יום חמישי, 02 ביולי 2020, י' תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

טיפים לחיים טובים במבשרת ציון

עולם פנימי מבולבל

עליות ורגרסיות מאופיינות בתהליכים טיפוליים | כשהעולם הפנימי מבולבל ישנו חוסר וודאות לגבי החיים, הרגשה חלולה מעיין ריק מאוד עמוק | כמטפלת אני יודעת שלכל אחד יש אוצרות בתוכו, אשר נמצאים ממש מול עיניו | העבודה היא היכולת לצאת ממצבים אלו והראייה כיצד ניתן להשיג אושר כשיש שקט פנימי

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ענבר עזרי

מטפלת בשיטת איזון חיים ויועצת משפחתית וזוגית. מגשרת בהליכי גירושין. מנחה ומרצה בתחום הזוגיות. טלפון: 054-2425508.

inbarezri@gmail.com

"עוד פעם נכנסתי למעין בור שחור. אני מרגישה שאני שוקעת. דווקא אחרי שעברו עליי ימים טובים. מעין ירדה חדה. לא משהו מזערי".
"אני רוצה לשאול אותך משהו. מהו הרווח שלך מהירידה?".
"רווח? על מה את מדברת? מה זה השטויות האלו?", ראיתי את פניה של אילנית (שם בדוי) מאדימות והבחנתי בכעס שהיא חשה. ידעתי שעליתי על נקודה חשובה. יש צורך להעמיד את הדברים אשר לא נעימים אל מול עיניה כדי שתהייה מודעת להם ותוכל להתקדם הלאה.
"אני רואה שהשאלה שלי מכעיסה אותך. יחד עם זאת, אם לא אומר לך את הדברים באופן ישיר, אנו נלך סחור סחור. ישנו רווח מסוים מהמצב שלך. האם ייתכן שכשאת נמצאת במצב זה את אולי מקבלת יותר תשומת לב?", ואז אילנית פרצה בבכי קורע לב והחלה לדבר בשטף, אני לא כל כך הבנתי את דבריה אבל לא עצרתי בעדה. לאחר מספר דקות לא מבוטל. היא החלה להירגע.
"אילנית, אני לא כל כך הבנתי את דברייך. האם תוכלי לחזור על הדברים?".
"כן, את צודקת, יש לי רווח מזה שאני במצב כזה. אפילו אני לא הבנתי את זה עד שאמרת לי. רק כאשר אני במצב ירוד ההורים שלי מתייחסים אליי. לכן, בשבוע שהרגשתי טוב, לא קיבלתי מהם שום יחס. את מבינה? אני בת 49 ועדיין משוועת ליחס כלשהו מהם. את יודעת מה עוד אני מבינה? הפסדתי את בעלי כי הוא לא רצה אישה חלשה ואני לא ידעתי את זה בזמנו, אז כדי לקבל ממנו יחס הייתי נכנסת למצבי רוח ירודים וזה מה שבעצם הרחיק אותו ממני. איזו טיפשה אני".
"אילנית, את מדהימה, איך את יכולה להגיד טיפשה? שימי לב לאלו תובנות מדהימות הגעת. כל הכבוד לך. עכשיו יחד אנו נדע על מה צריך לעבוד. יש לך דפוסי חשיבה מסוימים שדורשים שינוי. אנחנו הופכים להיות הדברים שאנו חושבים עליהם. לכן, מתוך המקום הזה, נתחיל בשינוי. במקום טיפשה תגידי לעצמך איזו חכמה אני. מה שננצור היום יחד בהווה יהפוך לעתיד שלך. אז בואי נתחבר לידיעה שדברים טובים בדרך אלייך. כבר היית במקום הזה שהרגשת טוב. תאפשרי לטוב להיכנס לחייך ותיווכחי שזה קיים". 
כשאנו בוחרים בהרגשה טובה ולוקחים אחריות על חיינו, יש חיבור עמוק לנשמה שלנו. ברגע שנעשה את השינוי המבורך עוד ועוד נפלאות יתרחשו עבורנו.
אז לקראת שבת חשבו על השינוי שלכם וסמכו על ההדרכה הפנימית.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: