יום רביעי, 08 ביולי 2020, ט"ז תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

תרבות ופנאי במבשרת ציון

תערוכת 'בחזרה למגדל'

תערוכה מיצירותיהם של האמנים גניה גנדלמן וחן וינקלר בגלריה 'מגדל' בתל אביב

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת 'מבשרנט'

תערוכת טנדו לפסלים המונומנטאליים גניה גנדלמן וחן וינקלר בגלריה 'מגדל' בתל אביב תיפתח בסוף החודש. כל אחד וייחודו ומניפסט החיים שלו, והם חוזרים בתערוכה זו לטבעיותו המקורית של החומר. סימביוטיקה של שני אמנים חזקים בתערוכה משותפת ועוצמתית. שני האמנים ייצגו את ישראל בארץ ובעולם בסימפוזיונים גלריות ומוזיאונים נחשבים.

 

גניה גנדלמן

בוגרת בית הספר הגבוה לאמנות בלבוב ומכון אבני הנחשב בישראל. מעל 100 פסלי חוצות שלה נמצאים בערים רבות בארץ ובעולם והיא ייצגה את ישראל בסין, ברזיל, יפן, מקסיקו, הולנד שוויץ והודו.

מוטיב התנועה בעבודותיה מהווה אתגר לאמן בשליטה הטכנית על החומר. השימוש בגווני החומר מחדד את התרכזותה של  האמנית בקונספט ובניית יצירה מזוקקת, ופסליה על אף עוצמתם מעוררים הזדהות.

אסתטיות וקפדנות רבה מייחדת את עבודותיה של גנדלמן ומבארת לצופה את טשטוש הגבולות בין האמנות לחיים. העבודות יוצרות את הנראטיב ממקום שבו מדברים הגוף, החומר והזמן בזרם החיים.

יצירותיה מחברות גשמיות עם רוחניות. ההשראה שלה נובעת מהטבע, אליו היא מתחברת עם השאלות והרגשות שמציקות לה ודרך כך בונה קונספט. אחריו מגיעים  החומר, הצבע, הצורה והטקסטורה, שבאמצעות סמלים ואסוציאציות, מאפשרים אינטגרציה עם האנשים שחשים את הטקסטורה, חווים את משחקי האור והצל מהפסלים התלת ממדיים.

בכישרון רב, ובקשת רחבה של טכניקות, מפיחה גניה חיים בחומר הדומם, היא מתכתבת עם ההיסטוריה ושואבת ממנה סמלים. העבודות של גניה בתערוכה זו מדברות על מצבים, רגשות ויחסים, בינם לבין עצמם ובינם לבין סביבתם.

אתר האמנית: www.geniagendelman.com.

 

 

חן וינקלר

הידע המקצועי של חן נרכש במשך שנים במפעל השיש אשר בבעלות משפחתו. בפסליו ישנו ביטוי לחוש הטכני ולשימוש בחומרי הגלם :שיש, אבן ברזל וזכוכית. חן הוא פסל, צייר, צלם, סופר, יוצר וממציא וההשראה ליצירתו נמצאת בכל מקום ומגיעה מכיוונים שונים.

חן יוצר פסלי חוץ, אנדרטאות ,פסלי פנים ותבליטים בשיש אבן וברזל. בעבודותיו, מתרגם חן קו ויזואלי של דמויות לצורות זורמות, דינמיות והרמוניות המאופיינות בנגיעה בגבולות המינימליזם. צמצום הפרטים והצבע בשילוב קימורים בפורמטים שטוחים, יוצרים קודים המזוהים בעבודותיו. דווקא בשל היותם מינימליסטיים, מחוסרי תווי פנים ונפח, יש בעבודותיו מסתוריות הומוריסטית, המגרה את דמיון הצופה ומזמנת חוויה מזווית אחרת.

שאיפתו לשלמות מאפיינת אותו וכשרונו מוצא את ביטויו הן ביכולת הרעיונית והן בשליטה מוחלטת בטכניקה ובצוע ללא פשרות, תוך בדיקות יסודיות של תכונות החומר ופרופורציות ויזואליות.

בתערוכה הנוכחית, פסליו 'מוכיחים'כי המידות הפיזיות גורמות לטשטוש הגבול בין הפסל והמרחב הסובב אותו עד כי נדמה שהדמויות משתלבות בחלל ונוצרת חוויה המעוררת תהיות מסוג מי צופה על מי.

בפסליו של וינקלר ישנה התחוש, שהפסלים יודעים לברוא את עצמם מחדש, ליצור מרחב מחייה שונה, אנלוגי למהלך האדם בסביבתו. אדם שלא כבול למוסכמות, לא פוחד לגעת בחומרים שונים ואינו מוגבל לשיטות ביצוע וטכניקות מסוימות.

אתר האמן: www.winklerchen.com.

 

פתיחה חגיגית: יום שישי, 30.8, 11:30.

נעילת התערוכה: 1.11.

אוצר: משה סעידי.

שעות ביקור בתערוכה: כל היום. כניסה חופשית.

גלריה 'מגדל', רח' דניאל פריש 3, תל אביב.

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: