יום חמישי, 04 ביוני 2020, י"ב סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

תרבות ופנאי במבשרת ציון

התחדשות חגיגית

השקת האולם המחודש של סינמטק ירושלים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת 'מבשרנט'

סינמטק ירושלים פותח מחדש את אולם 1, הוותיק והגדול מבין אולמות הסינמטק לאחר שיפוץ נרחב ומשמעותי הכולל שנה של תכנון וארבעה חודשי עבודה אינטנסיביים.

סינמטק ירושלים הוא מרכז הקולנוע הגדול בישראל ומארח מדי שנה מעל חצי מיליון מבקרים. בשנה שעברה, בחר כתב העת לקולנוע IndieWire בסינמטק כאחד מעשרה בתי הקולנוע הטובים בעולם, בין השאר הודות למיקום הייחודי שלו למרגלות גיא בן הינום והעיר העתיקה ובעיקר הודות לתוכנית האומנותית העשירה שלו ואוצרות ארכיון הסרטים הישראלי, עליהם הוא אמון מזה ארבעה עשורים.

עבודות השיפוץ החלו בחודש אוגוסט האחרון לאחר שנה של תיכנון והשקעה של מעל מיליון שקלים בתרומתה האדיבה של קרן ליר ובתמיכתה של עיריית ירושלים.

חידוש האולם כולל התקנת מושבי קולנוע בעיצוב מודרני ובנוחות מקסימלית לצד ריווח השורות, שיפור השיפוע והגבהת המסך. ציוד חדשני ומקרן מהמתקדמים בעולם כיום (4K) והנגשה לבעלי מוגבלויות.

באירוע ההשקה שיתקיים ב-11.11.19, יוקרן הסרט 'עלובי החיים' של הבמאי לאדג' לי (104 דקות), סרט ביכורים שזכה לתשואות בפסטיבל קאן וגרף את פרס חבר השופטים, מעמיד במרכזו יחידה מיוחדת של משטרת פריז הפועלת באחד הרובעים הרגישים והמסוכנים ביותר בפרברי העיר. מעצר שיוצא מכלל שליטה מצית מאבק כולל בין כוחות המשטרה לאזרחים הזועמים.

הסרט 'עלובי החיים' זכה בפרס הסרט הטוב ביותר בתחרות הבינלאומית על שם קרן ירושלים בפסטיבל הקולנוע ירושלים 2019 ונבחר לייצג את צרפת בקטגוריית פרס האוסקר לסרט הזר הטוב ביותר.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: