יום ראשון, 12 ביולי 2020, כ' תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

תרבות ופנאי במבשרת ציון

עונה חדשה באופרה הירושלמית

האופרה הירושלמית נכנסת לשנתה השמינית ופותחת עונה חדשה ומלהיבה עם שלוש הפקות אופרה מגוונות ומרשימות מאת גונו, ורדי, ודוניצטי, ושיתופי פעולה חדשים ומרגשים עם התזמורת הסימפונית ירושלים ועם הסינפונייטה באר שבע

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת 'מבשרנט'

 העונה תפתח בספטמבר עם בכורה ישראלית לאופרה 'היונה' מאת גונו, אופרה קומית, קצרה ומשעשעת בעלת סיום מפתיע. כמו בכל אופרה צרפתית, 'היונה' שומרת על אלגנטיות ושפע אינטריגות סביב סיפור אהבה – איך לא. בבימוי מקורי של נעמי שלוסר, ובהשתתפות זמרת הסופרן הבלגית, ליזבת דבוס, זמר הבס בריטון יורי קיסין, עופרי גרוס - טנור ישראלי צעיר ומבטיח, ומאסטרו עומר אריאלי שינצח על תזמורת האופרה הירושלמית. 19.9, 21.9, בית שמואל, ירושלים.

בדצמבר תקפוץ האופרה הירושלמית למים העמוקים, עם 'ריגולטו' מאת ורדי, מהאופרות המפורסמות של ורדי בסיפור קורע לב על אהבת אב מסור ונערה תמימה המקריבה את עצמה למען האהבה. העלאת האופרה 'ריגולטו' בירושלים, תציין באופן סימבולי 100 שנים להעלאתה הראשונה של אופרה זו בארץ ישראל בירושלים, אז בשנת 1919 באולם קולנוע 'ציון' המיתולוגי בעיר. את 'ריגולטו' יביים גבריאלה ריביס, זמר אופרה, במאי ומפיק איטלקי, אשר משמש כיועץ האמנותי של האופרה הירושלמית והשתתף במספר הפקות שלה כזמר וכבמאי. בהשתתפות הזמרים: דומניקו בלצאני - בריטון, כריגולטו; מטאו פלצ׳ר - טנור, הדוכס; ורוניקה ברוק הישראלית, סופרן, כג׳ילדה; דניס סדוב - הבס הישראלי הבינלאומי, כרוצח השכיר ספרפוצ׳ילה; אלכסנדרה קובלביץ׳ - מצו סופרן, כמדלנה, הזכורה מהופעתה המרשימה בעונה הקודמת ב'כך עושות כולן', וכן גם עופרי גרוס ואיפיגניה וורבס, זמרים צעירים ומצטיינים. באופרה תשתתף גם המקהלה הישראלית ע"ש גארי ברתיני. הפעם תלווה את האופרה

התזמורת הסימפונית ירושלים בניצוחו של מאסטרו עומר אריאלי. 5.12, 7.12, תיאטרון ירושלים, אולם שרובר; 9.12, היכל לאמנויות הבמה באשדוד.

בפברואר 2020 תעלה האופרה הירושלמית את האופרה 'שיקוי האהבה' מאת דוניצטי, אופרה משעשעת, פיוטית ועשירה בניחוחות הכפר. זיכרונות הילדות של הבמאי האיטלקי אנצו יוריו, הילכו עליו קסמים, הוא נזכר באהבה בדמויות האיכרים, בהווי הכפר וברחשיו, אותם הוא מעביר בהפקה זו שתגיע בבימויו מאיטליה לישראל בביצוע האופרה הירושלמית. מאסטרו עומר אריאלי שינצח על ההפקה באיטליה, ינצח עליה גם בישראל עם הסינפונייטה באר שבע ב-22.2.2020 בבכורה במשכן לאמנויות בבאר שבע, וב-24.2.2020  בתיאטרון ירושלים, אולם שרובר.

האופרה הירושלמית נוסדה בשנת 2011 במטרה להקים בירושלים אופרה איכותית, לקדם אמנים ירושלמים, לטפח את כשרונותיהם, לשפר את יכולותיהם וליצור גרעין אמנותי ירושלמי לאופרה. האמנים הצעירים נהנים מהדרכה קבועה של אמני מוסיקה, שירה ובמה ברמה בינלאומית, ומופיעים בהפקות השנתיות לצד אמנים ותיקים ומנוסים. עד כה הוצגו במסגרת האופרה מספר הפקות גדולות: 'כך עושות כולן' (2018) 'הנזל וגרטל' (2018), 'חליל הקסם' (2017), 'הספר מסביליה' (2016), 'מאדאם באטרפליי' (2015), 'נישואי פיגרו' (2014) ו'דון ג'ובאני' (2013), לצד הפקות קטנות נוספות.

האופרה הירושלמית גם בפייסבוק: thejerusalemopera@.

אתר האופרה הירושלמית: www.jerusalemopera.com.

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: