יום שני, 03 באוגוסט 2020, י"ג אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

תרבות ופנאי במבשרת ציון

VIVA MOMIX

מופע שהוא מסע בעולם התנועה הסוריאליסטי והייחודי של מוזס פנדלטון: מיצירותיו האיקוניות ועד יצירותיו הגאוניות החדשות

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת 'מבשרנט'

להקת המחול האמריקאית "מומיקס", חוזרת לישראל לסיבוב הופעות עם המופע VIVA MOMIX, מופע מיוחד לציון יום הולדת 40 ללהקה. מאז שנוסדה ב-1980 על ידי הכוריאוגרף והמנהל האמנותי מוזס פנדלטון מבכירי הבמאים והכוריאוגרפים בארצות הברית - אינה פוסקת להפתיע ולחדש.

במיוחד לאירועי שנת ה-40, יצרה הלהקה את VIVA MOMIX – מופע חדש שנוצר ממקבץ מרהיב מרפרטואר יצירותיה האייקוניות של הלהקה, בתוספת יצירות גאוניות חדשות מאת פנדלטון.

המופע כולל בתוכו את כל המרכיבים המאפיינים את 'מומיקס' ולוקח את הקהל למסע חושני לתוך עולמו הסוריאליסטי של פנדלטון, המשלב הומור שמותח את גבולות התנועה, מחול, תיאטרון פיזי, קרקס, אתלטיקה אשליה ודמיון – בביצועם של הרקדנים הווירטואוזיים שקוראים תגר על חוק המשיכה.

'מומיקס', שנחשפה לקהל הישראלי ואהובה עליו מאוד, נודעת בעולם בזכות מופעיה היצירתיים המרהיבים. בנוסף לסיורי ההופעות הבינלאומיים שלה, מופיעה הלהקה בקולנוע ובטלוויזיה, ולאחרונה בטקס ה-67 של חלוקת פרסי 'גלובוס הזהב'. הלהקה הופיעה בערוצי טלוויזיה רבי מוניטין כמו PBS האמריקאי, Antenne II הצרפתי ו-RAI האיטלקי. מופעי הרפרטואר שלה שודרו ב-55 מדינות. כמו כן, התלוותה לתזמורת הסימפונית של מונטריאול בסרט על 'תמונות בתערוכה' של מוסורגסקי, זוכה פרס האמי. הלהקה הופיעה גם ב-IMAGINE, אחד מסרטי ה-D3 הראשונים שהופצו בבתי הקולנוע של IMAX ברחבי העולם.

היצירה wאלמנה לבנהw, בה שימש פנדלטון ככוריאוגרף, הופיעה בסרטו של רוברט אלטמן 'רקדנים'. MOMIX השתתפה גם באירוע המחווה 'פיקסו בפריס', ונבחרה לייצג את ארצות הברית במרכז האירופי לתרבות בדלפי.

מוזס פנדלטון הוא אחד הכוריאוגרפים והבמאים הפופולאריים והחדשניים בארצות הברית ב-40 השנים האחרונות. ב-1971 שימש כאחד ממייסדי תיאטרון המחול פורץ הדרך 'פילובולוס', וב-1980 הקים את MOMIX. הוא מרבה לעבוד בקולנוע, בטלוויזיה ובאופרה ויוצר כוריאוגרפיות ללהקות בלט ואירועים מיוחדים. הוא יצר גם סרטוני מוסיקה לפרינס, ג'וליאן לנון,  קת'י דניס ועוד.

פנדלטון הוא גם צלם פעיל שתמונותיו הוצגו בתערוכות ברומא, מילנו, פירנצה ואספן. תמונות של מטע החמניות בביתו שבצפון מערב קונטיקט פורסמו בספרים ומאמרים רבים העוסקים בגינון. הוא זכה בפרסים ומענקים רבים, בהם פרס האמנויות של קונטיקט ב-1998, פרס פוזיטנו לכוריאוגרפיה ב-1999 ומלגת גוגנהיים ב-1977. ב-2002 זכה בפרס הכוריאוגרפיה האמריקאית על תרומתו לכוריאוגרפיה בקולנוע ובטלוויזיה, ובמאי 2010 זכה בתואר דוקטור לאמנויות לשם כבוד באוניברסיטה לאמנויות בפילדלפיה. לאחרונה, יצר פנדלטון את עבודת המחול Doves of Peace בכיכובה של דיאנה וישנבה עבור טקס הפתיחה של אולימפיאדת החורף בסוצ'י (2014). צילומיו ליוו את ספרו של פיל הולנד The Dance Must Follow 2015, העוסק בתהליך העבודה היצירתית של פנדלטון.

יום שני, 25.11, תיאטרון ירושלים, אולם שרובר.

מחיר כרטיס: 265–329 שקלים.

טלפון לרכישת כרטיסים: 6226*. לינק לרכישה

;

 

 

 

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: