יום שלישי, 28 בינואר 2020, ב' שבט ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

טיפים לחיים טובים במבשרת ציון

בילויים: ביחד או לחוד?

פעמים רבות זוגות נתקלים בקושי כשהם רוצים לבלות בנפרד, עם חברים בעלי תחומי עניין משותף או חברים מהעבודה, והרצון שלהם מאיים או פוגע בבן הזוג השני | איפה האיזון?

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

שרון בן דור

בוחרים בטוב, אפשר לחיות מתוך שמחה. טל': 054-2520015

Puni8@walla.com

גלית ועידו (שמות בדויים) הגיעו לטיפול זוגי, על הפרק זמן הבילויים שלהם ביחד ולחוד.
גלית חושבת שעידו מגזים בבילויים המשותפים שלו עם החברים. הוא שותף בקבוצת רכיבה על אופני שטח והוא רוכב פעמיים בשבוע, לא כולל שישי בבוקר.
"הוא מתנהג כמו גבר פנוי", גלית מתלוננת בפניי, "אין לו מחויבות למשפחה בכלל ואף פעם הוא לא מציע לי להצטרף לבילויים שלו עם החברים".
עידו מצידו לא מבין מה יש לה לחפש בבילוי של גברים כשהיא לא רוכבת על אופני שטח. "אני יכולה להצטרף לקפה של אחרי הרכיבה", אומרת גלית ועידו מעווה את פניו "אבל אף אחת מהנשים של הרוכבים לא מצטרפת אלינו, זה לא מתאים", הוא אומר.
פעמים רבות זוגות נתקלים בקושי כשהם רוצים לבלות בנפרד, עם חברים בעלי תחומי עניין משותף או חברים מהעבודה, והרצון שלהם מאיים או פוגע בבן הזוג השני. גלית שואלת אותי בזמן הטיפול אם זה נורמלי שעידו ייצא ויבלה ככה בלעדיה.
אין לי תשובה חד משמעית עבורה.
מתי לאפשר לבן הזוג לצאת ולהרגיש שזה בסדר שיהיו לו גם בילויים שאינם קשורים לזוגיות?
זה תלוי בזוג עצמו - בקשר שלהם עד כמה הוא חזק וקרוב, עד כמה  מתאפשרת תקשורת פתוחה שבה יוכלו לשתף את אשר חוו כאשר היו בנפרד וכך בן הזוג לא יחוש מאוים ממה שאינו ידוע.
כאשר המינון בבילויים בנפרד הוא הגיוני - דוגמה: שלוש פעמים בשבוע בילוי בנפרד הוא לא מתכון לזוגיות שמחה. זה עלול להחסיר מהילדים, וכן עשוי להוריד חלק מהאחריות, כולל המטלות שבו.
מתי זה מרגיש לא נכון?
כאשר יש הסתרה של אחד מבני הזוג - הוא נועל את הטלפון בקוד סודי, לא משתף במה שעובר עליו בבילוי המשותף, כאשר בן הזוג אינו מכיר את החברים המשותפים ועשוי לדמיין את הגרוע מכל, כולל הצטרפותן של נשים יפיפיות או גברים אטרקטיביים לבילוי.
במשפט אחד - כאשר אחד מבני הזוג חש מאוים.
גלית כמעט ואינה יוצאת לבילויים בנפרד מעידו, למרות שהוא מנסה לעודד אותה לצאת עם חברות לקפה או לסרט.
היא אמרה בשיחה המשותפת, שאין לה זמן. היא עסוקה עם הילדים והמטלות בבית וזה פחות חשוב לה לבלות בנפרד. היא רוצה לצאת מידי פעם אבל לא יותר מזה.
עידו צריך יותר ספייס במערכת הזוגית שלהם וגלית מתקשה להבין את הצורך שלו.
גלית הבינה שהיא צריכה להתגמש והם הגיעו להבנות משותפות שיאפשרו לשניהם להרגיש בהם נוח.
ההבנות לפניכם:
עידו ייצא פעמיים לקבוצת רכיבה והיא תדבר עם אחת הנשים של הרוכבים והם יצטרפו מידי פעם לישיבה בבית הקפה.
עידו ייקח חלק רחב יותר במטלות הבית, במיוחד כעת בחופש הגדול, כדי לאפשר לגלית זמן פנוי לעצמה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: