יום רביעי, 30 בספטמבר 2020, י"ב תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-430-0186

נדל"ן במבשרת ציון

מחפשים את הכפריות: תושבי מבשרת עוברים לסביבה

מבשרת ציון אמנם מוגדרת 'כפרית', אבל בפועל מלאה בפקקי תנועה | התוצאה: יותר ויותר תושבים רוכשים יחידות ביישובים הקרובים כגון מעלה החמישה וקריית ענבים | כך הולך ומשתלט העיור על היישוב

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

רונית משה

קבלו נתון חדש מהשבוע: שיעור גדול במיוחד של עשרות אחוזים מרוכשי היחידות בפרויקט החדש בקרית ענבים באים ממבשרת. כך הודיעה השבוע החברה היזמית. ומיזם זה רק ממשיך את מה שאירע בלא מעט מתחמי בנייה באזורינו. כך לדוגמה, לפני מספר שנים, תושבים לא מעטים ממבשרת ציון ביקשו לרכשו וילות בהרחבה היוקרתית של מעלה החמישה. 
לפני למעלה מעשור, ההרחבה בנווה אילן הייתה על הכוונת של תושבי מבשרת. אז רכשו תושבים מהיישוב קרקעות ליד המלון ומרכז הספורט, ואלו הפכו כיום ליחידות צמודות קרקע.

הרגשה אמתית של כפר

מדוע מתרחשת התנועה הזו? הרי ברור שמבחינת בתי ספר למשל, קל יותר להורים להסתדר בשכונה כגון מבשרת א' או בסמיכות לתיכון 'הראל'? 
התשובה נעוצה בכך שמבשרת ציון מאבדת מדי שנה עוד ועוד אלמנטים מהצביון הכפרי לכאורה שאפיין אותה בעבר הלא מאוד רחוק. 
עד לפני כעשר שנים, התנועה הייתה דלילה יותר, היה מרכז מסחרי אחד, וההרגשה הייתה יותר אינטימית. אלא שלקראת 2020 מבשרת הולכת ומוסיפה מיזמי בנייה בקצב גבוה, התנועה על הכבישים כבר כמעט בלתי נסבלת, וגם קניון חדש נוסף לאזור, המעבה אף הוא את התנועה בכבישים. אין פלא כי תושבים רבים שידם משגת (יציאה ליחידה צמודת קרקע ביישובים מתחילה במחירים של שלושה מיליון שקלים) מעדיפים נחלה באזור הרבה יותר ירוק. 
על פי הנתונים של יזמי קריית ענבים – דיין בראזני וראובן אלה - 70 אחוז מהרוכשים בפרויקט הם זוגות צעירים עם שני ילדים קטנים. יתר הרוכשים בפרויקט הם זוגות צעירים ללא ילדים שרכשו את ביתם הראשון וכן זוגות מצמצמי דיור, הוריהם של הרוכשים הצעירים.
המאפיין את כל אלו העוזבים את מבשרת לטובת ה'כפריות' של האזור – הוא המחיר היקר שהם מוכנים לשלם עבור הצעד. זה מתחיל בעלות הגבוהה של יחידת הדיור – שבחלק מהמקרים מטפסת מעל לארבעה מיליון שקלים, אבל לא מסתיים בזאת. הורים לילדים בגילאי בית הספר יבלו זמן רב בהסעת הילדים לחוגים ופעילויות פנאי שונות, שלא לדבר על הסעה לבית הספר עצמו. גם שירותים מסחריים, כגון שני הקניונים, מתרחקים משמעותית. אך כנראה שהרצון לראות באמת ירוק מול העיניים עושה את שלו. 
זאת ועוד, על פי בום הבנייה שעוברת מבשרת בימים אלו, הכפריות רק תלך ותתרחק, כך שצפוי כי מיזמים של יחידות צמודות קרקע באזורים כגון קריית ענבים, בית נקופה, מעלה החמישה והר אדר – יביאו לעוד תנועה של בני מבשרת אל המעגל החיצוני.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: