יום שישי, 07 באוגוסט 2020, י"ז אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

נדל"ן במבשרת ציון

מיוחד: כך עלה שווי הדירות ברכס חלילים

נתונים על עסקאות שנעשו לפני למעלה מ-15 שנה, מאפשרים עכשיו לגלות בכמה עלו מחירי הדירות בשכונות השונות ביישוב | על הכוונת השבוע – רכס חלילים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

רונית משה

מבשרת של מעלה. היא אוכלסה כמעט לפני תום המילניום, נחשבת לשכונה הצפונית ביותר ביישוב, גבולותיה בעיקר טבעיים (מצפון ואדי לוז ומדרום שמורת נחל חלילים) וידועה גם כאחת המבוקשות ביותר מבחינת נדל"ן. בטח כבר ניחשתם כי מדובר ברכס חלילים, שהביקוש אליה רק הולך וגדל. אלא שהשאלה הגדולה היא עד כמה זינקו בה מחירי הדירות מאז הקמתה. 
כדי לענות על 'שאלת מיליון הדולר', נעזרנו בנתונים ממשלתיים, השומרים גם את העסקאות שנעשו לפני קרוב ל-20 שנה, וכן את האחרונות. 

תשואות מכובדות

נתחיל עם רחוב קטן שבתחילת אכלוס רכס חלילים נקרא אגט (שם של אבן חן, כמו כל רחובות השכונה) ומאוחר יותר שונה שמו לאופיר. הרחוב הזה מעניין במיוחד שכן הוא כלל בנייה רגילה ללא זכאים (הקבלן אבנר לוי, לפני כ-23 שנה) ובצידו השני של הרחוב הקטן וללא המוצא, נבנה פרויקט של 'מחיר למשתכן'. 
על פי הנתונים, לפני 17 שנה נמכרה דירת ארבעה חדרים השטח של 104 מ"ר, ברחוב אופיר מספר 3, עבור כ-900 אלף שקלים. שימו לב לזינוק עד להיום. ארבע שנים בלבד לאחר העסקה הראשונית, החליפה יחידות הדיור שלנו ברחוב אופיר 3 בעלים. הפעם היא נמכרה ב-1.3 מיליון שקלים. הבעלים החדשים החזיקו בה 13 שנה, עד לחודש שעבר. הפעם היחידה נמכרה במחיר שונה לגמרי – 2.4 מיליון שקלים.  אם כך, לאורך השנים זינק שווי היחידה בלמעלה מ-250 אחוז. 
דוגמה נוספת מצאנו בשדרות החושן. בבניין מספר 14 שוכנת לה דירה בת שלושה חדרים בשטח צנוע במיוחד של 65 מ"ר. בשנת 2003 נמכרה אותה דירה תמורת 750 אלף שקלים, זאת כאשר הייתה חדשה לגמרי. הבעלים המקורי החזיק בה עד לפני חודשיים ואז החליט כי הגיע הזמן לממש את הנכס ומכר אותו, שימו לב - תמורת 1.9 מיליון שקלים. הרווח במקרה הזה הוא למעלה מ-150 אחוז.
דוגמה נוספת: ברחוב ישפה נמכרה בשנת 2012 דירת שלושה חדרים בשטח של 71 מ"ר עבור 1.65 מיליון שקלים. חלפו להם שבע שנים ועכשיו בעליה מכר אותה תמורת מעט למעלה משני מיליון שקלים. התשואה במהלך תקופה זו היא למעלה מ-20 אחוז. 
גם בדירות הגדולות נרשמו תשואות יפות. יחידה בת חמישה חדרים ברחוב החושן 22 נמכרה בשנת 2002 ב-1.12 מיליון שקלים. חלפו להם 17 שנים ובעליה הוציא אותה למכירה וקיבל תמורתה סכום נאה של 2.63 מיליון שקלים. הפעם מדובר על תשואה של 134 אחוז. 
במילים אחרות – הדירות ברכס לכל הפחות הכפילו עצמן מאז העשור הקודם, ויש כאלו שהלכו כברת דרך גדולה מזו.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: