יום ראשון, 12 ביולי 2020, כ' תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

טיפים לחיים טובים במבשרת ציון

ניקיון הסכסוך הפנימי

זה הזמן לבחור את מערכות היחסים שלך עם עצמך ועם הסובבים אותך | האם אתה מעוניין לנקות אותם? האם הם משרתים אותך באופן חיובי? | התבונה היא להחליט לנקות את עצמי מהסכסוך הפנימי כיוון שכך נוכל להגיע למיצוי האושר הפוטנציאלי בחיים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ענבר עזרי

מטפלת בשיטת איזון חיים ויועצת משפחתית וזוגית. מגשרת בהליכי גירושין. מנחה ומרצה בתחום הזוגיות. טלפון: 054-2425508.

inbarezri@gmail.com

למי מאתנו אין סיפור שהוא נושא אתו לאורך שנים? סיפור שתקע אותו בהרבה מובנים בחיים? זה מתחיל ביני לבין עצמי ולאחר מכן בכל המערכות יחסים בהם אנו שרויים: זוגיות, ילדים, סביבת עבודה. משפחת מוצא. התבונה היא להחליט לנקות את עצמי מהסכסוך הפנימי כיוון שכך נוכל להגיע למיצוי האושר הפוטנציאלי בחיים.
יהודה (שם בדוי) נכנס לפגישה והדבר הראשון שאמרתי לו הוא: "חבל שלא צילמתי את פניך בתחילת הדרך שלנו יחד ועכשיו. אתה נראה אדם שונה".
"בהחלט, אני מרגיש אחרת. מעין ניקיון פנימי. הבנתי את כל השתלשלות חיי. את כל הדפוסים שקיבלתי מהוריי, העברתי לגרושתי ולילדיי. כשהגיעה ההבנה הזו התחילו הנסים. אחרי שפגשתי את בני הבכור התקשרתי אליו. הוא כל כך שמח. אני יודע שעם הזמן אוכל ליצור קשר גם עם שאר ילדיי זה רק עניין של זמן".
"יהודה יקר, עצם הידיעה שלך שתוכל ליצור קשר עם ילדיך היא זו שתקדם אותך בחיים המשפחתיים, וכך תגיע למקום הטוב ביותר עבורך. לכל אחד מאתנו יש את היכולת להגיע לשם, כחלק מנתיב חיים. מתנות רבות ממתינות לכולנו כאשר נחליט לראות אותן. כדי לשנות את הראייה לחיובית, על ההכרה התודעתית להיות מורחבת, כלומר: ניתן ללמוד ראייה רחבה יותר ממה שהורגלנו. העולם מתקדם ומתפתח וגם לנו יש את האפשרות להתפתח בתוכו".
"נכון מאוד. את זה היית צריך להבין את כל 'הקלטות' שהוריי השרישו במוחי. הן כבר לא רלוונטיות אליי".
יהודה עשה דרך נפלאה בחייו. הוא היה נכון לשינוי והשינוי הגיע אליו.
ועכשיו אליכם קוראים נאמנים:
מערכת האמונות שקיבלנו בילדותנו ואותה אנו נושאים עמנו עד עצם היום הזה יכולה להיות מלאה בפחדים, לחץ, כעס, פסימיות ועוד הרבה תחושות לא טובות עבורנו. באמצעות שחרור, קבלת כלים משמעותיים ומקצועיים, ניתן להתמקד בשלום ובאהבה בתוכנו. 
עד עכשיו ביימנו לנו את הסרט של חיינו, בדרך בה הכרנו את היכולת שלנו. זה יכול להתבטא בהרבה מובנים: אני לא יכול, אני לא מסוגל, זה מפחיד אותי, לא אצליח ועוד כאלה תירוצים שסיפרנו לעצמנו.
מאחר ואני מדברת על שינוי, תיווכחו להבין שהשפעת המסרים השליליים משנים את הכיוון בו יכולנו ללכת או הפסגה שאליה יכולנו להגיע. כל אלו מעכבים אותנו לממש את היכולות הנפלאות שלנו. להיות חופשי מהשפעות העבר ויחד עם זאת לראות לאן ואיך העבר הצמיח אותי. ככל שנשנה את הזיכרונות השליליים, נוכל להשכיל ולהבין שהעבר שלנו למעשה משמש לנו עוגן. אנחנו יכולים לחזור ולראות את המתנות שקיבלנו מאותם אנשים שהשפיעו עלינו גם אם בתחושה זה לא היה לטובה.
יש לנו חופש לבחור כיצד לחיות, האם להסכים לחיות עם אותן אמונות מעכבות או ליצור עתיד חדש וטוב. הגיע הזמן לתקשורת חדשה וטובה ביניכם לבין עצמכם. תקשורת של קבלה, הכלה, אהבה ואופטימיות.
שדרו לעצמכם את האמונה: אני ראוי לגדול ולצמוח בדרך חיובית. חישבו מחשבות יוצרות מציאות חיובית ואמרו אותן: אני טוב לב, אני ראוי, אני מיוחד וכך תהפכו למה שאתם רוצים להיות. גם אם זה קשה בהתחלה ואתם לא מאמינים לעצמכם, חיזרו על משפטים אלו מידי יום ותיווכחו לראות שבסוף הם יהפכו לאמתיים עבורכם. אתם שותפים יוצרים של עתידכם.  
זה הזמן לבחור את מערכות היחסים שלך עם עצמך ועם הסובבים אותך. האם אתה מעוניין לנקות אותם? האם הם משרתים אותך באופן חיובי?
זה הזמן להתפתח. זה הזמן להתנקות ממשקעי העבר, וזה קורה כאן ועכשיו.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: