יום שישי, 21 בפברואר 2020, כ"ו שבט ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

טיפים לחיים טובים במבשרת ציון

רזה לתמיד

רגע לפני שאתם פותחים בדיאטה מתונה ו/או רצחנית, קראו את המחקר הבא

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

שרון בן דור

בוחרים בטוב, אפשר לחיות מתוך שמחה. טל': 054-2520015

Puni8@walla.com

רגע אחרי שאכלנו יותר מידי, מופיעים ייסורי האשמה שלנו ואנו אף מתחילים לפתח תחושת סלידה מהגוף שלנו.
זה השופט הפנימי שלנו שאוחז בשוט הווירטואלי, מכה בנו ולא שוכח להזכיר לנו כמה אנחנו לא בסדר, איך לא שמרנו על עצמנו החג הזה. הרי הבטחנו לעצמנו רק ביס מהעוגה ולא שתי פרוסות ועוד מזה.
חלקנו חושב להתחיל דיאטה מיד אחרי סוף השבוע שבו הפרזנו באכילה, וזהו - החלטנו שמספיק ואנו בטוחים שהפעם זה יצליח. הפעם לא נוותר לעצמנו ונחזור להיות רזים כמו פעם ונשאר רזים.
אבל... על פי מחקר ישראלי, העלייה החוזרת במשקל לאחר דיאטה עלולה להיגרם מהשינויים שחוללה הדיאטה בהרכב החיידקים במעיים שלנו. מחקר בעכברים גם מצא את החומר הגורם לכך.
כל מי שניסה אי פעם לעשות דיאטה, יודע שהירידה במשקל היא החלק הקל. קשה הרבה יותר לשמור על משקל נמוך. אנשים רבים מעלים במשקלם שוב כמעט מיד, ולעיתים קרובות אף מגיעים למשקל גבוה עוד יותר מזה שהתחילו בו את הדיאטה.
אז איך בכל זאת מרגישים טוב אחרי כל העלייה במשקל? איך לומדים לאהוב את עצמנו ולא לכעוס על עצמנו גם שאנחנו לא מצליחים להתאפק ולא מצליחים לרדת במשקל.

שאלת מיליון הדולר

העיסוק במשקל הוא חלק מהתרבות שלנו, ממה שמגדיר את מי שחלקנו חושבים שהוא מצליח. אם נשאל כל אדם ממוצע אם בר רפאלי נחשבת כמצליחה קרוב לוודאי שנקבל תשובה חיובית.
למה אנו חייבים להגדיר את מדד ההצלחה שלנו כחלק מהמראה שלנו?
התקשורת הגלויה והסמויה מקדמת את הרזון, את מידות הגוף הסבירות לכדי אידיאל יופי. מגיל צעיר אנו מבינות שרזה זה יפה ובעיקר חשוב להישאר רזות כי אם תיראי רזה, תרגישי טוב יותר, תצליחי יותר כי אנשים אולי יפתחו לך דלתות בשל היופי. אבל אם תישארי אחרי שהדלת נפתחת, לזה תצטרכי להביא הרבה יותר מאשר היופי, את האיכויות שלך והערכים שלך. 
איך לאהוב את מה שיש, את מידות הגוף שלך בלי להשתוקק כל הזמן לעשות דיאטה לרדת עוד שניים שלושה קילו? האם זה מה שיעשה אותך מסופקת? שמחה? שלמה עם עצמך?
אפשר להישאר עם מידות הגוף שאת רוצה מבלי להעניש את עצמך שאכלת יותר מידי, מבלי להחסיר מעצמך שמחה פנימית רק בשל שוקולד.

 גילוי נאות

גם אני התייסרתי עם משקל עודף בעברי, רק משהבנתי שעליי לשחרר את המפלצת הזו של הצורך להישאר רזה, המפלצת שקמה עליי בכל פעם שנהניתי מאוכל טעים, מקינוחים טובים, המפלצת שהחבאתי בארון, שיצאה בלילות, שהופיעה בימים. 
הבנתי שזה או אני או המפלצת ולימדתי אותה לנוח, לתת לי להשתחרר פה ושם בלי שארגיש אשמה שאכלתי ושנהניתי וזה אפשרי. אני כותבת לכן נשים יקרות, אם אני עשיתי זאת - גם אתן יכולות.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: