יום שישי, 21 בפברואר 2020, כ"ו שבט ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

תרבות ופנאי במבשרת ציון

'סיפורים במונו': דויד ברוזה ב'בית אבי חי'

השירים והסיפורים שמאחורי האלבומים הגדולים * יום שני, 18.9 * מנחה: יואב קוטנר

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת 'מבשרנט'

עונה חמישית לסדרה האהובה, בה עומדים במרכז המופעים אלבומים מכוננים במוזיקה הישראלית, שהם חלק מהתדר המקומי מאז צאתם ועד היום. איש המוזיקה המיתולוגי, יואב קוטנר, ינחה את הערב, בשיחה אישית על הסיפורים מאחורי האלבומים הגדולים, לצד מופע אינטימי ושאלות מהקהל. כבכל עונה, יתארחו מיטב אמני ארצנו.

במופע הקרוב בסדרה יתארח דויד ברוזה עם האלבום 'האישה שאיתי' (1983), מהאלבומים המוכרים והנמכרים בישראל בכל הזמנים. ברוזה הוא אחד האמנים הוותיקים והאהובים בארץ. הוא התבגר בספרד בשליחות משפחתו - שם נחשף והושפע רבות מהמוזיקה והתרבות הספרדית. לאחר שירותו הצבאי בצוות הווי חיל האוויר, החל ברוזה את דרכו העצמאית כזמר, שיתף פעולה עם יהונתן גפן שגילה וטיפח אותו, הפך מזוהה עם מופעי הזריחה במצדה שקיים, והוציא עשרות אלבומי אולפן, מופעים ואוספים בעברית, אנגלית וספרדית. 'האישה שאיתי', בהפקתו המוזיקלית של לואי להב, הוא מהאהובים והמכוננים שבהם. כל השירים באלבום זה הם תרגומים של שירים ספרדיים שהותקנו על ידי יהונתן גפן.
במסגרת הסדרה 'סיפורים במונו' מתארחים יוצרים מרכזיים בעולם המוזיקה המקומי. המופעים שמים דגש על הקשר של האמן עם מעגל הקהל הקרוב והאוהד ביותר שלו, בחלל אינטימי ובתפאורה ביתית. מופעים אלו מתקיימים במתכונת 'שירים וסיפורים' – שיחה עם הקהל, סשן שאלות ותשובות וביצועים מיוחדים של מבחר שירים. האמן יתייחס לשאלות שיופנו אליו במהלך המופע ויעמוד על תהליך היצירה, סיפורים אישיים ועוד.

בעונה החמישית, שמתקיימת ב'בית אבי חי' בירושלים, איש התרבות המיתולוגי יואב קוטנר ינחה את הערבים השונים. הידע הרב שלו והתחקירים המוזיקליים המעמיקים שעשה במרוצת השנים אודות האמנים המשתתפים, יתוו את מהלך הערב ויוסיפו נופך ועניין לשיחה. הסדרה מעניקה הזדמנות נדירה להתקרב, לשוחח, לשאול ולקבל תשובות מכמה מהדמויות החשובות במוזיקה של ימינו. צפו לערבים מרתקים. הסדרה רצה ב'בית אבי חי' מידי חודש מאז 2013.

בית אבי חי, רח' המלך ג'ורג' 44, ירושלים.

שני, 19.8. תחילת מופע: 21:00.

המופע בישיבה באולם בית אבי חי, ומספר הכרטיסים מוגבל.

כרטיסים לרכישה כאן :http://bit.ly/BAC-BROZA  02-6215900 (60 שקלים / 30 שקלים לסטודנטים)


 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: