יום רביעי, 08 ביולי 2020, ט"ז תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

טיפים לחיים טובים במבשרת ציון

דיוק, פוקוס ומיקוד

כל אחד ואחת מאתנו נמצאים ברמה שונה של תפיסת החיים | ישנן דרכים רבות בהן נבחר ללכת, אך ככל שנהיה בפוקוס על מנת להשיג את המטרה, נתחיל להתמקד ולפעול וזה אומר לדבר עם אנשים, לדמיין את הדברים קורים, ולחשוב כיצד אפשר להשיג את מה שאנו חפצים | לדייק ברצונות שלנו

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ענבר עזרי

מטפלת בשיטת איזון חיים ויועצת משפחתית וזוגית. מגשרת בהליכי גירושין. מנחה ומרצה בתחום הזוגיות. טלפון: 054-2425508.

inbarezri@gmail.com

דיוק, פוקוס ומיקוד חשובים ביותר עבורנו. פעמים רבות אנו מבקשים דבר מה אך מגלים שזה לא בדיוק מה שרצינו ואז נותרת בנו תחושת בזבוז, או אי הצלחה. מתעורר תסכול שבעקבותיו האמונה מתערערת. לכן, כשאנו חפצים במשאלת לב כלשהי, עלינו לדייק בבקשה.
"איזו מתנה קיבלתי, הדמיון, האמנתי בעצמי, שלחתי קורות חיים עם כוונה, הרגשתי שאני ראויה לקבל את הטוב וזה קרה", סיפרה אילנית (שם בדוי), בת 49, בהתרגשות רבה. 
בתהליך איתה עבדנו על היכולת להיפתח לשפע רב יותר, להרפות מכל אותם זיכרונות של בית הוריה, זיכרונות שבהם קיבלה תשומת לב רק כשהרגישה רע. את התחושות הללו העבירה לזוגיות שלה, דבר אשר גרם לגירושין. 
"עשיתי בדיוק מה שלימדת אותי: ביקשתי מכל הלב עבודה טובה, עם אנשים טובים. כל יום הקדשתי לזה חיפוש של שעתיים. עבדתי בלחפש עבודה כמו שהגדרת את זה. בכל יום שלחתי המון קורות חיים כשבכל שליחה הייתי מכוונת מטרה. דייקתי את מה שרציתי והתמקדתי במה שמתאים לי והשגתי, השגתי את המטרה, אין מאושרת ממני. אני לא אלאה אותך בפרטים. הייתי בכמה ראיונות עבודה. ובאחד מהם התחברתי לעצמי והרגשתי שזה המקום הנכון עבורי. גם בשאר ראיונות העבודה שהייתי יכולתי להרגיש מה לא מתאים לי. בנוסף, התרגיל שנתת לי לגבי הכרת התודה בכל בוקר שינה באורח פלא את התודעה שלי. בכל פעם שהרגשתי שהאנרגיה שלי נעשית נמוכה ואני מתחילה להתמרמר, הודיתי על כל הדברים הטובים בחיי".
"נהדרת אילנית, את נפלאה, שימי לב עד כמה התקדמת, זיהית מה מתאים לך ומה לא. דייקת, התמקדת במטרה והשגת את מה שחפצת בו".
אחת הדרכים להשיג את המטרה שלנו מעבר להתמקדות ודיוק היא הכרת תודה. הכרת תודה מרגיעה רגשות שליליים ומעלה את האנרגיה הטובה. כשאנו אומרים תודה, אנו מתייחסים בהערכה רבה לחיים שלנו וכך ישנה משיכה לדברים המדוייקים עבורנו. ככל שהעולם הפנימי שלנו יותר רגוע, אנחנו מדייקים ומתמקדים, הטוב מגיע אלינו... לכולנו יש רצונות. ככל שנעריך את עצמנו, נדייק, נתמקד ונכיר תודה, כך יהיה חיבור בין הלב לרצון. כך תתממש יצירת החיים הרצויה לי.
אז לקראת שבת, זכרו לדייק את הבקשה שלכם, להתמקד במה שליבכם רוצה להשיג ואז המטרה שרציתם תגיע עבורכם.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: