יום שני, 03 באוגוסט 2020, י"ג אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

תרבות ופנאי במבשרת ציון

'האבסורדיות של החיים'

תערוכת יחיד לאמן ירון זוהר בגלריה 'בן עמי' תל אביב

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת 'מבשרנט'

ירון זוהר הוא אמן רב תחומי: עורך סרטים, אנימציה ,משורר, תסריטאי, בדחן. הוא שנון, חד, חכם ושורד בגבורה כבר שנים רבות את מחלת הטרשת הנפוצה עם עוצמות נפש אדירות. ירון גם בורך בחוש צבע מרהיב, תפיסה של חלל, קומפוזיציה ופרספקטיבה מדהימה, חוש הומור ציני, מבריק ומודע .

זו תערוכה ראשונה שלו בה הוא מציג את יצירות הציור הדיגיטלי שלו, בנוסף לכמה סרטי אנימציה. העבודות הינן  אוסף של תבונות עם מנעד היסטורי עשיר בדמויים ודמויות, מפגשים של תרבויות ומצבים שונים של קיומנו. ירון מציג בעבודות שלו חיבורים גאוניים של דמויות ודעות במצבים אבסורדיים ומדויקים להפליא של האדם המודרני הלבן, הכוחני והשולט. ירון הוא מעיין של ידע היסטורי, פילוסופי ומהלכים חברתיים ופוליטיים. יש לו את העין של עורך סרטים והיכולת של סופר ליצור מרחב של עלילות ודמויות והטכניקה, ושל אמן ליצור ציורים דיגיטליים עדכניים, יפים להפליא, מצחיקים ומעוררי מחשבה לעומקה.

בחירה דקדקנית נעשתה מהאוסף העשיר של עבודות אותן יצר בשנים האחרונות, יצירות המדגישות את האבסורדיות של החיים, ההומור של ירון והחינניות של החיים במלואם, למרות ואולי בעקבות מחלתו או כמו כולנו גם הוא חי את אבסורד החיים עם הכלים שיש לו (ויש לו...).

ירון זוהר למד קולנוע בלוס אנג'לס נחוש בדעתו להתברג בתעשיית האשליות ככישרון מבטיח בתחום הכתיבה והבימוי וקיים עצמו בכבוד רב. בעקבות מחלתו, החליט שלא לבזבז זמן יקר וחזר לארץ וזאת לאחר כ-3000 סרטים שאותם ערך כשהם מתובלים בחוש ההומור הייחודי שלו.

הוא החל לייצר אנימציות ממוחשבות, מאות שירים, פארודיות ותסריטים קצרים המשובצים בקורטוב נדיב של הומור דקיק, סרקזם עבה, מבוי סתום, ניגודיות מוקצנת, יריבות, קצרים בתקשורת וחלודה קוגניטיבית (היגיון במצור). סדקים במעטפת החיצונית של המציאות ההזויה אליה ניקלע. סוריאליזם מזן חדש שמבוסס ומתבוסס בבוץ עמוק של אבסורד מבעבע. שובל מעשן של תרחישים קומי טראגיים, טעויות, חריקות בלמים ואוקיאנוס של אי הבנות המגיעות לעתים לכדי צונאמי קוטל קנים. חומר גלם חלומי למושכים בעט, עכבר ממוחשב, מכחול ומצלמה. תרביכים ויזואליים עלומים שלא הראה לאיש מתוך חשש ששודדי ים אקראיים יגנבו לו רעיונות ויזואליים כל אימת שהם עוגנים בנמל לחילוץ עצמות.

צילומים: באדיבות 'סדן הפקות אמנות'

גלריה בן עמי, רח' החשמל 12 , תל אביב.

אתר הגלריה: http://benamigallery.co.il.

שעות פתיחת הגלריה: ראשון, שני ושבת: בתיאום בלבד; שלישי- חמישי: 10:00-18:00; שישי: 10:00-14:00.  ניתן לתאם ביקור בגלריה גם מחוץ לשעות הפעילות  בטלפונים הבאים: 050-5532223 (עפרה) 054-3091821 (חגית).

אוצר התערוכה: יוחנן הרסון. נעילה: 8.10.2019.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: