יום שלישי, 22 בספטמבר 2020, ד' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-430-0186

תרבות ופנאי במבשרת ציון

תערוכת יצירות בנושא 'שביר'

האמנים המשתתפים: ניר סלקמן, אליס לוצ'ינצ'לי, פרלין יוסוורה וליה אלנתן * אוצרת: טטאנה שיפמן

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת 'מבשרנט'

גלריית גלוס (לבונטין 14, תל אביב) מתכבדת להזמינכם לפתיחת התערוכה הבינלאומית של צילום אופנה  הכוללת את עבודותיהם של ניר סלקמן ואליס לוצ'ינצ'לי. עם פתיחת הגלריה לקהל הישראלי. בינלאומיות הגלריה מודגשת על ידי שילוב של שני אמנים מישראל ומהולנד. לכל אחד מהצלמים המוצגים יש את הרגישות הייחודית להבנת היופי דרך הרמוניה, אלגנטיות ושבריריות.

ניר סלקמן, מציג בתערוכה הראשונה שלו 'FRAGILE'  סדרת דיוקנאות מרהיבים ומפתים. כמי שחי את התעשייה המקדשת את המעטפת, המייצרת ומייצגת את אידאל היופי החיצוני, בחר סלקמן ליצור אידאל יופי חבוט ומוכה, כזה המעיד על שבירותו של היופי ועל זמניותו הטראגית. "הבל הבלים, הכל הבל הבלים" אמר קהלת, וסלקמן מקצין את מקסם השווא.

אליס לוצ'ינצ'לי היא צלמת איטלקיה הממוקמת ברוטרדם, הולנד. יש לה עין חדה מאוד עבור ז'אנר של אופנה, אשר היא בוחנת בכמה סוגים של הגדרות עם כל מיני מודלים. היא עשתה כמה צילומי עירוניים בלונדון, סדרה באזורים הכפריים של טוסקנה שלה, ופורטרטים סטודיו בהולנד. היא בוחנת את הפוטנציאל המלא של מיקומים, מודלים וטכניקות צילום כדי ליצור תיק רחב המציג מגוון רחב של נושאים מעניינים ואלמנטים ויזואליים

המצולמים נראים כדמויות מהמיתולוגיה העכשווית, מיתולוגיה שמעוצבת על ידי HBO ונטפליקס, ואנחנו הקהל הרעב ליופי הפצוע הזה. הדמויות מפתות ומושכות ביופיין, במסתוריותן. הן לקוחות מהעבר אך עכשוויות לחלוטין. מבטן מושהה, מנותק מהכאב ומהעולם שסביבן, קהה חושים ואדיש למתרחש על פני השטח ועל פני גופן. בכך, בהרגשת הקפאון נטולת הרגש, הופך ייצוג הפצע, הדם, הביטוי של הכאב - למושך ומפתה לא פחות מהדמויות.

סלקמן מצביע על התשוקה שלנו אל היופי הקר והמדמם, על "התשוקה אל הממשי" על פי ז'יז'ק הצורך הנואש לחזור שוב ושוב אל הפגיעות של הגוף, בניסיון עקר להשיג מאחז במציאות. במובן זה, האידיאליזציה של הגוף הפצוע מהווה סוג של נחמה, והדמויות המדממות והמנותקות הופכות דווקא להרואיות בעמידותן, לעוצמתיות דווקא בזכות פגיעותן.

ניר סלקמן, צלם אופנה מוביל מתל אביב. בשנת 2015 נבחר כאחד מצלמי האופנה המבטיחים בישראל על ידי מגזין סגנון. מורה ב'סטודיו גברא - בית ספר לצילום' ועוסק מזה כ-5 שנים בצילום אופנה. את דרכו בעולם הצילום החל אחרי שעזב מסלול קריירה בעולם ההייטק כמהנדס תוכנה. סלקמן הוא בוגר של טרמינל העיצוב בבת ים, פרויקט לקידום אמנים צעירים של עמותת 'לצאת מהקופסא'. עבודותיו הוצגו בתערוכות ובמגזינים בארץ ובחול. בין לקוחותיו נמנים m&h, אוברזון, ירין שחף, מגזין FORBES, אריאל בסן ועוד.

 

תכשיטים מהארץ והעולם

ליה אלנתן חותרת ללא הרף לדחוף את גבולות היצירה שלה ולהרחיב את אוצר המילים החזותי שלה המשלב שיטות קלאסיות וטכניקות עכשוויות. היא אוהבת להתנסות עם חומרים שונים, להביע את מחשבותיה וחוויותיה דרך עבודתה. אתה יכול להרגיש את המניעים האדריכליים שלה עכשיו.

תשוקתו של פרלין יוסוורה לאמנות ולעיצוב החלה כשהייתה ילדה. בהשראת כל הדברים סביבה, היא התחילה להתחרות בתחרויות אמנות בגיל צעיר. מאוחר יותר המשיכה ללמוד זהב, צורפות ואמנות אבני חן ומתכות בהולנד. בעקבות התואר באמנויות, עבדה באינדונזיה ובהולנד. יצירותיה נאספו על ידי אספנים בינלאומיים, משפחת המלוכה ההולנדית, מנהיגי העולם והמוזיאונים.

התערוכה תינעל ב-25 בינואר 2019.

שעות ביקור בגלריה:

ראשון עד שלישי: 12:00-19:00, רביעי וחמישי: 13:00-20:00, שישי 10:00-15:00.

צילום: יח"צ

 

פייסבוק הגלריה :

https://www.facebook.com/gallery.gloss/

 

אתר הגלריה :

https://rawgloss.net/?fbclid=IwAR0nTbVY1dd3I2tNu2kBFsw_JdleUYkrXduL6NsqF211wO85djSA4ohnFbs

 

https://www.facebook.com/nir.slakman

Website: www.nirslakman.com

 

 

Alice Lucchinelli

Instagram: @alicelucchinelli

https://www.instagram.com/alicelucchinelli/

 

 

Ferlin Yoswara

http://fyfinejewelry.com/

https://www.facebook.com/ferlinyoswara

 

 

Lia Elnatan

https://www.instagram.com/lia_elnatan/

https://www.liaelnatan.com/

https://www.facebook.com/liaelnatanjewelrydesign/

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: