יום שישי, 28 בפברואר 2020, ג' אדר ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

טיפים לחיים טובים במבשרת ציון

זיכרון ילדות אחד

זיכרונות ילדות שלנו הם כמו תיבת אוצר שמחכה להתגלות  יש שם גם זיכרונות שקטים וטובים שמחכים לרגע הנכון לצאת ולהתגלות

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

שרון בן דור

בוחרים בטוב, אפשר לחיות מתוך שמחה. טל': 054-2520015

Puni8@walla.com

חווה (שם בדוי) יושבת מולי מכווצת, מדברת בקול שקט ושבור. אני יושבת מולה, מקשיבה, ובו בעת מנסה לאסוף את כל החלקים שהניחה לפניי.
כשאני מבקשת ממנה זיכרון ילדות אחד. חווה מתכווצת מולי עוד יותר, היא מתקשה לענות ועוצמת את עיניה. מרגיש לי נכון לשאול כעת לנוכח הדברים שהיא העלתה בשיחה אבל חווה קוטעת אותי בכעס: "אני לא רוצה להיזכר. לא רוצה לזכור משם כלום. היה לי קשה ורע וזהו".
"טוב, נניח לזה", אמרתי לה, "נדבר על השבוע האחרון שהיה לך".
"החיים שלי תקועים, החיים של כולם מסודרים ורק אצלי הכול סגור ותקוע", ואז היא התחילה להיפתח, "תקשיבי, אני שמעתי את הסיפור הזה כבר המון פעמים אבל פתאום נזכרתי בו".
נדרכתי והתכופפתי קדימה מעט כדי להקשיב, כי חווה התחילה לדבר בשקט.
"אימא שלי סיפרה לי שהיא שכחה להשאיר לי מפתח לדירה שגרנו בה וכשחזרתי מבית הספר גיליתי שהדלת נעולה ואין מפתח. בזמנו לא היו טלפונים ניידים ורציתי להתקשר אליה למקום העבודה שלה ופשוט לצעוק עליה. אבל לא היה לי כוח ללכת עד הטלפון הציבורי שהיה רחוק, אז דפקתי על כל הדלתות של השכנים, אבל אף אחד לא היה בבית. כל כך כעסתי, אבל אז התיישבתי על הרצפה וחשבתי מה לעשות. יצאתי החוצה וראיתי את העץ שכל כך שנאתי ואז הבנתי שאני צריכה לטפס עליו ולהיכנס דרך המרפסת שלנו. כי את דלת המרפסת שלנו מעולם לא נעלנו.
אני מביטה בה בהשתאות ושואלת בת כמה היא הייתה והיא ענתה: "עשר".
"וואו, אני רואה שאת ממש אמיצה וגילית יצירתיות גדולה. תראי איך הצלחת להיחלץ מהמצב שנקלעת אליו. איזה כוחות גדולים גילית שיש בתוכך, דווקא כשחשבת שהכול תקוע ואין לך כלום".
בחצי השעה שנותרה ביקשתי מחווה לנסות להיזכר בסיטואציות נוספות שבהן היא גילתה תושייה וכוחות להתגבר על מצבים. אט אט החיוניות שבה אל פניה ועיניה אורו.
זיכרונות ילדות שלנו הם כמו תיבת אוצר שמחכה להתגלות. יש שם גם זיכרונות שקטים וטובים שמחכים לרגע הנכון לצאת ולהתגלות.
חווה הייתה חדורת מטרה וכאשר לא הצליחה להיכנס הביתה בדרך הרגילה היא מצאה פתרון יצירתי ואמיץ. היא מצאה דרך אחרת להגיע ליעד כדי לממש אותו.
מה שהכי משמעותי בזיכרונות הילדות הוא החוזקות הקיימות בכל אחת ואחד מאתנו. רק צריך להוריד מהם את כל הלכלוך שדבק בהם לאורך השנים והסתיר אותם.
כעת יש לחווה אפשרות להיעזר בהם כדי להתמודד עם הקשיים בהווה, היא הבינה שהדרך שהיא הולכת בה כרגע לא עובדת בשבילה. היא יכולה להמשיך לכעוס על המצב, אבל יש בה חוזקות שיאפשרו לה לחפש פתרונות יצירתיים.
אני אעזור לה לסדר ולארגן מחדש את החיים שלה, אבל כל המפתחות נמצאים בידיים שלה.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: