יום שני, 15 ביולי 2019, י"ב תמוז ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 054-430-0186

נדל"ן במבשרת ציון

רכס לבן אפור? לפחות פרויקט חוצבים יהיה ירוק

בשבוע שעבר אושרה הבנייה במתחם 'רכס לבן' * לאחר איבוד שכיית החמדה, ובאמצע שהדחפורים חופרים בחוצבים – לפחות שיהפכו את הבנייה במבשרת ל'ירוקה' * וכמובן – שתהיה מחשבה דומה גם לגבי 'שכונת הגולף' העתידית, ליד הרכס

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

רונית משה

שכונות בלי כלי רכב בין החצרות והרחובות, ניצול יעיל במיוחד של המים, וחיסכון גדול בחשמל. השבוע, לאחר שהתברר כי אלפי ההתנגדויות לא עזרו, וכי המתחם הירוק של 'רכס לבן' עומד להתכסות בבטון, אולי לפחות ניתן לצבוע במעט 'ירוק' את מתחמי הבטון שעומדים לקום לאורך ציר החוצבים וכן את השכונה שתקום במקום הידוע כ'מתחם הגולף', בצמוד לרכס חלילים.

 

שם המשחק: יעילות

המטרה הסופית היא שלא ניתן יהיה להכניס כלי רכב לשכונה החדשה של 'חוצבים מזרח' ולשכונות נוספות שייבנו בקרוב. אלא שלא ייתכן שבמאה ה-21 לא תהיה שום תחבורה ממונעת, וכאן שוב חוזרים אל רכס לבן. לפני כמה חודשים כתבנו במדור זה, כי ברכס יהיו קרוניות שיסיעו את האנשים, זאת בגלל המפלסים והשיפועים הרבים בשכונת הענק החדשה.

והנושא הזה כבר נבחן. ארגון בשם 'יזמות' הגיע עד לדרום קוריאה כדי לבחון את המערכת, שיתרונה הגדול הוא בכך שכמעט ואינה תופסת שטח ולא רק. המערכת היא מהפכנית במיוחד שכן אין לה נתיב קבוע, אלא הקרוניות מתוזמנות ונוסעות לפי העומס והביקוש.

במצב כזה לא יהיו נסיעות 'סתם', אלא רק חיוניות. עם זאת, הצלחת התוכנית תלויה בשני דברים: מערכת יעילה של תחבורה ציבורית ונגישות קלה כמעט מכל מקום בשכונה אל תחנות האוטובוס. אם דבר זה לא יהיה, אנשים יסרבו לוותר על רכבם הפרטי.

 

אפור זה הירוק החדש

גם נושא המים חשוב בכל מה שקשור לשכונות 'ירוקות'. הכוונה היא למים האפורים, שניתן לעשות בהם שימוש חוזר להשקיית גינות פרטיות וגינון ציבורי וכן להדחת אסלות. וכאן לא מדובר רק על איכות הסביבה. מאז שהתחלנו לקבל את החשבונות של תאגיד 'הגיחון', שמנו לב לעלייה במחירי המים (לאו דווקא אשמת התאגיד, אלא העובדה שהוטל עליו גם לשדרג את תשתיות המים). אותם מים אפורים יכולים לא רק לחסוך בצורך בהפעלת עוד חשמל עבור הובלת  מים, אלא גם לחסוך אלפי שקלים בשנה, שלא לדבר על החיסכון לשוק המים המורכב של ישראל. אגב, כיום יש כבר מספר חברות שמתמחות בנושא 'מים אפורים'.

רק השבוע אחת מהרשתות החברתיות במבשרת העלתה את נושא החנייה על מדרכות, שהפך בלתי נסבל, במיוחד באזור מעוז ציון. אין ספק כי אי הכנסת רכב לשכונות החדשות (החנייה תהיה בצמוד לשכונה, אך לא בתוך הרחובות) תעזור לפתור גם את הבעיה הזו. מדובר בנושא שלא רק מטריד אלא גם יכול להוות סכנה, כפי שכמעט אירע בשבוע שעבר באחד מרחובות השכונה. היה זה כאשר ילד קטן כמעט ונדרס על ידי רכב שחנה על המדרכה והחל לנסוע. האירוע נגמר בשלום, אך אין ספק שהסכנה כאן חמורה.

 

דירת גן בפרויקט (צילום: אורי אקרמן)

 

עסקת השבוע

דירות גן במוצא עילית נמכרו מ-3.3 מיליון שקלים עד ל-4.3 מיליון שקלים. מדובר ביחידות הנמצאות בפרויקט 'אזורים'. שטחן נע בין 135 מ"ר עד ל-200 מ"ר.

 

המספר הנוסף

22 מתושבי מבשרת משלמים מזונות. כך עולה מנתוני הביטוח הלאומי, הנכונים לינואר 2019.  מדובר בעשירית האחוז של תושבים מבשרת, לעומת ממוצע ארצי של שתי עשיריות האחוז המשלמים מזונות.

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: