יום שני, 15 ביולי 2019, י"ב תמוז ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 054-430-0186

נדל"ן במבשרת ציון

המהפכה התיירותית-מסחרית של בית נקופה

'אשכולות תיירות', זוהי מטרת של המושב הצמוד למבשרת, שתידון בשבוע הבא בוועדה המחוזית * בתפריט: מכירת מוצרי חקלאות ישר מהשדה, ספא גלידרייה ואפילו בוטיק שוקולד * וגם: בקשה להרחבת הדיור במושב והקמת מלון

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

רונית משה

ההתעוררות התיירותית במתחם הנמצא בין בית נקופה לקריית ענבים ממשיכה. בשבוע הבא אמורה הוועדה המחוזית לדון בתוכנית גדולה של מושב בית נקופה, במטרה ליצור מה שהם מכנים  'אשכולות תיירות'. על פי מסמכי המחוזית, מדובר בבקשה להצמיד ייעוד תיירותי לצד פיתוח נופי חקלאי. הכוונה לאשר קיום מסעדות, מסחר, ספא, מרכזי יצירה ופעילות, מתחמי עיבוד התוצר החקלאי לגווניו ומכירתו, גלריה, סטודיו, שוק כפרי, חנויות למטייל, חנות אופניים, בית קפה, גלידרייה, שוקולטייר, חנות תבלינים וקונדיטוריה.

נכון, גם היום יש פעילות מסחרית לא מבוטלת באזור, אבל הכוונה לעשות תכנית מסודרת, להגדיל ולגוון את הפעילות המסחרית-תיירותית. לבד מאלו, מתכננים קברניטי המושב להגדיל את מספר היחידות צמודות הקרקע ולהוסיף בית מלון בן למעלה מ-200 חדרי אירוח.

 

עוד וילות

אלא שעם כל הכבוד לתכנית התיירותית, מה שקברניטי המושב מצפים לו יותר מכל הוא בנושאי המגורים. במושב מבקשים מהוועדה המחוזית לאפשר בניית עד ארבע יחידות בנחלות בשטחים מסוימים וכן יחידות הורים. לפני שניכנס למספרים, נציין כי בגדול המטרה היא יצירת מסגרת תכנונית למושב הקיים, כולל עיבוי הבנייה בנחלות, הגדרת שטחים עבור מיזמים תיירותיים בנחלה וכן יצירת פרויקט תיירותי מרוכז שלצדו יתקיים פיתוח של טרסות, עצי הדרים וכרמים. התכנית גם תכלול הריסת מבנים ישנים וכן מסחר, לא רק בשולי היישוב, אלא גם במרכזו.

במספרים מדבר התכנית על מסחר בהיקף של 1,100 מ"ר. כמו כן מבקשת התכנית אישור להכשרת 235 חדרי מלון. כיום, אגב, מאושרים באזור כ-149 חדרי מלון.

בכל הקשור למגורים, הכוונה היא להגדיל את היצע היחידות צמודות הקרקע ל-258. בהתחשב במחירים בקיבוץ קריית ענבים (ואשר מתחילים בלמעלה משלושה מיליוני שקלים) הרי שכל יחידת דיור היא בעלת משמעות גדולה מבחינה כלכלית.

כמובן שיש לשים לב לדבר אחד חשוב: תוספות המסחר והמגורים יגדילו את נפח התנועה, כל זאת באזור שמתאפיין בכבישי גישה די צרים. נקווה שהתכנית תדע לספק פתרונות ראויים. ברור כי ליזמים אינטרס ברור – ככל שהגישה תהיה טובה יותר, ניתן יהיה להשכיר ואו למכור יותר בקלות את הנכסים המסחריים.

עסקת השבוע

דירת שלושה חדרים במבשרת י"א נמכרה עבור 1.57 מיליון שקלים. הדירה נמצאת ברחוב מבוא לבונה מספר 4 ושטחה 71 מ"ר. הנכס, שהוקם לפני 20 שנה, כולל חצר ששטחה 168 מ"ר.

 

המספר הנוסף

המחיר הממוצע למ"ר מגורים במבשרת הוא כ-18,500 שקלים. כך עולה מנתונים של אתר 'מדלן'. התשואה השנתית הממוצעת מיחידת דיור ביישוב היא כשניים וחצי אחוזים.

 

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: