יום חמישי, 04 ביוני 2020, י"ב סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

מגזין במבשרת ציון

בנק הזמן

על מיזם הפועל בשיתוף המועצה המקומית מבשרת ציון וקהילת קמ"ץ

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

משה שפיבק

עורך 'זמן מבשרת'

moshe_spievak@walla.co.il

בחודש ינואר ציינו בערב פתיחה חגיגי את חזרתו לפעילות של 'בנק הזמן' מבשרת-ציון. בערב, שהיה פתוח לכלל התושבים, שמעו המשתתפים את סיגלית פינקלשטיין, יו"ר לשכת המאמנים, מדברת על סודות ניהול זמן, ונהנו עם עדו ברגמן במופע נוסטלגי משעשע בשיתוף הקהל. ב'יום המעשים הטובים' בתחילת אפריל, התקיים בשיתוף עם קמ"ץ ונוער 'תלם' שוק קח-תן, דוכני התרמה והפעלות לילדים, כאשר כל מה שנשאר משוק קח-תן הועבר ל'מרכז הבגד' ברחוב החצב.

בנק הזמן פועל בחסות המועצה המקומית מבשרת-ציון ותחת קורת הגג הנדיבה של  קמ"ץ - קהילת מבשרת ציון. כחלק ממדור קהילה במחלקה לשירותים חברתיים, שמו לעצמם כמטרה לחבר בין אוכלוסיות מגוונות ביישוב וליצור קהילה נוספת שמורכבת ממגוון האנשים המרכיבים את היישוב שלנו, מתוך אמונה שלכל אחד יש מה לתת ומה לקבל מהזולת ושתחושת השייכות חיונית לכולם. "אנחנו מקווים כי נצליח להפיק אירועים נוספים שיהיו פתוחים לכלל תושבי מבשרת, ומעודדים אתכם להצטרף לבנק הזמן כדי להעשיר את המרקם האנושי שלנו", נמסר.

מה זה בנק הזמן? פרוייקט חברתי שמבוסס על 'מטבע' שהינו שעה. לכל חבר בנק זמן יש כרטיס עם רשימת השעות שנתן לחברים וקיבל מחברים אחרים בבנק. לדוגמא: דורית מבקשת ליווי בנסיעה מחוץ לעיר ומציעה בישול טבעוני, רונן רוצה ללמד קבוצת ברידג' ולקבל מסאז', רוני מרצה על האיחוד האירופי ואוהב להצטרף לטיולים בשבת, לימור עוזרת לארגן את האירועים בבנק הזמן ולומדת ספרדית. כל חבר וחברה נותנים ומקבלים שעות, בהתאם לתחום הפעילות שמתאים להם ולפניות שלהם. עדכון נתינת וקבלת השעות נרשמם על ידי רכזת בנק הזמן במאגר השעות הממוחשב וכל אחד יכול לתת ולקבל שעות כרצונו.

פעילויות ותחומי נתינה חלקיים המוצעים בבנק הזמן: טיולים בחיק הטבע בשבתות, קבוצת ברידג', סדנת מלאכות יד לנשים, בישול טבעוני, ייעוץ כלכלי, עיצוב פנים, חברה לבני הגיל השלישי ועוד.

תחומים שעדיין חסרים ושחברים מבקשים לקבל בהם שעות: גינון וייעוץ בגינון, רפואה משלימה, מסאז', לק ג'ל, תרגום מסמכים מיידיש, חוג פיסול, חוג ציור ועוד.

מידי שבועיים החברים מקבלים ידיעון למייל עם תחומי נתינה ותחומים מבוקשים עדכניים וכך יכולים להיות עם אצבע על הדופק כדי לבדוק אם יש להם אפשרות לתת או לקבל זמן.

הציבור מוזמן להגיע לפגישת הצטרפות (חברים וותיקים מוזמנים לחדש חברות היות והחברות אינה מחודשת אוטומטית). ככל שיהיו  יותר חברים בבנק ניתן יהיה להציע יותר תחומי נתינה וקבלה. בפגישת ההצטרפות תבינו שיש לכם המון מה לתת!

נשמע מעניין? מוזמנים להתקשר, לכתוב SMS או לשלוח הודעת וואטסאפ לטלפון: 055-6824810. עידית וגנר, רכזת "בנק הזמן" מבשרת-ציון.

מייל: timebankmz@gmail.com.

פייסבוק: בנק הזמן מבשרת ציון

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: