יום חמישי, 20 בפברואר 2020, כ"ה שבט ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

טיפים לחיים טובים במבשרת ציון

קול של ילד מהעבר

חידוש קשר עם בני משפחה קרובים זה מרגש | יש קשיים ויש דרך להתגבר | כאשר יש רצון טוב תימצא הדרך להיות ביחסים קרובים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

שרון בן דור

בוחרים בטוב, אפשר לחיות מתוך שמחה. טל': 054-2520015

Puni8@walla.com

יצחק (שם בדוי, כיתר השמות במאמר) הגיע לטיפול וסיפר לי את זה בקול חנוק.
"שמעתי קול של גבר בטלפון שביקש לדבר עם יצחק. אמרתי לו 'יצחק מדבר. מי זה?'. 'זה אני, איתי', הוא אמר לי. 'איזה איתי?', שאלתי אותו. שמעתי בכי וכמעט ניתקתי את הטלפון, 'איתי, הבן שלך'. לא דיברתי אתו מאז שהיה בן 10". יצחק המשיך וסיפר, "הבן הבכור שלי איתי הפסיק לדבר איתי, כי אימא שלו סכסכה בינינו. לא דיברנו חמש עשרה שנה. אימא שלו אמרה לו שעזבתי את הבית בגלל אישה אחרת ואני לא רוצה אותו, כמו שלא רציתי אותה".
"וזה נכון?", שאלתי.
"זה נכון חלקית", הוא ענה. "עזבתי את אימא שלו כי לא הסתדרנו במשך תקופה ארוכה והיו כל הזמן מריבות וצעקות. ואז הכרתי את שושי, מזכירה חדשה שהגיע לעבודה שלי, אישה צעירה מלאת חיים וחייכנית והתאהבתי בה. עזבתי את הבית בשבילה ובהתחלה עוד לקחתי את איתי אליי ודאגתי להיות אתו בקשר ואז איתי סירב לראות אותי ולדבר איתי. ידעתי שגרושתי מסכסכת אבל לא יכולתי לעשות כלום. במשך כמה שנים המשכתי לפנות אליו אבל הוא סירב לדבר איתי. כאב לי מאוד אבל המשכתי בחיי עם שושי, התחתנו וילדנו עוד שני ילדים. המשכתי בחיי".
יצחק המשיך לספר: "כשאיתי התקשר אליי הרגשתי שקרה לי נס. נפגשנו יום אחרי שיחת הטלפון. לא התראינו שנים והוא נהיה גבר כזה. חיבקתי אותו ולא הבנתי לאן נעלם הילד הקטן שהיה לי. בכיתי ממש".
"זה נפלא", מחיתי דמעה, "אבל מה הביא אותך אליי?", שאלתי אותו.
"איתי כועס עליי מאוד ואנחנו לא מצליחים לתקשר ברוח טובה ואני לא יודע איך לגשת אליו. הוא רוצה להתקרב אבל כועס. אני יודע שעשיתי טעות שוויתרתי עליו ולא הייתי צריך להפסיק לנסות אבל הוא עדיין כועס עליי. אני צריך עזרה איך לבנות מערכת יחסים, להתקרב ולבנות אתו את האמון מחדש שוב, אני לא יודע ואני צריך ממך עזרה". ביקשתי מיצחק ליישם את הדברים בשבועות הקרובים:
תעשו דברים שאתם אוהבים יחד - לכו לראות סרט, לשחק כדורגל. לא חייבים לדבר כל הזמן על מה שהיה. פשוט תהיו.
תספר לו מה הרגשת כשאיבדת אותו – לפרטי פרטים, שיידע שלא ויתרת בקלות. אל תחסוך תיאורים מלבד אלו שיכולים 'להשחיר' את אימא שלו.
תפנה לו חדר אצלך בבית - אם זה אפשרי או מדף. תעשה לו מקום פיזי כדי שיהיה לו מקום רגשי. תניח תמונות שלו לצד התמונות של הילדים שלך.
מעבר לזה, אני מציעה שתשאל אותו אם יהיה מוכן לבוא לטיפול יחד אתך. ביחד נוכל לבדוק איך אפשר לתקן.
הכי חשוב, אם הוא התקשר אליך אחרי כל השנים, אני מאמינה כי תמצאו דרך להיות ביחסים קרובים ולא משנה מה עברתם.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: