יום חמישי, 24 בספטמבר 2020, ו' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-430-0186

תרבות ופנאי במבשרת ציון

'אישה בליבה'

על תערוכת יחיד לאמנית אלה וולדמן

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת 'מבשרנט'

שש שנים, עשרים מדינות שונות ואלפי רגעים חד פעמיים שהוקדשו לתיעוד המהות הנשית בפינות שונות של העולם, אלו החומרים שיוצרים את 'אישה בליבה' תערוכה שהיא מסע צילומי של האמנית אלה וולדמן. התערוכה כוללת שבעים צילומים שכולם פרשנות אישית מרתקת של תרבויות שונות, מנהגים וצורות חיים לא מוכרות.

"מה שבעיקר מושך את תשומת ליבי הן הנשים", מספרת אלה. "נתקלתי בנשים כובסות, עובדות בשדה, סוחבות אבנים כשתינוק קשור לגבן, מוכרות בשוק כשתינוק יונק משדן. כפות ידיהן מסגירות את העבודה הקשה, הקמטים מטשטשים את גילן האמתי, רוך ועומק ניבט מעיניהן. מגיל צעיר מלמדים ילדות את תפקיד האישה, התפקיד אשר יקנה להן את מקומן בחברה ויכין אותן לקראת העתיד. דרך הצילומים בתערוכה אני פותחת צוהר לעולמן של נשים מדהימות אשר לעולם בבית החולים רמב"ם בחיפה בעברה, נחשפה לעולם הצילום והתאהבה. כיום היא מקדישה חלק ניכר מזמנה במסעות צילום ברחבי העולם. "דרך הצילומים בתערוכה אני פותחת צוהר לנשים מדהימות מכל רחבי העולם אשר לעולם לא אפגוש שוב", היא מספרת.

תערוכתה של וולדמן מיוצגת על ידי גלריית 'Art &About', הממוקמת בעמק חפר וחורטת על דגלה להנגיש אמנות איכותית עכשווית ישראלית ונדירה ברחבי הארץ ובעולם. אוצר: זיו קורן.

התערוכה תוצג בספרייה למדעי החברה, ניהול וחינוך, אוניברסיטת תל אביב, רח' חיים לבנון 30.

פתיחה חגיגית: חמישי, 14.11, 18:00, במעמד ראשת התוכנית למגדר באוניברסיטת תל אביב, פרופ' דפנה הקר, אשר תישא דברי ברכה.

התערוכה תוצג עד ה-31.12.2019.

השערים הקרובים ביותר לבניין הספרייה להולכי רגל: שער ג'וזף קריס (שער 5), שער רמניסיאנו (שער 4, גם לבאים ברכב) ושער פרנקל (שער 7).

שעות ביקור בתערוכה: ימים א'-ה' בין השעות 8:00-20:00; יום ו' בין השעות 8:00-12:45.

כניסה חופשית.

למידע נוסף: 03-6409361.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: