יום שני, 23 בספטמבר 2019, כ"ג אלול ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 054-430-0186

תרבות ופנאי במבשרת ציון

עונה חדשה בתיאטרון 'החאן'

רפרטואר מרתק לעונת 2019-2020: 'סיפור על אהבה וחושך' של עמוס עוז ז"ל בבכורה עולמית; 'אנטיגונה' שזוכה לעיבוד אקטואלי ובמרכזו נערת גבעות המורדת בשלטון ומופעים נוספים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת 'מבשרנט'

תיאטרון 'החאן' גאה להציג את הרפרטואר החדש לעונת המנויים הקרובה.

באוקטובר הקרוב תעלה ההצגה 'אנטיגונה' מאת סופוקלס, בעיבודו ובבימויו של אודי בן משה. 'אנטיגונה' היא אחת הטרגדיות הגדולות בכל הזמנים, כשבמרכזה אישה עקשנית מורדת, הניצבת בפני השלטון ומציבה אתגר ערכי המהדהד בחיינו ביתר שאת בימים אלה. המחזה היווני העתיק יוצג בהקשרים ישראלים אקטואליים: אנטיגונה, בדמותה של נערת גבעות דעתנית, מגובה ברבנים ובהלכה היהודית, עומדת בקונפליקט אל מול השלטון בישראל, על רקע המאבק העכשווי בין החוק האזרחי ובין חוקי ההלכה בישראל של 2019.

בעונה הקרובה תעמוד שוב העיר ירושלים במרכז הרפרטואר של החאן - הרומן האוטוביוגרפי הנפלא של עמוס עוז 'סיפור על אהבה וחושך', יעלה על במת 'החאן' בבכורה עולמית לקראת יום השנה למותו. את ההצגה תביים איה קפלן שגם אחראית לעיבוד. הרומן מגולל את קורות חייו המוקדמים של עוז, מילדותו בירושלים, על רקע תקופת המנדט, הקמת המדינה ושנותיה הראשונות.

כחלק מהמגמה הכללית של תיאטרון 'החאן' למשוך קהל ירושלמי מגוון, בדגש על הציבור הדתי-לאומי, תעלה בהמשך העונה גם ההצגה 'השד יודע' (שם זמני), המבוססת על הסיפור 'טייבלה והשד שלה', מפסגות יצירתו של יצחק בשביס-זינגר, זוכה פרס נובל לספרות. טייבלה, אישה צעירה ויפה, ננטשת יום אחד על ידי בעלה. היא נותרת עגונה ואיננה יכולה להינשא לאיש עד אשר יוכרז בעלה כמת. אלחנן, תלמיד ישיבה עני המאוהב בה, אינו מצליח לזכות בחיבתה. אך לאחר שהוא מגלה על אמונתה בשדים קבליים ובכוחם המיסטי, הוא מופיע בפניה כשד וזוכה לבלות עמה בלילותיה. מדובר בעיבוד חדש ומשותף של רוני סיני ושירילי דשא, שביימה לאחרונה את 'אניהו' בתאטרון 'הקאמרי' (דשא תביים גם את 'השד יודע').

בעונה החדשה תעלה גם הדרמה 'מותו של סוכן', שנחשבת לאחת מיצירות המופת של ארתור מילר, גדול מחזאי הריאליזם, ומציג בחריפות את החלום הקפיטליסטי-בורגני ואת שברו.

הקומדיה 'רוחות עליזות' מאת נואל קאוורד תעלה בבימויו של אודי בן משה בחורף הבא. גב' ארקט, מדיום, העורכת סיאנסים ומוזמנת על ידי צ'ארלס ואשתו לערוך סיאנס בביתם, מעלה בטעות את רוחה של אלווירה, אשתו הראשונה של צ'ארלס. מכאן מתחיל סיפור משעשע ומסובך של חיים ומתים ושדים ורוחות הרודפים ונרדפים בערבוביה גדולה.

הדרמה 'נתן החכם', מאת גוטהולד אפרים לסינג, צפויה לחתום את העונה הקרובה. המחזה מתרחש בארץ ישראל ובירושלים בימי כיבוש העיר על ידי סאלח א-דין ומתאר ניסיון פיוטי לגשר על הפערים בין שלוש הדתות - יהדות, נצרות ואסלאם. את ההצגה תביים נעה וגנר, במאית צעירה, שזוהי עבודתה הראשונה בתיאטרון רפרטוארי.

הזכות לשינויים שמורה לתיאטרון 'החאן'.

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: