תמיר: "יש היענות רבה וכבר אספנו ספרים רבים. זה מוצר שיש אותו בשפע ואנשים מתחדשים בספרים, מוציאים ישנים והרבה אמרו שהם מעוניינים לתרום".

על הביצוע בשטח הוא מספר: "כבר בימים אלו אנו מגיעים לבתים של אלו שפנו אלינו וכבר לאחר חג הפסח נתחיל למקם את המדפים. זכינו להתחלה טובה ואני מאמין שהמיזם הזה יתפוס עוד תאוצה. הרעיון הזה של להיעזר ולעזור הוא אדיר. ראינו את זה באימוץ משפחתון, אימוץ כלבים וחלוקת פרות וירקות למשפחות יחד עם עמותת 'יד ביד' בראשותו של חבר המועצה, דובי כדורי".

ליצירת קשר בכל שעה ביום, מגיעים עד פתח הבית לאסוף את הספרים.

תמיר-0502279106

איתי-0503883045

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: