יום רביעי, 08 ביולי 2020, ט"ז תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

טיפים לחיים טובים במבשרת ציון

עזרה ראשונה רגשית

"לעתים קרובות מאוד אנו מחפשים את האושר, כפי שאנו מחפשים את משקפינו כשהם מונחים על אפנו" (אנדרה מורואה)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

שרון בן דור

בוחרים בטוב, אפשר לחיות מתוך שמחה. טל': 054-2520015

Puni8@walla.com

"לקח לי המון זמן להתקשר אליך", אמרה שירה (שם בדוי). "לא היה לי כוח להתחיל טיפול ארוך ולא רציתי לחזור לכל מה שקרה בילדות שלי. אני חייבת לחזור לסיפורים שקרו לי בילדות?", היא שאלה.
"את לא חייבת להביא שום דבר שאת לא רוצה, בטיפול רגשי את מביאה את מה שמציק לך ובזה מטפלים", עניתי.
"טוב", היא אמרה והתרווחה לאחור על הכיסא. ראיתי אותה נרגעת וחייכתי. "החבר שלי עזב אותי לפני שנה ומאז אני לא מצליחה למצוא זוגיות. אני לא מתאוששת מהפרידה. אני כל הזמן בוכה ובכלל אני לא יכולה לישון בלילות. מה אני אעשה?".
שאלתי את שירה במה היא עוסקת וביקשתי שתתאר את סדר יומה. היא התפטרה מהעבודה כי היא לא יכלה לקום בבקרים ולבוסית שלה נמאס מהאיחורים שלה אז היא פיטרה אותה.
כל בוקר היא מתעוררת בתשע וחצי עשר, מה שמעורר את זעמה של האם עליה. שירה בת 24 גרה בבית עם אימה. הוריה גרושים ואין לה קשר עם האב מזה שנים רבות.
"מה עושה לך טוב?", שאלתי והיה לה קושי למצוא. ככה היא הגיעה אליי, חסרת כוחות וחסרת עניין במה שקורה סביבה.
כיום שירה עובדת ומרוצה מהעבודה, היא מרגישה מלאת חיים, היא למדה ליהנות מהדברים הקטנים שקורים לה. היא מרגישה בטוחה בעצמה ולאחרונה התחילה לצאת לדייטים ועבורה זה הסימן האמתי שהיא חזרה לחיים. היציאה מהדיכאון שהייתה בו נחלק לכמה שלבים, הרצון שלה לשפר את החיים שלה דחף אותה לעשות שינוי.
רבות נכתב על האושר, איך כדאי להשיג אותו, איך זה מרגיש כשהוא מגיע, המרדף אחריו יכול להיות מתיש אם לא נשים לב למה שנמצא ממש מתחת לאף שלנו. האם האושר נמצא בפרטים הקטנים? איך נזהה אותו כשהוא יגיע לפתחנו?
אושר הוא רגש חיובי הקשור בשמחה, הנאה וסיפוק שאנו חשים בחיינו, אפשר לומר גם, כי האושר הוא מצב ללא חרדות ללא סבל וללא כעסים.
תחושת האושר שמציפה אותנו מעת לעת, באה לידי ביטוי בהתלהבות, ושמחה פנימית שנחוש ואף רוגע, הסימנים החיצוניים יופיעו בדמות חיוכים שנפגין לכל עבר ובצחוק מתלווה.
כשאדם חש אושר, הרגשתו הכללית טובה. הוא בריא, חש ביטחון ושביעות רצון ושלווה מחייו. 
האושר הוא המטרה העליונה בחייו של אדם, וכל שאר המטרות כמו כוח, סטטוס גבוה, כסף ויופי הם רק חלק מהדרכים להשיג את האושר הנכסף.
הכסף יכול לקנות חוויות שיגרמו לנו לאושר ויכול לשפר את איכות חיינו. אבל כפי שאנו יודעים, גם אדם חסר אמצעים יכול להיות מאושר כי יש לו את כל מה שהוא צריך כדי להרגיש שלוות נפש כמו קורת גג מעל ראשו ואוכל שמספיק לקיומו.
אבל רוב האנשים חשים חוסר ביטחון, מוטרדים, כועסים ומתקשים לאהוב את עצמם ואת מה שיש להם ולכן מתקשים לחוש אושר.
האם החיפושים אחרי מה שיכול להיות יותר טוב, 'הדבר הזה' שיגיע עוד רגע, ההזדמנות הגדולה בחיים? בן או בת הזוג המושלמים? הכסף שנרוויח? עוצרים אותנו מלחיות את החיים כאן ועכשיו, להיות שבעי רצון ממה שיש לנו הרגע.
כל אחד ואחת מאתנו יכול לבחור להיות מאושר. שום דבר לא באמת מגביל אותנו מאשר הדברים שאנו חושבים על עצמנו ומהמגבלות שאנו מטילים על עצמנו.
החיים מלמדים אותנו אחרי הכול ולמרות הכול שהבחירה תמיד בידינו  ואפשר לבחור לחיות מתוך שמחה, גם אם קרו לנו דברים לא טובים בילדות או בחיים שלנו. עלינו לקחת אחריות ולשנות את כל מה שלא עובד ואת כל מה שחורק.
אמרתי כבר שהאושר נמצא מעבר לפינה?

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: