יום ראשון, 12 ביולי 2020, כ' תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

תרבות ופנאי במבשרת ציון

האופרה הירושלמית מציגה: 'היונה'

האופרה הירושלמית פותחת את עונת 2019-2020 בבכורה ישראלית עם האופרה 'היונה' מאת שארל גונו, בבימויה של נעמי שלוסר ובניצוחו של עומר אריאלי

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת 'מבשרנט'

עונת האופרה הירושלמית תיפתח בבכורה ישראלית לאופרה La Colombe ('היונה') מאת גונו, שהועלתה לראשונה ב-1860. אופרה קומית קצרה, משעשעת, אלגנטית, שופעת אינטריגות ובעלת סיום מפתיע שתעלה ב-19 וב-21 בספטמבר (21:00) ב'בית שמואל' בירושלים, עם הקרנת תרגום לעברית ולאנגלית. זו ההפקה הראשונה של נעמי שלוסר בישראל כבמאית, בניצוחו של עומר אריאלי ותזמורת האופרה הירושלמית. בהשתתפות: זמרת הסופרן הבלגית ליזבת' דבוס, זמר הבס בריטון יורי קיסין, זמרת הסופרן אביגיל גורטלר- הר טוב ועופרי גרוס כטנור.

'היונה' בבימויה של שלוסר עוברת מפירנצה למונטה קרלו של 1920. הרוזנת סילבי ומר ז'אן משרתה קושרים קשר בסתר לגנוב את יונתו של הוראס, שאיבד את כל הונו בהימורים בקזינו בניסיון כושל להרשים את הרוזנת סילבי אהובתו (שלא השיבה לו אהבה). במאמציה להשיג את היונה - אוצרו היחיד של הוראס - מגיעה סילבי במפתיע אל ביתו ונשארת לארוחת הערב. הוראס המרושש שאינו יכול לערוך סעודה ראויה לאהובתו, מחליט להקריב את היונה ולהגישה לארוחה, אך תכנונים לחוד ומציאות לחוד, והדברים מתגלגלים אחרת... סיפור קליל ומשעשע הנגמר בתפנית מפתיעה.

נעמי שלוסר עלתה ארצה לפני כשנתיים. באופרה הנוכחית היא נותנת ביטוי לנפתולי האהבה ומבליטה דמויות משניות בעלילה, כמו גברת מאזה המאוהבת בסתר בסנדק שלה הוראס, ומר ז'אן המשרת הרוקם מזימה עם הרוזנת סילבי. "לשתי דמויות ה'משרתים' המקוריות של הקומדיה דל ארטה, מאזה ומר ז'אן, הוספתי בהפקה זו מימד של חוצפה ותעוזה, תכונות שמגבירות את חשיבותן, ויוצרות ביניהן סיפור משלהן", מספרת שלוסר ומוסיפה, "בכך, לא זו בלבד שאנו מאפשרים להם להמשיך בתפקידם, אלא מעניקים להם סיפור אישי שיכול להתפתח במהלך האופרה".

אורך המופע כשעה וחצי ללא הפסקה. מחיר כרטיס: 60–120 שקלים.

לרכישת כרטיסים: אתר האופרה הירושלמית: jerusalemopera.com, eventer9609*, בית שמואל: 02-6203463.

הפקות נוספות ושיתופי פעולה חדשים הצפויים בעונה הקרובה:

בדצמבר 2019 תעלה האופרה הירושלמית את האופרה 'ריגולטו' מאת ורדי, מהאופרות המפורסמות של ורדי עם סיפור קורע לב על קללה ונקמה, אהבת אב מסור ונערה תמימה המקריבה את עצמה למען האהבה. בבימויו של גבריאלה ריביס, בהשתתפות המקהלה הישראלית על שם גארי ברתיני ובשיתוף פעולה ראשון עם התזמורת הסימפונית ירושלים בניצוחו של עומר אריאלי.

בפברואר 2020 תעלה האופרה 'שיקוי האהבה' מאת דוניצטי, אופרה משעשעת, פיוטית ועשירה בניחוחות הכפר, בבימויו של אנצו יוריו (איטליה), ועומר אריאלי שינצח על הסינפונייטה באר שבע, גם כאן בשיתוף פעולה ראשון.

האופרה הירושלמית נוסדה בשנת 2011 במטרה להקים בירושלים אופרה איכותית, לקדם אמנים ירושלמים, לטפח את כישרונותיהם, לשפר את יכולותיהם וליצור גרעין אמנותי ירושלמי לאופרה. עד כה הוצגו על ידה האופרות 'כך עושות כולן' (2018), 'הנזל וגרטל' (2018), 'חליל הקסם' (2017), 'הספר מסביליה' (2016), 'מאדאם באטרפליי' (2015), ''נישואי פיגרו' (2014), 'דון ג'ובאני' (2013) והפקות נוספות.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: