יום שישי, 21 בפברואר 2020, כ"ו שבט ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

טיפים לחיים טובים במבשרת ציון

הצלצול הפנימי

הוא היה אב לילדים אשר ניכרו אותו מחייהם ובכך חש אשמה נוראית והרגיש נטל גדול בחייו * בכל השנים שילדיו ניתקו עמו את הקשר הוא בזבז אנרגיה על הלקאה עצמית ותחושת קורבנות * אשמה הופכת למטען כבד וגורמת לאנשים להרגיש נחותים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ענבר עזרי

מטפלת בשיטת איזון חיים ויועצת משפחתית וזוגית. מגשרת בהליכי גירושין. מנחה ומרצה בתחום הזוגיות. טלפון: 054-2425508.

inbarezri@gmail.com

"פעם ראשונה בחיי מאז ניתקו ילדיי את הקשר איתי, הבנתי שבאמת לא נעים ליצור איתי קשר כלשהו. באמת פניתי אליהם בתחושת קורבנות. הרגשתי מעיין צלצול פנימי בתוכי. אך מה אני יכול לעשות כאשר הצלצול הפנימי בתוכי מתעורר כאיום?", אמר יהודה (שם בדוי, כיתר השמות במאמר)..

"יהודה, קודם כל אני רוצה לברך אותך על כך שהחלטת לקחת אחריות על מעשיך ולהבין את המקום שבו אתה נמצא. כל הכבוד לך. מכאן נוכל לצעוד יחד בשביל רחב ונפלא עבורך. לקיחת אחריות פירושה כוח. אשמה פירושה ויתור על הכוח. ברגע שאתה לוקח אחריות, ניתן לעשות שינויים בחייך. בכל פעם שאתה מרגיש את מנטליות הקורבן בפתח מוחך, אמור לעצמך: אני לא רוצה יותר להרגיש כך. הכוח טמון בך. אתה האדם היחידי שיכול לשלוט על המחשבות שלך. לכן אמור למוחך: תודה רבה על המחשבות השליליות, אך אין לי צורך בהן יותר. הן אינן משרתות אותי באופן חיובי. עכשיו אני אוהב את עצמי וכך אני עובר ממעמד של קורבן למעמד של מנצח. פשוט דמיין את עצמך על ראש הר גבוה, אוחז בגביע שמשמעותו ניצחון. תרגיש את העוצמות שבך. האהבה מתחילה בתוכנו. אהבה עצמית היא המתנה החשובה ביותר שאנו יכולים להעניק לעצמנו. כאשר אנו מלאים באהבה, לא נפגע בגופנו ובטח שלא באחרים ואז נבוא לתוכנו מעמדת כוח".

ראיתי איך יהודה קשוב לדבריי, היה ניכר כי הוא ממש משווע לראות איך הדברים קורים. "אני ממש רוצה לעשות את זה כבר", אמר בהתרגשות מרובה.

"אז קדימה בוא נעשה זאת יחד", הדרכתי את יהודה לעלות על הר גבוה ולראות את עצמו בראש ההר אוחז בגביע של מנצחים. גופו של יהודה נמתח ונעשה חזק. ראיתי את העוצמה הגדולה באיש שלפניי. הוא היה מחויב לחלוטין לתהליך. ארשת פניו קיבלה מבע של רוגע עם עוצמה.

"יהודה, סיפרת לי על אהבת נאוה, זוגתך, אליך. ספר לי, מדוע היא אוהבת אותך?".

יהודה חייך חיוך שבע רצון. "היא אומרת שאני אדם בעל נתינה ללא תנאים. היא אומרת שאני אדם טוב ונדיב".

"נפלא, אלו תכונות נהדרות. עכשיו חשוב על נאוה ואמור: 'אני אדם נפלא ואהוב על כולם. יש בי שפע של אהבה לזולת. אהבה שלי הינה אינסופית' תדמיין את האהבה הזו כמו מפל שלא נגמר לעולם אלא רק מתחדש".

"אני מרגיש עכשיו הרבה יותר אופטימי ושמח. אני מקווה שאוכל לחדש את הקשר עם ילדיי".

"יהודה, אתקן אותך ואשמח שתגיד 'אני יודע שאתקן את הקשר עם ילדיי'. אני רוצה שתצא מפה היום עם הידיעה שהקשר יתוקן".

ברגע שנשלים עם עצמנו ברמה הפנימית. נבין שעשינו בעבר מה שיכולנו עם הידע שהיה לנו, חיינו יזרמו בחופשיות כמו מפל אינסופי. מאחלת שבת נעימה וברוכה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: