יום חמישי, 20 בפברואר 2020, כ"ה שבט ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

תרבות ופנאי במבשרת ציון

שישי שמח עם קק"ל

בואו לשיר ולרקוד: התכנית 'שישי שמח' עם ירון אילן מגיעה ליער קהילתי רמות בירושלים ביום שישי, 27.6

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת 'מבשרנט'

תכנית הבידור והאירוח 'שישי שמח' בהנחיית ירון אילן תתארח בשישי הקרוב (26.7), ביער הקהילתי רמות בירושלים.  האירוע, שישודר בשידור חי בערוץ 24, פתוח לקהל הרחב והוא פרי של שיתוף פעולה בין קק"ל, המנהל הקהילתי והפקת התכנית 'שישי שמח'.
כמדי שנה, גם בחופשת הקיץ הקרובה, קק"ל מציעה שורה מגוונת של פעילויות לילדים ולהורים, בכל הגילאים, בפרי סה ארצית. כחלק מכך התוכנית "שישי שמח עם ירון אילן" תתארח במהלך הקיץ ביערות הקהילתיים ובפארקים של קק"ל ותאפשר לעם ישראל לקבל את השבת באווירה טובה ושמחה בחיק הטבע ולהפגיש בין המטיילים-האורחים ביער הקהילתי או הפארק לבין זמרים ואמנים.

יו"ר קק"ל, דניאל עטר אמר לקראת התכנית: "קק"ל פועלת כל הזמן ליצירת חיבור בין תושבי המדינה לטבע. בתקופת הקיץ משפחות רבות מחפשות פתרון לבילוי משותף וקק"ל מספקת  מגוון רחב של אירועים ופעילויות מונגשות לכולם ללא תשלום, המאפשרים להנות ולשמוח, להתגבש ולהכיר את הטבע הנפלא בכל פינה בארץ. שילוב של תכנית מוזיקה אהובה ומצליחה כמו 'שישי שמח' עם אווירת היערות והפארקים של קק"ל תייצר חוויה בלתי נשכחת והנאה צרופה לכל המשתתפים". יו"ר קק"ל מציין כי "שידור התכנית מהיער הקהילתי רמות אלון הינו חלק מסדרת תכניות שיתקיימו ביערות הקהילתיים של קק"ל במשך כל חופשת ה=F7יץ".

גוסטבו שנייברג, סיו"ר מנהל קהילתי רמות אלון ותושב השכונה: "תושבי השכונה וירושלים אוהבים את היער ורואים בו חלק מהזהות שלהם, מקום שהם אוהבים ושמחים בו. היער והטבע הם חלק חשוב מירושלים לא פחות מהבתים והכבישים. נמשיך לשמור על יער רמות ומצפה נפתוח. הריאות הירוקות שומרות גם הן על ירושלים ותושביה".

יער קהילתי רמות הוא ריאה ירוקה המהווה השטח הירוק היחיד בכל האזור עבור עשרות אלפי התושבים וב על חשיבות אקולוגית ברמה הלאומית. בשטח של כ- 700 דונם במצפה נפתוח וביער רמות חיים מגוון רחב של בע"ח, ביניהם – עדר גדול של כ- 70 צבאים, שועלים, צבועים ומגוון חיות בר. כמו כן, מאות מיני ציפורים ומעל 50 סוגי פרחים וצמחים.  קק"ל במהלך השנים, שידרגה, טיפחה והנגישה את היער לטובת פעילות שוטפת עבור התושבים והיא שותפה למאבק לשימור היער.

יער רמות הוא אחד היערות הקהילתיים הראשונים בארץ. מדובר בדוגמא לפיסת יער לא גדולה שמספקת שירותי נופש פנאי וחיבורים קהילתיים לעשרות אלפי תושבים.  ביער מתקיימות פעילויות עבור תלמידי בתי הספר ואחרים והוא מהווה פלטפורמה לבניית קהילה וליוזמות כגון -"גן התנ"ך" אותו קק"ל הקימה בשיתוף התושבים, מטפחת את היער, מנגישה אותו לתושבים ולמבקרים ומאפשרת פעילות קהילתית במקום.

גן הקיפוד הוא נקודת המוצא לשבילי הטיול ביער רמות. בימים אלה שוקדים קק"ל והרשות לפיתוח ירושלים על תכנונו והקמתו של שביל נוח שיחבר את שכונת רמות ואת יער רמות למערכת השבילים של פארק ירושלים. השביל יהיה מיועד להולכי רגל, לרוכבי אופניים ולמשפחות עם עגלות ילדים.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: