יום חמישי, 02 באפריל 2020, ח' ניסן ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

נדל"ן במבשרת ציון

מתחמי עסקים חדשים בגבעת שאול ובצומת הגבעה הצרפתית

עיריית ירושלים אישרה שני מתחמי תעסוקה חדשים * מדובר ב-160 אלף מ"ר עבור מבני ציבור, מסחר ותעסוקה בעיר

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת 'מבשרנט'

מתחם עסקים ברחוב בית הדפוס בגבעת שאול

התכנית מציעה הריסת מבנה קיים והקמת מבנה עבור מסחר, הקמת שני מגדלים בני 26 קומות, הכוללים שטחים בהיקף של כ- 100,000 מ"ר עבור מבני ציבור, מסחר ותעסוקה.

המתחם משתרע על שטח של כ-13 דונם ברחוב בית הדפוס באזור התעסוקה גבעת שאול, בין מספר מתחמי תעסוקה שכבר אושרו או בתהליכי אישור, בין רחוב בית הדפוס לכנפי נשרים, ומתחבר אל רצף שטחי התעסוקה והמסחר שלהם ואל המעברים הציבוריים שבהם.

התכנית מייצרת מרחב הליכה, הכולל כיכר עירונית ומעברים ציבוריים, המחברים בין המתחם לציר הרכבת הקלה ברחוב כנפי נשרים. במעברים מתוכננים להיות דרגנועים ואמצעים נעים שיגשרו על הפרשי הטופוגרפיה. בנוסף, בתכנית מוצעים פתרונות משלימים לרוכבי אופניים והולכי רגל, כגון מקלחות, מסועים המאפשרים הסעת אופניים ובכך למעשה התכנית מעודדת שימוש בתחבורה ציבורית, הליכה ורכיבה על אופניים.

מגישת התכנית היא חברת ההוצאה לאור "כתר", והעורך הוא משרד האדריכלים יגאל לוי.

 

מתחם תעסוקה בצומת הגבעה הצרפתית

במסגרת דיוני הוועדה בתכנית המפורטת להקמת מתחם התעסוקה, החליטה הוועדה לקבל חלק מההתנגדויות ולהמליץ לוועדה המחוזית לאשר את התכנית. הוועדה המליצה, בין היתר להעלות את גובה הבינוי המוצע ל-18 קומות, ולהסדיר סטטוטורית דרך גישה במזרח התכנית.

התכנית חלה על שטח בן כ-26  דונם, הממוקם בצומת הגבעה הצרפתית, צפונית לדרך יגאל ידין ומערבית לדרך שועפט. בנוסף, התכנית מציעה מתחם מעורב של תעסוקה עם חזית מסחרית, דרכים חדשות ושטח למתקן הנדסי. התכנית תוסיף שטח של כ- 60,000  מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר הנדרשים באזור. יש לציין כי הקרקע ברובה בבעלות מדינה וחלק מכביש הגישה המתוכנן על קרקע בבעלות פרטית.

התכנית תוסיף שטחי תעסוקה ומסחר בצפון העיר, תציע מקומות עבודה מגוונים בקרבה לתושבי שכונות והכל בנגישות טובה לדרכים ראשיות וקווי הרכבת הקלה.

עורך התכנית הינו אדריכל בועז ביטמן ממשרד "ביטמן- בן צור אדריכלים".

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: