יום שלישי, 29 בספטמבר 2020, י"א תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-430-0186

נדל"ן במבשרת ציון

היו"ר והבונים

ישיבת הנהלה של ארגון 'בוני ירושלים' בהשתתפות הרב אליעזר רוכברגר, יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת 'מבשרנט'

בישיבת ההנהלה הדו שבועית של ארגון בוני ירושלים והסביבה, השתתף הרב אליעזר רוכברגר - מ"מ ראש העיר ויו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה של עיריית ירושלים. רוכברגר הציג בפני ההנהלה את חזונו ואת תכניותיו לקידום הבנייה בירושלים. חזונו – עצירת ההגירה השלילית מירושלים והגדלת מספר התושבים.

בדבריו אמר רוכברגר כי הוא מאמין, שעל ידי בניית דירות, פיתוח תשתיות ומקומות עבודה, תיעצר ההגירה השלילית ותהיה הגירה חיובית לירושלים. בכוונתו לקדם תוכניות תב"ע, להגדיל את מספר הפרויקטים של 'פינוי בינוי' ושל תמ"א 38 ולקצר את תקופת קבלת אישורי הבנייה.

היו"ר רוכברגר בדק ומצא, שאחת הסיבות לאי טיפול בבקשות לאישורי הבנייה הוא מיעוט במספר ישיבות של הוועדה המקומית ומספר התיקים הקטן, שנידונים בכל ישיבה. לכן, החליט שמעתה בכל ישיבה של הוועדה המקומית ידונו במספר גדול יותר של תיקים (הגדלת מספר השעות של כל ישיבת וועדה)  ולהוסיף עוד ימי דיונים של הוועדה. על ידי מקווה הוא, שיצלחו להתגבר על הפיגורים. הוא ציין, שהוא מטפל בכל הבקשות לקבלת היתר בנייה, ללא הפליה, מעודד בנייה לגובה בצירי הרכבה הקלה הקיימת ובצירים העתידים.

בועז ישראל, יו"ר ארגון 'בוני ירושלים', ציין בסיפוק רב, כי כבר עכשיו דיוני הוועדה המקומית  מתחילים בשעות הבוקר ונמשכים שעות רבות וברוב המקרים עד שעות הערב המאוחרות.

יצחק חסיד, סגן יו"ר הארגון פנה בבקשה לרוכברגר, שידאג, שמינהל מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי והשיכון, בבואם לפרסם מכרזי קרקע בירושלים, יאפשרו ליותר קבלנים לגשת למכרזים, זאת על ידי פרסום של מגרשים קטנים (30-50 יחידות דיור) ולא פרסום למגרשים גדולים של 200 יחידות דיור ומעלה. פרסומם של מכרזים למגרשים קטנים מאפשר ליותר קבלנים לגשת והארכיטקטורה של הבניינים תהיה מגוונת.

אסף גולן, יו"ר וועדת תמ"א 38, ביקש לדעת מה עמדתו של היו"ר רוכברגר לרעיון להפסיק את תכניות תמ"א 38 בעוד 3 שנים. בועז ישראל העיר בהקשר זה, כי ביטול תמ"א 38 עלול לגרום לאסון בירושלים בעת רעידת אדמה. בירושלים ישנם אלפי בניינים שנבנו לפני 1980 ואינם עומדים בתקן נגד רעידות אדמה. כמו כן ביקש מרוכברגר שבבואו לדיוני המועצה הארצית לתכנון ובנייה יתמוך בהמשך תכניות תמ"א 38 בירושלים במתכונת הקיימת. רוכברגר מסר בתגובה לדברים אלו כי הוא מוזמן לדיוני המועצה הארצית לתכנון ובנייה שאמורה להתקיים בעוד כשבועיים והבטיח לתמוך בהמשך תמ"א 38. עוד הוסיף,  כי הוא מבין את הצורך בהקמת 'בית הקבלן' ויפעל במלוא המרץ לקידום הפרויקט.

בועז ישראל הודה לרב רוכברגר על פעילותו הנמרצת לקידום הבנייה בירושלים ועל תמיכתו להקמת 'בית הקבלן'. חברי הנהלת ארגון בוני ירושלים והסביבה העניקו ליו"ר האורח תמונת הדמיה של 'בית הקבלן' המתוכנן להיבנות בירושלים.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: