יום חמישי, 20 בפברואר 2020, כ"ה שבט ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

טיפים לחיים טובים במבשרת ציון

רוצה להתגרש ומפחדת

"הפחד הוא הגרוע שברגשות; משתק את הלב ואת הנפש", אמר אנטואן דה ריווארול * ומכאן: לדוגמאות מהחיים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

שרון בן דור

בוחרים בטוב, אפשר לחיות מתוך שמחה. טל': 054-2520015

Puni8@walla.com

מיה (שם בדוי) רוצה להתגרש מבעלה. שנים היא חולמת לעזוב אותו ולפתוח בחיים חדשים. האהבה ביניהם גססה לאיטה במשך שנים של שגרה מכרסמת, גידול ילדים, משכנתא וכביסות.

הם מתנהלים כמו שני חברים שרבו פעם ונותרה ביניהם קרירות מכבדת, חלופת רשימת קניות ומטלות יומיומיות נותרה. מיה אמרה לי "הכול מת בינינו ואני מתה בנישואים האלו. להישאר אתו זה אומר לוותר על עצמי. רוצה לעזוב, אבל מפחדת, מפחדת מהרגע שאחרי, איך אני אתמודד כלכלית". ובאותה נשימה היא הוסיפה שאולי לא כדאי לה לעשות שינויים בגיל חמישים פלוס. "אני צריכה להישאר ולבלוע את הצפרדע של נישואים גמורים", אמרה.

היא שטחה בפניי טענות לכאן ולכאן למה כדאי לה לעזוב ולמה לא כדאי לה.

כשביקשתי ממנה לעצור לרגע, לעצום עיניים ולראות איפה היא רואה את עצמה עוד חמש שנים ולענות מתוך הלב שלה במהירות, התשובה שהיא נתנה לי: "לא אתו".

 

האם הפחד שלנו מוצדק?

הפחד הוא אינסטינקט מושרש בתוכנו ונועד להזהיר אותנו מפני סכנות.

לעיתים, בגלל חווייה מוקדמת שקרתה לנו בילדות או בעבר, שובשה היכולת שלנו לזהות מהי סכנה אמתית וזאת בשל הבלבול בין פחד אמתי מסכנה לבין פחד מצל של הסכנה.

אנו רוצים להרגיש בטוחים ומוגנים, כי יש קושי להיות במצב של חוסר ודאות, כי בחוסר ודאות הכול יכול לקרות וזה באמת עשוי להיות מפחיד.

יש דרך לטפל בפחד של מיה באמצעות טכניקת NLP  בריפוי מהיר. בטיפול זיהיתי מהו שורש הפחד של מיה לעזוב את בעלה.

אחרי השימוש בטכניקה התאפשר למיה לבחור באופן אמתי את הדרך שבה היא רוצה ללכת וזאת מבלי שהפחד ינהל אותה. מה היא בחרה לעשות. זאת עליי להשאיר בחדר הטיפול.

הטכניקה נשמעת מסובכת? בכלל לא, טכניקה פשוטה בשיטת NLP מאפשרת לטפל בפוביה.

יש דרך נוספת להתמודד עם הבעיה שמיה הביאה לחדר הטיפול וזאת דרך הפסיכולוגיה החיובית שמציידת את האדם בארגז כלים מיטיב כגון: איך להעביר את הדגש 'לטוב הנמצא'. כל זאת באמצעות האמונה בחשיבה חיובית ורגשות חיוביים תעזור לפוגג את הפחד שהשתרש בה.

בגלל הפחד, רבים מאתנו נמנעים ממערכות יחסים כי יש סיכוי שנפגע, נמנעים להיפרד מבן זוג, נמנעים מלבטא את עצמנו בקול רם פן נשמע לא רהוטים ולא חכמים, נמנעים מלקחת תפקידים אחראיים בעבודה כי אולי לא נצליח, נמנעים מלקבל החלטות כי אולי ההחלטות שנקבל לא יהיו טובות לנו בסופו של דבר.

כאשר אנו נמנעים מלעשות דברים באופן עקבי ובאותו עניין, נדע כי  יכול להיות שזה הפחד שמנהל אותנו מלהתנסות בחיים האמתיים עם ההצלחות ועם הכישלונות.

אפשר 'להתמודד עם הפחד'. יש דברים שרק נראים מפחידים אך אין מה לפחד מפניהם.

בטיפול נכון ויעיל אפשר להתמודד עם כל סיטואציה, קשה ככל שתהיה ותגיע לפתחכם.

גם אתם רוצים לצאת לאור? להגשים את עצמכם? לחיות באושר? בואו לקבל כלים מעשיים כדי להיות מה שתרצו.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: