יום רביעי, 30 בספטמבר 2020, י"ב תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-430-0186

נדל"ן במבשרת ציון

לא רק מחירי הדירות: גם השכירות עולה

דווקא בחופש הגדול - שיא עונת מעברי הדירות, נרשמה במחוז שלנו עלייה של כשני אחוזים בעלות השכרת יחידת מגורים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

רונית משה

מבשרת עוברת לאחרונה בום של בנייה, אלא שביישוב אין מיזמים מיוחדים להשכרה וכעת מתברר כי ההיצע הנמוך באזור (ולמעשה במחוז שלנו כולו) הביא לעלייה בעלות השכירות. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מדובר בעלייה של שני אחוזים. הנתון מציין את העלייה ברבעון השני של השנה לעומת הרבעון המקביל של שנת 2018.

תקופת שיא

החודשים יולי אוגוסט נחשבים לתקופה העמוסה ביותר בשוק ההשכרות. הסיבה, כמובן, היא החופש הגדול, והרצון של המשפחות למצוא יחידת מגורים רגע לפני תחילת הלימודים. אלא שעכשיו המעבר צפוי לכאוב עוד מעט יותר בכיס.
העלייה אצלנו במחוז נרשמה כמעט בכל סוגי הדירות, הן היחידות הנפרדות המיועדות, על פי רוב לאדם בודד או לזוג, ועד ליחידות הגדולות יותר.  
אולי אפשר להתנחם מעט בעובדה שהעלייה אצלנו נמוכה מזו שנרשמה בתל אביב בתקופות המדוברות (ואשר עמדה על שלושה אחוזים). עם זאת, בתל אביב העלייה היא בעיקר בגלל מחירי הדירות הקטנות (2-1.5 חדרים) שטיפסו בשלושה אחוזים לכ-4,500 שקלים. במבשרת דירות שכאלו עולות בין 2,000 ל-3,500 שקלים, תלוי בשטחן, בהימצאות גינה וברמת היחידה והמיקום. כמו כן, הסכום במבשרת כולל ברוב המקרים את עלות הארנונה. 
יכולות להיות מספר סיבות לעלייה, אך נראה כי המרכזית שבהן היא גם הפשוטה ביותר מבחינה כלכלית: היצע הדירות לשכירות פשוט ירד, בגלל שהממשלה מעודדת את המשקיעים למכור את היחידות. הסיבה: להגדיל את ההיצע בשוק הדירות למכירה. 
האמת היא, שבמבשרת יכולה להיות סיבה נוספת: דווקא הבנייה לזכאים יכולה לגרום לעלייה זמנית בדמי השכירות. ההסבר: לאחרונה הייתה זכייה של תושבים מהאזור וגם לא ממבשרת בדירות שנבנות לאורך ציר החוצבים. הזוגות או המשפחות הצעירות שזכו, במיוחד אם אינן באות מהאזור, מבקשות לשכור יחידה במבשרת ציון או סמוך לה, כדי שהילדים יוכלו כבר להיכנס למסגרת הלימודיות. המטרה היא שלא יהיה צורך לשנות מסגרות לימודיות או תעסוקתיות עם המעבר לדירה שנרכשה במסגרת הזכאות.
על פי המחירים שדורשים בעלי הנכסים המבשרת, ליחידות צמודות קרקע  נדרש מחיר המתחיל מ-6,000 שקלים לחודש לדו משפחתי, ומטפס הרבה מעל 7,000 שקלים לחודש עבור יחידות פרטיות. 
מחירי דירות הארבעה חדרים עולים מעל ל-1,200 שקלים לחדר לחודש, כאשר מדובר ביחידה באזור טוב ובמצב סביר.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: