יום חמישי, 04 ביוני 2020, י"ב סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

תרבות ופנאי במבשרת ציון

אליעד מגיע למערת האגדות

רגע לפני כניסתה של השנה החדשה, בואו למופע מדהים במערת צדקיהו

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת 'מבשרנט'

אליעד, זמר כותב ומלחין, נבחר שיר השנה, פריצת השנה ואיש השנה במצעד השנתיים של גלגל"צ ובמצעדים שבועיים,  עובד עם ריטה, שלומי שבן ושמעון בוסקילה ומי שייצג את ישראל בטקס פרסי ה-MTV במילאנו – מגיע עם להיטיו הנפלאים – 'מתוק כשמרלי', 'תמיד חלמתי', 'מיאמי', 'זמן', 'מסע' ולהיטים אהובים נוספים – אל מערת המסתורין והאגדות של ירושלים, למופע שירגיש הכי חו"ל שיש ניפגש במערה!

שאטלים ללא תשלום ייצאו בין השעות  20:15-19:30 מחניון מתחם התחנה הראשונה אל מערת צדקיהו (חניה ללא תשלום החל מהשעה 19:00), ויחזירו את הקהל אל חניון מתחם התחנה בסוף המופע, משך המופע כשעתיים.

מערת המסתורין והאגדות של ירושלים מסתתרת מתחת לבתי העיר העתיקה ומדהימה בגודלה וביופייה. האגדה מספרת כי בעת מצור הבבלים על ירושלים נמלט צדקיהו מלך יהודה האחרון, דרך מערה זו ליריחו ומכאן שמה. ככל הנראה החציבה במקום החלה בימי בית ראשון. יוסף בן מתתיהו כינה אותה 'מערת המלכים', וממנה נחצבו האבנים לבניין ירושלים ובית המקדש בתקופת הבית השני. היא נעלמה מהעין עם בניית חומות העיר בתקופה העות'מאנית, ונחשפה שוב, במקרה, בראשית המאה ה-20. בשעות היום חושפת המערה פנים נוספות בסיורים עצמיים לכל המשפחה: בשקט המהפנט מהדהדים צלילי איזמלי החוצבים ופכפוך מעיין דמעות צדקיהו, ומתגלים סמלי הבונים החופשיים, היצור המכונף, ואלפי גרפיטי על הקירות.

מספר המקומות מוגבל. לרכישת כרטיסים: 'בימות' טל: *6226 ובאתר: www.bimot.co.il.

מחיר כרטיס: 70 שקלים לאדם, גמלאים, סטודנטים ומחזיקי כרטיס ירושלמי 60 שקלים.

סיור מודרך לאור שקיעה על טיילת החומות הצפונית המסתיים במופע במערת צדקיהו, ב-90 שקלים בלבד!

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: