יום שלישי, 28 בינואר 2020, ב' שבט ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

טיפים לחיים טובים במבשרת ציון

בעד האמת

אחת התנועות הגדולות ביותר לעבר שחרור וחיבור לעצמי באה מתוך ההכרה באמת שלי | נורמליות היא מילה שקשה לי לענות מהי | לכל אדם יש את נקודת המבט שלו מתוך העיניים שלו | כאשר אנו מבינים שזו האמת שלנו, ניתן לחיות בשלום עם עצמנו

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ענבר עזרי

מטפלת בשיטת איזון חיים ויועצת משפחתית וזוגית. מגשרת בהליכי גירושין. מנחה ומרצה בתחום הזוגיות. טלפון: 054-2425508.

inbarezri@gmail.com

ישנה 'תופעה' שעדיין לא מדוברת בריש גלי: אימהות שאינן מחוברות לאימהות שלהן. כיוון שאנו חברה שבה לידת ילדים נתפסת כדבר בעל משמעות וערך עליון, רוב הנשים יבחרו ללכת עם הזרם וללדת למרות שבתוכן אינן מעוניינות בכך. לרוב נחשוב על הילדים ועל הקושי שהם חווים עם אימהות לא אימהיות, אך ראוי להציג גם את הצד השני של האימא, אשר מתקשה ונאבקת עם עצמה בגידול הילדים, כמו במקרה של נעמה (שם בדוי).
"השבוע היה לי טוב. סוף סוף שחררתי את הסוד הגדול שלי. זה ממש הכביד עליי. עברתי שנים מאוד מאוד קשות ועכשיו חזרתי לנשום שוב כמו שהייתי לפני שהפכתי לאימא. ממש שחרור".
"אני שמחה לשמוע אותך מדברת כך. כל השנים הללו הטלת ספק בעצמך. חשוב לי שתקשיבי טוב למה שאני אומרת עכשיו ותחזרי על זה כמו מנטרה בכל פעם שאת מרגישה בדעיכה: 'אני עושה כמיטב יכולתי כאימא. אני לומדת לעשות את הכי טוב שאני יכולה. אני מקבלת כלים ומידע לחיות חיי אושר'. המנטרה הזו תעזור לך לחיות ללא ייסורי מצפון מתוך ידיעה שאת עושה הכי טוב שניתן. יחד עם זאת אומר, שייסורי מצפון הם חלק מחיינו וזה אנושי להרגיש כך".
נעמה נשמה עמוק, תוך כדי הדברים שאמרתי ולפתע החלה לדמוע.
"תוך כדי שאת מדברת, פתאום ירדה לי תובנה. גם אימא שלי הייתה כזו. היא לא הייתה מחוברת אלינו בכלל. עד היום. אני מתקשרת אליה פעם ב... רק כדי לצאת ידי חובה. אני יכולה לא לדבר אתה חודשים וזה לא יזיז לי בכלל. אין דבר כזה לעשות אצלה חגים או שבתות. היא אישה קרה ומנוכרת. אין בה טיפת אהבה. לפני כמה זמן דיברתי עם אחותי בפעם הראשונה על זה וגם היא מרגישה כמוני. אני לא פתחתי אתה את הסוד שלי לגבי זה שאני לא מחוברת לילדים שלי, אבל מעניין מה קורה אצלה. איך היא מרגישה".
"עצם זה שדיברתן על אימא שלכן, יצר ביניכן פתיחות לקבל דברים. אני מאמינה שבזכות זה קיבלת  עכשיו  את התובנה הזו שגם אימא שלך התקשתה ליצור קשר איתכן. כאשר תרגישי בנוח, ספרי לה גם על הסוד שלך, ייתכן מאוד שהשיתוף יעשה טוב לשתיכן".
לקבל דברים חדשים לחיים, כמו לספר את האמת לאחר שנים רבות, פירושו להיות מוכן לקבלה רבה יותר לחיים. רבים חוששים מהאמת מתוך מקום של שפיטה וביקורות. מה יגידו עליי? ברגע שתפסיקו לשפוט ולבקר את עצמכם תוכלו לחיות ולדבר בעד האמת.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: