יום שלישי, 28 בינואר 2020, ב' שבט ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

תרבות ופנאי במבשרת ציון

באך עם לינה טור-בונט

תזמורת הבארוק ירושלים פותחת את העונה ה-31 בקונצרט חגיגי, בהובלתה של הכנרת הווירטואוזית והמנצחת לינה טור-בונט ונגן הצ'מבלו דני אספזה המגיעים אלינו מספרד

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת 'מבשרנט'

המנצחת והכנרת הווירטואוזית לינה טור-בונט מספרד חוזרת לישראל לפתיחת עונת הקונצרטים ה-31 בתכנית שנותנת דגש לקונצ'רטי הברנדנבורגים מאת יוהאן סבסטיאן באך. בקונצרט תבצע התזמורת בניצוחה של טור-בונט את הקונצ'רטו מס' 3 שייתן את הבמה לנגני כלי הקשת בתזמורת; את הקונצ'רטו מס' 4 לשתי חליליות ולכינור ואת הקונצ'רטו החמישי לכינור, חליל ולצ'מבלו ובו ישתתף גם נגן הצ'מבלו הספרדי דני אספזה. להשלמת החגיגה תנגן התזמורת גם קונצ'רטו גרוסו מאת הנדל. משתתפים נוספים: עדית שמר, חליל; דורט פלורנטין וענבר סלומון, חלילית.

לינה טור בונט נחשבת לאחת הכנרות המסעירות של דורה. היא עבדה עם המוסיקאים המובילים בעולם בתחומי הבארוק, מוסיקה רומנטית ומוסיקה בת זמננו מאז הייתה נערה. מנעד הרפרטואר שלה רחב וכולל 400 שנים של מוסיקה והיא מקפידה לבצע מוסיקה בכלים המתאימים – וכך שולטת בכינור בארוק, קלאסי, מודרני וכו' באותה המידה ובטכניקה והרטוריקה של כל אחד מהכלים והתקופות.

בין השאר מתמחה לינה במוסיקה של יוהן סבסטיאן באך: ביצוע מוסיקה קאמרית שלו לכינור סולו; ניצוח על תזמורות בביצוע רפרטואר באך ומחקר על ההיבטים הרטוריים וסימבולים של המוסיקה שלו - היא זכתה בתואר כבוד מיוחד על ידי בית הספר הגבוה למוסיקה בווינה עבור התיזה שחיברה על "רטוריקה, סימבוליות והשאקונה של יוהן סבסטיאן באך".

בין הופעותיה בשנים האחרונות: מחזור 16 הסונטות לכינור סולו 'סונטות המיסתורין' מאת ביבר ביום אחד בלבד בווינה; הובילה את קונצ'רטו קלן בביצוע ה'מתיאוס פסיון' בקונצרטחבאו, אמסטרדם; ביצעה את הבכורה ל'מלנכוליה' – יצירה לכינור סולו שחוברה עבורה על ידי המלחין חוזה מריה סנצ'ס וורדו; הופיעה באולמות ופסטיבלים חשובים בהם אולם וויגמור בלונדון, פסטיבל סטריארטה גראץ, פסטיבל 'מוסיקה לפני 1800' בניו יורק, הפסטיבל למוסיקה עתיקה בסן דיאגו, פסטיבל לופטהנזה בלונדון, ואחרים; סיירה כמובילה עם תזמורת הבארוק של האיחוד האירופאי ועוד. כמו כן הופיעה עם תזמורת האמנויות הפורחות, התזמורת הקאמרית מהלר, תזמורת מוצרט של קלאודיו אבאדו ואחרים. הקליטה כמובילה עם ג'ון אליוט גרדינר, דניאל הרדינג, מרק מינקובסקי, קלאודיו אבאדו, פביו ביונדי, קנט נגנו, אוטביו דנטונה ורבים אחרים.

היא מונתה לנציגת קידום התרבות הספרדית על ידי המשרד לשיתופי פעולה ופיתוח בינלאומי בספרד. טור בונט משמשת כמנהלת אמנותית, מנצחת וכנרת ראשית של ההרכב מוסיקה 'אלכמיקה' אותו הקימה ואיתו מרבה להופיע ברחבי העולם ולהקליט. ההרכב משלב גם הפקות מוסיקה עם אמנויות אחרות כמו מחול, תאטרון בובות ועוד. ההרכב הופיע בפסטיבלים הגדולים באירופה. היא חיברה בין שירה למוסיקה עם המשורר הספרדי אנטוניו קולינס. היא מרבה לבנות פרויקטים ולבצע ולהקליט מחוץ לאולמות הקונצרטים בלוקיישנים מפתיעים ולא שגרתיים.

 

מועדי הקונצרטים:

שבת, 2.11, 13:00, הכנסייה היוונית אורתודוקסית, חיפה.

ראשון, 3.11, 20:00, אולם צוקר, היכל התרבות תל אביב.

שני, 4.11, 20:00, ימקא הבינלאומית ירושלים.

מחירי כרטיסים: בין 120 ל-160 שקלים (הנחות לאזרחים ותיקים, סטודנטים וילדים)

לרכישת כרטיסים: www.jbo.co.il; ובטלפון 6119*.

פניות לתזמורת: 02-6715888.  

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: