יום שישי, 10 ביולי 2020, י"ח תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

טיפים לחיים טובים במבשרת ציון

לצאת לעצמאות

מחסומים, מגבלות ואמונות מקטינות נמצאות לעיתים בראשנו. בכל צומת דרכים ישנה אפשרות: להישאר בפחות או לצאת לעצמאות ושינוי. המגבלות הן אלו שאנו יצרנו ולכן בכוחנו האפשרות לבחור וליישם אחרת. רגע לפני חג העצמאות צאו לחופשי בתוך תוככם. תעזו, קבלו אומץ והתחילו לפעול. אמרו תודה לכל המחסומים ובכך פנו מקום לשחרור פנימי. ככל שמתמודדים יותר נעשים חזקים יותר

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ענבר עזרי

מטפלת בשיטת איזון חיים ויועצת משפחתית וזוגית. מגשרת בהליכי גירושין. מנחה ומרצה בתחום הזוגיות. טלפון: 054-2425508.

inbarezri@gmail.com

בסערת רגשות ושפת גוף שפופה ישבה אילנית (שם בדוי) בת ה-49 בקליניקה. נדרשו מספר דקות של בכי ורגיעה עד שהחלה לדבר.

"כל החזיתות בחיי קרסו. התגרשתי, התפטרתי מהעבודה ואני מרגישה בתוך כלא של עצמי. הלכתי לאיבוד בתוכי. הכול סוגר עליי. אני מרגישה חנוקה. אני לא ישנה טוב, אין לי מצב רוח לכלום. מצב סטטי שהכול בו קורס. אני מרגישה כמו חומה שהתמוטטה וכרגע יש רק הריסות. כל הזמן עולים לי במוח מחשבות נוראיות על הגירושין שלי, על מקום העבודה. גם דירה אני צריכה לחפש ואין לי כוח. אני קורסת בתוך הכלא שלי".

"אילנית, אני שומעת שאת עוברת ימים קשים מנשוא. אני רואה אותך ואת מה שאת משדרת. באמת יש כאן קריסה של כל החזיתות. יחד עם זאת, את היחידה שיכולה לשקם את חייה ולבנות מחדש את חייך. את זו שתעזרי לעצמך יחד איתי. נכון יש בסיפור שלך דברים מאתגרים אך הם אלו שייבנו אותך ויגרמו לך להיות יותר טובה".

"אבל איך, איך אעשה זאת?".

"לאט לאט, מדרגה מדרגה, נתמקד באיכויות שיש בך. נראה את הדברים שאת רוצה להשיג בחייך".

"אבל אין לי כוח. אני חלשה", אמרה אילנית כשפניה שמוטות.

"כשאת מבטאת משפטים אלו, את גורמת למוחך להאמין לך וכך את תחושי, חסרת אנרגיות וחולשה. בחרי במשפטים אחרים כמו: יש לי כוח רצון, אני עוברת תקופה מאתגרת אך בסופה מחכים לי דברים טובים. תתארי את עצמך במושגים חיוביים וכך תתממש התמונה החיובית. כל אדם באשר הוא יכול להאיר את נשמתו ולעורר את הכוח. זה אצלנו וזה שלנו".

"אוקיי, אני מבינה, אבל איך אעשה זאת לבדי. אני גרושה, אין לי עבודה, ועוד מעט גם אין לי בית".

"עצמאות היא מצב שבו אינך תלויה בדבר, אלא אמונה בעצמך וביכולות הנפלאות שהבורא העניק לך. אל תיבהלי עכשיו, כיוון שהדברים לא מתרחשים בן רגע. בתהליך שלנו נעבור הכול יחד- צעד צעד".

עצמאות היא מצב שבו מדינה אינה תלויה בגורם חיצוני לצורך קיומה הפיזי והכלכלי, הגנה על גבולותיה ושמירה על הסדר הציבורי ושלטון החוק. (מתוך ויקיפדיה). כך רצוי שניישם גם בחיינו, נתחבר ליכולות המדהימות שלנו, נשלח דימויים פנימיים חיוביים ונשמור על נפשנו. יש לנו בורא עולם אחד,  כוח עליון, ישות. כולנו ילדיו והוא רוצה את הטוב ביותר עבורנו.

שבת מבורכת. המשך בטור הבא.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: