יום חמישי, 20 בפברואר 2020, כ"ה שבט ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

טיפים לחיים טובים במבשרת ציון

זמן שינוי

כשהמוגלה מתגלה ישנו קושי רב להמשיך בתהליך טיפולי | עולים זיכרונות לא נעימים בלשון המעטה | ישנה נטייה להרים ידיים, להכחיש בפני עצמך את הקושי ולחזור 'למקום הבטוח', המקום שבו לא צריך לטפל במוגלה

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ענבר עזרי

מטפלת בשיטת איזון חיים ויועצת משפחתית וזוגית. מגשרת בהליכי גירושין. מנחה ומרצה בתחום הזוגיות. טלפון: 054-2425508.

inbarezri@gmail.com

יומיים לפני פגישתי עם נעמה (שם בדוי) קיבלתי ממנה שיחת טלפון: "היי ענבר. מה נשמע? אני מרגישה צורך להפסיק את הטיפול. אני בסדר, אין לי צורך להמשיך". שמעתי בקולה של נעמה היסוס, משהו לא בטוח. לדעתי המקצועית היא ממש לא סיימה את התהליך וישנה דרך לפניה.
"נעמה, אני אקבל כל החלטה שלך, אבל אני חייבת לציין שלדעתי המקצועית, את עדיין לא בשלב שבו כדאי לסיים את הטיפול. הפצע שלך נפתח. אולי הוא מעורר בך כאב וזיכרונות מבית אימא ואבא, אבל דעי לך, שאם לא תטפלי בעצמך, הבעיות לא ייפתרו מאליהן, לבעיות יש תכונה להיערם ולהשפיע במישורים שונים".
נעמה הקשיבה לי, קיבלה את דבריי והגיעה לפגישה. כאשר נכנסה עיניה היו נפוחות.
"את צדקת, אני בהחלט לא סיימתי את התהליך. פשוט אין לי כוח להתמודד. פתאום עלו לי כל מיני זיכרונות מההורים שלי. הרגשתי כל השבוע בחילות נוראיות. קשה לי, אני ממוטטת נפשית. בא לי להיכנס למיטה ולא לצאת ממנה. אפילו חלפה לי מחשבה בראש בשביל מה אני חיה? לא טוב לי".
"נעמה, מה שאת מרגישה זה דכדוך. הדבר 'הקל' ביותר זה ליפול למטה, להיכנס למיטה ולישון. כדי שהחיים שלך יהיו טובים רצוי שהאמונה בתהליך תהיה יותר חזקה מהפחד שלך להתמודד עם הזיכרונות מהעבר. גדלת בסביבה שבה לא הרגשת אהבת אם ואב, סביבה שבה לא דיברו אתך על רגשותיך ואת הרגשות הללו הבאת לחיי המשפחה שיצרת. לעולם לא מאוחר להתגבר על הפחד, להאמין שאת יכולה ליצור שינוי, להגשים את עצמך בצורה הטובה ביותר שניתן וכמובן לראות מהי הדרך שבה תוכלי לאהוב את ילדייך. הם קיימים בעולמך. עכשיו זה הזמן לשינוי, הזמן להתגבר על המכשולים שבדרך. את תראי שהדלת תיפתח עבורך כשתהיי במקום של יצירת שינוי. זה הזמן שלך. הזמן ליצור את השינוי המבורך. את תיווכחי לראות שחיזוק האמונה בעצמך יוביל אותך למקום שלו ושקט, זה טבעי ביותר להרגיש ירדה חדה במצח הרוח בתוך התהליך. אך אני מבקשת ממך לא לותר על עצמך כרגע את מתמקדת בהבזקים של עברך. הבזקים שגורמים לך אי נוחות, זכרי שהבזקים אלו הם חלק מחייך כמובן, אבל אני סמוכה ובטוחה שישנם גם הבזקים טובים. אני מבקשת ממך בשבוע הקרוב להכין רשימה של דברים טובים שיש בחיים שלך, להסתכל מלמעלה, במבט רחב יותר".
לקראת שבת מבורכת היו טובים לעצמכם, התייחסו לכל קושי כמו אל גל. בסוף הוא עובר ונכנסת השלווה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: