יום שני, 03 באוגוסט 2020, י"ג אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

נדל"ן במבשרת ציון

דירות קטנות: התייקרות של כ-30 אחוז בחמש שנים

מסקר של 'זמן מבשרת', המבוסס על נתוני 'מדלן', עולה כי עלות יחידה ממוצעת של 3 חדרים ביישוב עמדה באוגוסט 2014 על 1.48 מיליון שקלים | החודש היא עומדת על כשני מיליון שקלים בממוצע

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

רונית משה

כשני מיליון שקלים, זהו המחיר הממוצע של דירת שלושה חדרים במבשרת ציון נכון לחודש הנוכחי. כך עולה מנתונים של אתר 'מדלן'. נתונים אלו מבוססים על העסקאות המופיעות באתר של רשות המסים. לעומת זאת, מחירה הממוצע של דירת שלושה חדרים במבשרת בשנת 2014 היה 1.48 מיליון שקלים. יוצא לפיכך כי עלות היחידה הזו עלתה בכ-30 אחוז במהלך חמש השנים האחרונות.
בתקופה המדוברת נמכרו תשע יחידות בנות שלושה חדרים במבשרת ציון והשיגו מחיר ממוצע של 1.48 מיליון שקלים. יש לזכור, כי מדובר במחיר ממוצע שכן יש הבדל משמעותי בין עלות יחידת דיור בת שלושה חדרים באזור הקסטל לבין מחירה באזור כמו רכס חלילים. לא פעם מדובר על הפרשי מחיר של מאות אלפי שקלים לדירה או עשרות אחוזים.
מחירה של דירת ארבעה חדרים במבשרת עמד ב-2014 על עלות ממוצעת של 1.78 מיליון שקלים. כיום עומד מחיר דירה ממוצעת של ארבעה חדרים ביישוב על 2.12 מיליון שקלים – לפחות לפי העסקאות שמפרסמת רשות המסים. 
ומה קורה עם היחידות הגדולות יותר? מחיר דירת יד שנייה חמישה חדרים במבשרת עמד לפני חמש שנים על ממוצע של 2.71 מיליון שקלים, גם בטיפוס של דירות אלו חלה עלייה משמעותית, שכן כיום עומד מחירן הממוצע על 3.2 מיליון שקלים.
עם זאת, יש לזכור כי השוק ביישוב השתנה מעט בשנתיים האחרונות. בעוד שב-2014 מרבית העסקאות התייחסו ליחידות דיור ישנות – הרי שכיום הדבר שונה. הסיבה היא, כמובן, כמות הדירות החדשות שיצאו לשיווק באזורים כמו מתחם חוצבים מזרח ומערב.  
אגב, כיאה ליישוב שרובו עשוי מבנייה יחסית חדשה, הרי ששנת הבנייה הממוצעת היא 1990 ובמילים אחרות מרבית הדירות ביישוב לא עברו 30 שנה. עובדה זו מסבירה מדוע תמ"א 38 (התכנית לחיזוק מבנים נגד רעידות אדמה) אינה מיושמת בהיקף הדומה למקומות אחרים – אם בכלל. עיקר הבנייה מחדש של וילות/דירות, על מגרשים קיימים - מתבססת על האישור שניתן לפני שנים להגדלת אחוזי הבנייה על מגרשים מסוימים ביישוב.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: