יום שני, 15 ביולי 2019, י"ב תמוז ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 054-430-0186

תרבות ופנאי במבשרת ציון

'הנסיך הקטן'

ההצגה על פי ספרו של אנטואן דה-סנט-אכזופרי בתיאטרון ירושלים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת 'מבשרנט'

'הנסיך הקטן'', ספרו הנודע של אנטואן דה סנט-אכזופרי הוא יצירה מעוררת מחשבה המעלה שאלות על הקיום האנושי, על אהבה וחברות, ילדות ובגרות ועל מהי 'בעיה רצינית' ומה פחות. כעת בעיבוד למחזה הפונה אל מבוגרים וילדים כאחד. זוהי הצגה מלאת קסם, מלווה במוסיקה ססגונית, וידאו-ארט ושפה תיאטרונית הנוגעת בנימי הלב. זהו גם המחזה הראשון שאורי וידיסלבסקי, מנהלו האמנותי של 'תיאטרון דימונה', כתב בשיתוף עם רעייתו השחקנית נעמה שפירא בהשראת הספר האהוב, וזו אחת ההצגות המצליחות של התיאטרון. המחזה נוגע בנושאים רבים המתקשרים לעולמם של הילדים ולעולמם של המבוגרים: חברות, התבגרות, רדיפה אחר מטרות ואפילו אובדן, אבל באופן שמאפשר לכל צופה לפרש את המתרחש על פי גילו והבנתו.

העלילה: טייס מתרסק עם מטוסו במדבר, בלילה. אין איש במרחק עצום. לפתע מגיחה מן החושך דמות פלאית של ילד, 'הנסיך הקטן'. עכשיו הם שניים במדבר רחב-ידיים ולהם מימייה אחת בלבד. הם מתקרבים ונקשרים זה לזה. מה מחפש הנסיך הקטן במדבר? האם ישוב אל השושנה שלו, שמחכה לו? האם יצליח הטייס לתקן את המטוס לפני שייגמרו להם המים? ומה יקרה כשיגיע הרגע להיפרד?

משך ההצגה: כשעה.

מחזה: אורי וידיסלבסקי ונעמה שפירא; בימוי ומוזיקה: אורי וידיסלבסקי; עיצוב תפאורה ותלבושות; סבטלנה ליבשיץ; וידאו ארט וציור: סטודיו 'נדרימה'; כוריאוגרפיה: נצנת זננך מקונן; עיצוב תאורה : אורי רובינשטיין; שחקנים יוצרים: נטע בר רפאל, אילנית גרשון, אבי גולומב, נצנת זננך מקונן, קובי ילוז וחנית כהן-מור יוסף.

יום  שלישי, 23.4, 11:00 ו-16:30 בתיאטרון ירושלים.

מחיר: 60 שקלים.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: