יום חמישי, 20 בפברואר 2020, כ"ה שבט ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

תרבות ופנאי במבשרת ציון

פסטיבל הקרון הבינלאומי ה-28

תיאטרון בובות ועשרות הצגות ומופעים מהארץ ומהעולם, מוסיקה, תיאטרון חפצים, מופעים לילדים ולמבוגרים, מופעי חוצות ועוד שלל הפתעות בפסטיבל השנה, שיתקיים בתאריכים 18-22.8 במתחם המרכזי של גן הפעמון בירושלים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת 'מבשרנט'

.באמצע אוגוסט זה קורה! במשך חמישה ימים שלמים, ישטפו את ירושלים עשרות הצגות ומופעים עכשוויים ומסקרנים מהארץ ומהעולם לילדים ולמבוגרים. חגיגה חזותית במיטבה!

פסטיבל הקרון הבינלאומי יתקיים זו השנה ה-28, כאשר השנה יוצגו 35 הצגות מהארץ ומחו"ל (גרמניה, ליטא, בלגיה, הולנד, סלובניה). כולל ארבע בכורות, מספר הפקות מיוחדות, הצגה מיוחדת המותאמת לקהל החרדי ומופעים למבוגרים מהארץ ומהעולם.

השנה, לראשונה, מוקד הפסטיבל יהיה בגן הפעמון ובתוכו יופעל מתחם אוכל לכל המשפחה. כמו כן, יתקיימו מופעים באמפיתיאטרון ובאולם הקרון, כאשר לנוחות הקהל, נוספו אתרי מופעים באולמות גדולים ומרווחים יותר כגון מרכז מורשת בגין, מרכז המוסיקה במשכנות שאננים בנוסף לאמפיתיאטרון הקרון ואולם הבית. ההצגות והאירועים יתקיימו במספר מוקדים קרובים זה לזה, ויאפשרו בילוי יומי מלא למשפחות.

הפסטיבל, ביוזמה ובהפקת תיאטרון הקרון נחשב כפסטיבל איכותי וייחודי עם רפרטואר הצגות ומופעים מרחבי הארץ והעולם, תחת ניהולו האמנותי של שחר מרום ומנכ"ל הפסטיבל יזהר פלורסהיים שהוא גם מנכ"ל תיאטרון הקרון. כל מוקדי הבילוי בפסטיבל במרחק הליכה זה מזה,  ובמחיר שווה לכל כיס!

 

אירועים בולטים

מתחם חוצות: כפר השדונים והפיות - 20 אמנים הקימו כפר אגדתי ושובב. במתחם הפתעות רבות לכל המשפחה: להקת פיות, בוטיק לשדונים, כיתה הפוכה, עץ מכושף ועוד.

דומפו דינקי – מופע מצחיק מאוד מגרמניה. תיאטרון ידיים בשילוב נגינה חיה על מערכת תופים!

מה הביאה החסידה? מופע מיוחד מליטא, בהשראת אגדה עתיקה, המספרת כיצד החסידות מביאות ילדים לעולם. תיאטרון חפצים מלווה במוסיקה חיה.

צלילים וצלליות – הפקת טרום בכורה לאלבום מוזיקה מזרחית לשירי ילדים של להקת 'אקוט' בשיתוף עם מאסטרית תיאטרון הצלליות, פטריסיה אודונובן.

בכורה למופע 'קונצרט בחולות' בהפקת הקרון, שיפתח את הפסטיבל באירוע חגיגי במערת צדקיהו והצגות נוספות כגון 'מוסטאש החתול', 'העיר המזמרת' ו'מעיל הפלאים' שזכה לאחרונה בפרס ההצגה הטובה ביותר בפסטיבל חשוב באירופה ועוד.

בוב, בובה ובבושקה – שלושה מופעים מצחיקים עד דמעות בטכניקות שונות של תיאטרון חפצים. אחד המופעים הוא של תיאטרון TOF  הבלגי מהמובילים בעולם, עבודה קצרה ומבריקה במהלכה בובה בסדנה מחליטה על דעת עצמה לסיים את בנייתה...

FREEZE: מופע מרתק לבני נוער ולמבוגרים של האמן ההולנדי ניק סטאר, הוא מפגש טעון בין כוחו של האמן, עוצמתה של האבן והנוכחות המאפשרת של הקהל.

'טווס' של האמן בנימין יום-טוב בהשראת דמויות עזות וארכיטיפיות המתקיימות בעולמו הפנימי והחיצוני של היוצר.  'כסופות' של האמניות הילה פלשקס ומעין רזניק: מופע תיאטרון בובות, חפצים ורהיטים. 'צעצוע זול' של האמנית גל לוינסון – תיאטרון מחול עם צעצועים צבעוניים וזולים.

מעצבת בובות הטלוויזיה הידועה מריה גורביץ והבמאית מאשה נמירובסקי ייפגשו בפסטיבל למפגש פסגה במופע ייחודי The Masters – שתי יוצרות, חומרים שונים ופסנתר כנף אחד.

בנוסף, יתקיימו בפסטיבל מפגשי אמן מקצועיים ומפגש עם אורחים מתוכנית החשיפה הבינלאומית המתקיימת במהלך הפסטיבל בסיוע משרד החוץ.

מכירת כרטיסים: בטלפון *3569 ובאתר  https://www.traintheater.co.il/he.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: