יום חמישי, 20 בפברואר 2020, כ"ה שבט ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

טיפים לחיים טובים במבשרת ציון

שברון לב

הלב נשבר לא רק מאהבה נכזבת, אלא מגילויים לא פשוטים שמלווים אותנו היום | הלב נשבר כאשר אנו חוזרים על אותן טעויות של הורינו כאשר נשבענו לעצמנו שזה לא יקרה

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ענבר עזרי

מטפלת בשיטת איזון חיים ויועצת משפחתית וזוגית. מגשרת בהליכי גירושין. מנחה ומרצה בתחום הזוגיות. טלפון: 054-2425508.

inbarezri@gmail.com

"אני זוכרת שנשבעתי לעצמי שלא אהיה כמו הוריי. אני זוכרת את עצמי יוצאת מהכיתה לשירותים ומגרדת בראש במשך כמה דקות עד שלעיתים היה יורד לי דם מהקרקפת. היו לי כינים. אף אחד לא טיפל לי בכינים. אני זוכרת את אחות בית ספר עם שני עפרונות בודקת לי את השיער. זה היה כל כך משפיל. היום הילדים שלי עם כינים ומה אני עושה? כלום. אני עוד יותר מתרחקת מהם. כדי לא להידבק. אני לא מטפלת להם בראש. אני רוצה שהם מתגרדים ולא עושה כלום", מספרת נעמה (שם בדוי).
"נעמה, אני רוצה שתחזרי לרגע שבו היית יוצאת מהכיתה לשירותים ומתגרדת. איזו תחושה זו?".
"תחושה של לכלוך, תחושה של לבד...".
"מה היה עוזר לך באותו רגע כדי להרגיש נקייה? כדי להרגיש בטוחה?".
"מה שהיה עוזר לי זה אימא, אימא שנוגעת לי בראש ברכות ואומר לי: בתי, אני אטפל לך בשיער, אל תדאגי, תוך כמה ימים את תהיי נקייה". נעמה בכתה במשך מספר רגעים. והוסיפה: "אני מרגישה כל כך לבד בעולם, חסרת ביטחון, כאילו אין לי אף אחד להישען עליו. כשביקשת ממני לכתוב רשימה של דברים טובים בחיי לא יכולתי לעשות את זה. הלב שלי כואב ושבור, אני פיסית מרגישה את זה. קשה לי".
"אני רואה את הכאב העצום שלך. זה באמת לא קל להיות ילדה קטנה עם כינים בשיער ואין מי שיטפל. אני רוצה לשאול אותך מה בכל זאת עשית עם הכנים?".
"מצאתי פתרון, הלכתי לשכנה שלי. ההורים שלה היו אנשי קריירה וראיתי שגם היא מתגרדת. אז אמרתי לה שנעזור אחת לשנייה, היא הוציאה לי כינים ואני לה וכך נוצרה בינינו אחוות כינים", נעמה צחקה.
"נעמה, שימי לב מה קרה פה. איזו עוצמה מדהימה יש בך ואני בטוחה שהיא מלווה אותך גם בתחומים אחרים. ידעת שהפתרון לא יגיע מהבית לכן אזרת אומץ, הלכת לשכנה והצעת לה הצעה. מדהימה בעיניי היכולת שלך למצוא פתרונות".
"את יודעת שאף פעם לא ראיתי את זה כך. אני באמת אלופה. באמת כל הכבוד לי. עכשיו אני יכולה להכין רשימה ולראות דברים טובים בחיי. אפשר עכשיו?".
"בוודאי", עניתי בשמחה.
"אז תמיד אמרו לי שבכל מקום שאני נמצאת אני יודעת להסתדר וזה בהחלט נכון, הרגע אני מבינה את זה. מכיוון שאף פעם לא היה לי על מי לסמוך, סמכתי על עצמי, הגעתי למקום מאוד טוב מבחינת קריירה. אני מאוד אוהבת את העבודה שלי".
"עבודה היא בהחלט עוגן חשוב מאוד. אני שמחה עבורך שהצלחת לראות דברים טובים בחייך. עכשיו אני רוצה שנחזור לעניין הילדים. אמרת שמאוד היית רוצה כילדה שאימא תיגע לך בראש ברכות ותטפל לך בשיער. אני מבקשת ממך שוב לבחור באומץ ולעשות זאת עבור ילדייך. גם אם תחווי קושי, אני רוצה שתדמייני אותו כמשוכה שאת קופצת מעליה. את יכולה, את חזקה".
ברגע שנשלים עם עצמנו ברמה הפנימית, נראה שחיינו זורמים בנעימות רבה יותר. כל אחד זקוק קודם כל לתמיכה אוהבת של עצמו.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: