יום חמישי, 20 בפברואר 2020, כ"ה שבט ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

טיפים לחיים טובים במבשרת ציון

להיות רצוי

עם ההבנה באה הסליחה העצמית * וכאשר הסליחה מגיעה השמיים הם הגבול * משפט בנאלי ומשמעותי ביותר * אהבו את עצמכם עכשיו. זה הרגע להתחיל

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ענבר עזרי

מטפלת בשיטת איזון חיים ויועצת משפחתית וזוגית. מגשרת בהליכי גירושין. מנחה ומרצה בתחום הזוגיות. טלפון: 054-2425508.

inbarezri@gmail.com

הפחד גורם לנו לרצון של שליטה בכל. אך זוהי שליטה שלילית כיוון שאנו חוסמים את זרימת הטוב. כשאנו חפצים במשהו באמונה ובהבנה שלמה, הכוח העליון מוכן לתת לנו אותו, כמו בסיפור של יהודה (שם בדוי, כיתר השמות במאמר).

"תשמעי ענבר, זה ממש נס. בכל יום אני נוסע באותה דרך מהמקום שבו אני מתנדב. הפעם לא יודע מה קרה נסעתי בדרך אחרת. ולפתע את מי פגשתי?", שאל יהודה כשחיוך רחב על פניו.

"פגשתי את הבן הבכור שלי, ניסים. הבטנו אחד בשני. זה היה נראה כמו נצח. לא ראיתי אותו שנים. ופתע חיבקתי אותו חיבוק מלא אהבה. הרגשתי שאני אוהב אותו כל כך. כל האהבה שהייתה בי נתתי לו. ממש כך הרגשתי. הוא החזיר לי אהבה ושנינו עמדנו כך בממשך מספר דקות ובכינו. זה היה בכי מרגש מהול בכאב. לא רציתי שהרגעים הללו ייגמרו".

אני התרגשתי מאוד. אפילו בעיניי ריצדו דמעות. סוף סוף זה קורה. היה לי חשוב שיהודה יבין מדוע קרה הנס הזה. דברים לא מתרחשים סתם.

"יהודה, אני ממש מרוגשת. נפלא, זה דבר נפלא. האם אתה יכול להבין מדוע זה קרה? מדוע דווקא באותו היום נסעת בדרך אחרת ופגשת את בנך הבכור?".

"כן, אני יודע למה. התחלתי להבין את עצמי לגבי ניתוק הקשר של ילדיי ממני. התחלתי להבין שעשיתי ככל יכולתי באותה תקופה כמו שלימדת אותי ואז סלחתי לעצמי. בנוסף, עשיתי את התרגיל שנתת לי ובכל יום הודיתי על הדברים הטובים שיש לי בחיים. הרגשתי רצוי, כן אני באמת רצוי ואני בן אדם טוב. בתחושה הזו הסתובבתי כל היום. אפילו הלכתי עם עצמי כשהידיים שלי מושטות כלפי השמיים והרגשתי שאני יכול לקבל הכול ואז ראיתי את ניסים בני הבכור. אני מדבר על זה וכל הגוף שלי שוב חווה את הרגשות הללו. זו תחושה נפלאה ביותר. עושר עילאי. אין יותר טוב מזה. כשחזרתי לבית, נאוה זוגתי קיבלה אותי בפתח הבית. היא ישר שמה לב שמשהו קרה והיא שאלה. סיפרתי לה והיא שמחה כל כך בשבילי ואמרה 'לאנשים טובים קורים דברים טובים'. איזה יום מאושר. אני מרגיש שאני הולך על עננים. מרחף כזה".

אהבה היא המחק הטוב ביותר לזיכרונות פחות נעימים כיוון שהיא חודרת עמוק יותר מכל דבר אחר. רק לנו יש את היכולת לתת לעצמנו את האהבה והיכולת להצליח בכל מה שנחפוץ.

אני מאחלת לכולנו שבת שמחה, שתמיד נרגיש אהובים ורצויים.

על ההמשך המרתק והנפלא של יהודה: בטור הבא.

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: