יום חמישי, 20 בפברואר 2020, כ"ה שבט ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

טיפים לחיים טובים במבשרת ציון

הסוף לזיעה

בימי הקיץ הלוהטים כולנו מבקשים דאודורנט אפקטיבי שימנע את ריח הזיעה ויעניק תחושה טובה, קרירה ורעננה יותר. מהם החידושים האחרונים בתחום הדאודורנטים?

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

אלכס זהר

הזעה היא תהליך פיזיולוגי טבעי של הגוף, שבאמצעותו אנו מקררים את עצמנו, שומרים על טמפרטורה קבועה, נפטרים מתוצרי לוואי של הפסולת המטבולית ומווסתים את התקינות התרמית בגוף. 
הדאודורנט כידוע, נועד להפחית את הריח הרע מבית השחי בעזרת חומרי בישום המעניקים לאזור ניחוח סימפטי יותר.
את הדאודורנטים ניתן לחלק לשתי קבוצות: דאודורנטים הממסכים את ריח הזיעה, ודאודורנטים המונעים אותה (אנטי פרספירנטים).
"קבוצת הדאודורנטים הראשונה תכליתה למסך את ריח הזיעה – ריחות מסוימים אכן מצליחים לעשות זאת לזמן קצר, ואילו ריחות אחרים יוצרים תערובת של ניחוח הבושם עם ריח זיעה מופחת. קבוצה זו אינה מספקת מענה מוחלט למניעת הריח. קבוצת הדאודורנטים השנייה מספקת פתרון הולם ופועלת בשני מישורים: היא מנטרלת את הגורם לריח הזיעה – החיידקים ומאפשרת פעילות תקינה של בלוטת ההזעה ללא התערבות של אטימת הנקבוביות האחריות על הפרשת הזיעה מהגוף", אומר גל אלטמן, המדריך הראשי בחברת 'חלאבין'.
"על הדאודורנט מוטלת כידוע אחראיות גדולה ואתגר לא פשוט במניעת ריח זיעה אולם אם לתכשיר יש גם ערך מוסף שהמשתמש יכול לקבל ממנו זה בבחינת רווח אמתי של המשתמש", קובעת ד"ר ג`ני שטיימן, נטורפתית, מומחית לקוסמוטולוגיה טיפולית ומדריכה בחברת 'מאג'יריי'.

שימוש מושכל בדיאודורנטים: 

מספר שעות מוגבל: הדיאודורנטים פועלים למניעת ההזעה וניטרול ריח הזיעה למשך מספר מוגבל של שעות (לרוב מצוין בחזית המוצר מספר שעות מקסימאלי) אולם האפקטיביות שלהם קשורה גם בתנאי האקלים, הפעילות הגופנית, התזונה ואף המצב ההורמונאלי שלכם. 
נקי ויבש: לפני השימוש בתכשיר על בית השחי להיות נקי ויבש (רצוי לאחר מקלחת) על מנת לאפשר לו למקסם את פעילותו במניעת ההזעה/זיעה. כמו כן, אין למרוח דאודוארנט או להתיז על עור אשר עבר גילוח, יש להמתין כ-24 שעות. כלל זה חשוב שבעתיים בדיאודורנט אנטיפרספירנט המכיל אלומיניום, היות והחתכים הקטנים שאינם נראים לעין מאפשרים מעבר קל יותר של מלחי האלומיניום פנימה אל תוך הגוף.
ההיצע הקיים בשוק הדיאודורנטים: התכשירים מתחלקים לשתי קבוצות עיקריות: דאודורנטים אנטיפרספירנט – למניעת הזעה ודאודורנטים למניעת ריח. הדאודורנטים למניעת ריח מכילים חומרים אנטי-בקטריאליים ואנטי-ספטיים, שמטרתם להגביל את שגשוגם של חיידקים החיים בבית השחי הגורמים לריח הרע ללא כל התערבות בפעילותן של בלוטות הזיעה, ואילו האנטיפרספירנט פועל באופן ישיר על בלוטות הזיעה להקטנה ולצמצום פעולת הפרשת הזיעה  שמפריש הגוף.  
אומרים "לא" לאלומיניום: מוצרי האנטיפרספירנט מכילים מלחי אלומניום, הפועלים באופן ישיר על בלוטות הזיעה, מקטינים ומצמצמים את פעילותן להפריש זיעה. לא מעט אנשים סובלים מרגישות לאלומיניום ובנוסף האזהרות מפני מלחי האלומיניום בדיאודורנט הרווחות בשנים האחרונות - לכן עדיף (לבעלי עור רגיש בפרט) להשתמש בדיאודורנטים נטולי אלומיניום.
אלכוהול, לא בבית שחיינו: רוב התכשירים הקיימים כיום להפגת או למניעת זיעה נטולי אלכוהול ומיוצרים על בסיס מים או סיליקון. ככלל, רצוי להימנע מתכשיר המכיל אלכוהול, שעשוי לגרום לגירוים בעור בעיקר על עור משופשף או מגורה לאחר גילוח.
גבר/אישה: קיים הבדל בין דיאודורנט המיועד לגברים ודיאודורנט שפונה לנשים. מעבר לריחות השונים, הדיאודורנטים המיועדים לגברים מכילים חומרים פעילים בריכוז גבוה יותר. כמו כן כדאי ורצוי להשתמש בדיאודארנט מסוג תחליב היות והוא חסכוני יותר והכמות בו מדודה, יתרון נוסף בדאודוארנט קרם הוא כי מרכיב הריח אינו קיים ולכן אין התנגשות עם הבושם החביב עליכם/ן.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: