יום שני, 01 ביוני 2020, ט' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

תרבות ופנאי במבשרת ציון

'השאלות של לאונרדו'

פעילות היום הבינלאומי למוזיאוני מדע במוזיאון המדע בירושלים: סיורים מודרכים בתערוכה, סדנאות בנייה, הדגמות מדעיות ועוד * כניסה חינם!

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת 'מבשרנט'

במסגרת היום הבינלאומי למוזיאוני מדע מזמין מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים חינם את הקהל הרחב לשלל פעילויות ביום שני, 11.11, החל מהשעה 14:00 בצהריים ועד השעה 18:00 במסגרת התערוכה 'השאלות של לאונרדו' לציון 500 שנה למותו של רב האמן והאדם הסקרן בעולם לאונרדו דה וינצ'י.

לימוד מקיף ומעמיק של לאונרדו, תוך חוויה אישית, הביאו אותו לגילויים, תובנות ורעיונות המשפיעים על חיינו במגוון תחומים עד עצם היום הזה. במוקד התערוכה הייחודית, סקרנותו חובקת העולם של דה-וינצ'י, דפוס חשיבתו של רב האומן מאז ילדותו ועד בגרותו, בשילוב עקרונות מנחים לשאול – להתבונן – ולרשום.

במסגרת הפעילות, מוזמנים המבקרים להנות ממגוון סיורים מודרכים בתערוכה שנפתחה לאחרונה, לשאול שאלות, להתבונן ולרשום, לקחת חלק בסדנאות בנייה ממש כמו לאונרדו, להתבונן במוצגים ייחודיים שנבנו לפי שרטוטים של לאונרדו כמו הדאון המפורסם, להשתתף בהדגמות מדעיות ולהנות מלמידה חווייתית לילדים והורים כאחד.

 

היום הבינלאומי למוזיאוני מדע

כמדי שנה, מאז 2015, וכחלק ממסורת עולמית, יציין מוזיאון המדע את היום הבינלאומי למוזיאוני מדע שיעמוד השנה בסימן יעדי פיתוח בר-קיימא של האו"ם. יעדי פיתוח בר קיימא נועדו להבטיח פיתוח לכלל האוכלוסייה הגדלה. הקו המנחה הוא שיפור בכל היעדים כולל ועבור האוכלוסיות החלשות ביותר. היעדים מתייחסים למגוון נושאים כגון מיגור העוני ושמירה על כדור הארץ לצד יעדים כלכליים-חברתיים כגון שוויון מגדרי, חינוך איכותי, הוגנות תעסוקתית וצמיחה כלכלית. 

17 היעדים המדוברים נקבעו בתהליך התייעצות בין ממשלות, גופים בין-לאומיים, הבנק העולמי, ה-OECD האקדמיה, המגזר העסקי וארגוני חברה אזרחית לשם זיקוק היעדים המרכזיים להשגה בעשורים הקרובים. מדינת ישראל פועלת ליישום היעדים. לאורך השנים שם מוזיאון המדע זרקור על אחד מ-17 היעדים בהקשר הנוגע לפעילות ולתערוכות המוזיאון.

במהלך השנה האחרונה בחר מוזיאון המדע בירושלים להעמיד את היעד חינוך ולמידה משמעותיים במוקד הפעילות כמו גם בפעילות המוצעת לקהל הרחב סביב תערוכת 'השאלות של לאונרדו' לציון 500 שנה למותו של האדם הסקרן בעולם, לאונרדו דה וינצ'י, שנפתחה לאחרונה.

מוזיאון המדע, שדרת המוזיאונים 3, גבעת רם, ירושלים.

לפרטים נוספים: 02-6544888, www.mada.org.il.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: