יום שבת, 11 ביולי 2020, י"ט תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

נדל"ן במבשרת ציון

Airbnb: היתרון של מבשרת ציון

היא כפרית, נמצאת בין תל אביב לירושלים ויכולה להוציא לבעלי הנכסים שבה תשואות מעולות | כך תכינו את דירתכם להשכרה לתיירים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

רונית משה

תארו לכם שיכולתם לקבל על דירתכם במבשרת – או על יחידת הדיור הנפרדת שאתם מחזיקים - תשואות גבוהות לאין שיעור ממה שניתן לקבל בהשכרה רגילה? יש דרך לעשות זאת כמובן, באמצעות Airbnb. השאלה האם זה משתלם ביישוב כמו מבשרת? התשובה תלויה באופי השוכר. אם מדובר במישהו או זוג או משפחה שבאה בעיקר לטייל בישראל, התשובה היא כן. מבשרת נהנית ממיקום מרכזי, בין שתי הערים הגדולות וקרבה יחסית לים המלח. קרבתה לירושלים חשובה במיוחד, אבל גם העובדה שהיא ממוקמת על הכביש המרכזי של ישראל מוסיפה לה נקודות. 
עוד נתון שיכול להעניק נקודות נעוץ בפריחה הקולינארית של האזור בשנים האחרונות. מדובר על מסעדות כגון 'ניה' בבית נקופה ועל שלושת מסעדות הבוטיק בעין רפא, כמו גם המסעדה בשורש וכן מתחם הלל ומומה ודרך הגפן בבית זית. הסיבה: כאשר תייר בא לשכור מקום, הוא מסתכל גם על המסעדות בקרבת מקום. המקומות הקולינאריים באזור שלנו מצטלמים יפה במיוחד שכן הם שתולים בנוף כפרי. כך יוצא שכאשר הזוג או המשפחה חוזרים מהטיול, יש להם גם דרך יפה (אם כי יקרה) לסיים את היום. 

אז כמה כסף לקחת?

כדאי שתדעו שלצד חובות כגון ניקיון, מצעים ומגבות, המארחים מקבלים מטעם Airbnb ביטוח של עד מיליון דולר שנקרא Airbnb Host Guarantee. פירוש הדבר, שהמשכירים מוגנים מפני נזקים חמורים לרכוש בעת השהייה של אורח בדירה. הכוונה לנזקים כגון שריפה ברשלנות המתארחים ועוד דברים שמשמעותם נזק גדול ליחידת הדיור. אבל בכל מקרה, בגלל שסוגים מסוימים של רכוש כמו תכשיטים, אוספים ויצירות אמנות זוכים להגנה מוגבלת, כדאי להוציא פריטים בעלי ערך כספי או סנטימנטלי גבוה. 
ראשית, במבשרת קיימים גם כיום דירות העובדות עם Airbnb. הסתכלו בדף של החברה הנוגע ליישוב שלנו כדי לקבל מושג על המחירים. דירות סטודיו (חיסרון למשפחה שכן יש רק חלל אחד) יכולים להיות מוצעים ב-250 עד 400 שקלים ללילה לזוג, תלוי כמובן בריהוט וחדר האמבטיה. דירות עם שני חדרי שינה, המתאימים למשפחה, ישיגו גם מחיר של כ-500 שקלים. שימו לב: בישראל יש גם מס על השכרת דירה במסגרת Airbnb. זהו מס נמוך יחסית של עד 20 אחוז אבל מאידך אין אפשרות לקזז בהוצאות כגון כביסות, בלאי וכדומה. כל זה נכון עד להכנסה של 25 אלף שקלים בשנה. מעבר לכך, יהיה מדובר באדם שזה מקצועו ואז הוא יחויב במס שולי, אבל יוכל לנכות את ההוצאות. 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
טלפון 0522387470
רבקה ולר | 19:45   11.06.20