יום חמישי, 02 ביולי 2020, י' תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

נדל"ן במבשרת ציון

כך קופצת מבשרת לגובה

יישוב בעל אופי כפרי? זה כבר נשמע יותר כמו בדיחה | בתפריט של מבשרת 2019: פקקים, בעיות חנייה ובנייה גבוהה בהרבה מהעבר

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

רונית משה

מה קורה כאשר מצד אחד מחירי הקרקע ביישוב מבשרת ציון מזנקים, ומאידך ניתן לעבות יותר את מספר היחידות על כל מגרש? התשובה היא בנייה גבוהה יותר, צפופה יותר וכן – גם מעיקה יותר. זה בדיוק מה שקורה עכשיו ביישוב.

בונים עלינו

מבשרת ציון התברכה ברובה בבנייה של יחידות נמוכות צמודות קרקע – תוצאה של עלות הקרקע הזולה יחסית לפני עשרות שנים. אלא שב-15 השנים האחרונות האדמה באזור נעשתה יקרה במיוחד, והתוצאה היא יוזמות בלתי פוסקות של בנייה רוויה במבנים שגובהם לא היה נהוג עד כה באזור. 
התחלת המיני מהפכה הזו התרחשה בעיקר בצידה הדרום מזרחי של מעוז ציון. הכוונה לרחובות כמו הכרמים והתאנה. כך, לפני כעשור, הסתיימה בניית מספר מבנים בבנייה רוויה ברחוב התאנה, שמשקיף על נוף יפיפה במיוחד הכולל את בית זית והסכר שליד היישוב. התופעה הזו הביאה גם לצמצום פערי המחירים בין שכונות כגון מבשרת ה'-ו' למעוזים הוותיקים של הקסטל.
אלא שעם תנופת הבנייה, החלו גם הבעיות של עומס על התשתית. חלק מהבנייה החדשה, כגון זו ברחוב הברוש וברחוב הקטן מבוא תדהר, ובוודאי בחלק נכבד מהרחובות של מעוז ציון - כוללת מגרשי חנייה קטנים עיליים או תת-קרקעיים. אבל למרות זאת נוצרות שתי בעיות עיקריות. הראשונה היא עומס על החנייה, שכן אותם מקומות חנייה ייעודיים עבור דיירי הבתים לא מתחשבים בעובדה הפשוטה שהאוכלוסייה כבר אינה של זוגות צעירים ולכן לחלק מהמשפחות לא רק שני רכבים אלא שלושה. הכוונה שגם הילד, שעד לפני מספר שנים לא העמיס על התשתית, התבגר וכעת גם רכבו זקוק למקום. כך, משפחה בעלת מקום חנייה פרטי אחד, מחפשת נואשות מקום לשני הרכבים הנוספים שבבעלותה. את התוצאה ניתן לראות היטב גם ברשתות החברתיות של היישוב: מספר המקרים בהם תושבים מעלים תמונות על מדרכות חסומות שלא ניתן לעבור דרכן, הולך וגדל. וכמובן, גם ביישוב שלנו הייתה 'מחאת עגלות', בגלל הקושי לעבור עם עגלות תינוקות ברחובות מסוימים. 
אלא שזו, כאמור, רק הבעיה הראשונה. השנייה קשורה לתנועה בכבישים. בעוד לגבי מקומות החנייה לפחות הייתה תופסת כלשהיא – הרי שבמקרה של הכבישים לא בוצעה כל הרחבה. כך, רחוב כגון הברוש במבשרת הישנה, קיבל תוספת של תנועת כלי רכב שהוא מתקשה לעמוד בה. 
הפתרון, לפחות כרגע, לא נראה באופק. הוא כולל, בעיקר, את הצורך בעידוד הנסיעה בתחבורה הציבורית, שכן קשה למצוא מקום להרחיב את הכבישים ברחובות הישנים.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
generic cialis cheapest lowest price exceemy
Rooniesee | 05:46   18.06.20