יום חמישי, 02 ביולי 2020, י' תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

טיפים לחיים טובים במבשרת ציון

גוונים של אהבה

איך מתחברים לאהבת הילדים שלנו כאשר מרגישים שאין שם כלום? איך מתחברים לרגש אהבת אם כאשר זה לא קיים? ההכרה בקושי הינה חלק נכבד מהתהליך, אפשר להתחבר למקום שישנם גוונים שונים של אהבה והאנרגיה זורמת למקום שבו תשומת הלב מתמקדת

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ענבר עזרי

מטפלת בשיטת איזון חיים ויועצת משפחתית וזוגית. מגשרת בהליכי גירושין. מנחה ומרצה בתחום הזוגיות. טלפון: 054-2425508.

inbarezri@gmail.com

"הצלחתי, הצלחתי לגעת בילדיי. נגעתי להם בראש וטיפלתי להם בכינים. היה לי מאוד קשה בהתחלה. דמיינתי כמו שלימדת אותי שאני עוברת משוכה שבסופה אני מנצחת. זה עזר לי מאוד. בהתחלה היו לי דפיקות לב נוראיות, ממש הרגשתי התקף חרדה. מעיין קושי לא מוסבר, אבל אז עצמתי את עיני ודמיינתי את עצמי עוברת את המכשול", סיפרה נעמה (שם בדוי).
עבודה עם אנרגיה כרוכה בשימוש בנשימות ודמיון לפני נקיטת פעולה פיסית. כדי לעבור מכשול אשר אנו מתקשים עמו, קודם צריך לעצום עיניים לדמיין שאנו מתגברים ואז לנקוט פעולה פיסית. אין גבול למה שניתן ליצור באמצעות דמיון, היכולת לדמיין משיגה מהר יותר את הדברים שנרצה להשיג, כיוון שאנו רואים אותם כשהם כבר קורים, ברגע זה. דמיון ישיר עם הרצונות מגיע במהירות האור.
"נעמה, את נהדרת. זה בדיוק כמו אדם שהולך להתאמן בחדר כושר בפעם הראשונה. בתחילה יכאבו לו השרירים, הדופק יעשה מואץ, אבל לאט לאט ככל שמתאמנים הגוף מתרגל".
"כן, זה בהחלט היה כך בהתחלה הדופק שלי היה מואץ, אבל ככל שהמשכתי לסרק את השיער של ילדיי התחלתי להתרגל לכך. לא הרגשתי מהם סירוב אלא להיפך, באיזשהו מקום חשתי שהם נהנו מכך. נוצרה קירבה מסוימת. הרגשתי שהם מתענגים על רגעים אלו. אפילו פיתחנו שיחה ודיברנו מעט. דבר שלא היה בעבר. אני לא יכולה לומר שאני חשה אהבה כלפיהם אבל משהו כן זז אצלי".
"אהבה היא מושג רחב, יש בו גוונים שונים. אפשר לומר שאכפתיות היא גם סוג של אהבה. את נמצאת אצלי היום כי אכפת לך מילדיך, מהרגשות הבלתי מוסברים שלך כלפיהם כרגע. לכן אני מבקשת ממך לנסות להפסיק להלחיץ את עצמך בנוגע לשאלה האם אני אוהבת אותם. במקום להתמקד בהרגשה המאוד לא נוחה, אוהבת או לא אוהבת, תתמקדי בהישג העצום שלך השבוע, היכולת להתקרב אליהם פיסית. ככל שתתמקדי בטוב יהיה ממנו עוד. תפסיקי לנסות למצוא את האהבה שלך אליהם, כיוון שאת מלחיצה את עצמך. כשתהיי שלווה ורגועה יעלו בך ניסיונות ורעיונות נוספים כיצד להתקרב אליהם. כשתשחררי את הריק שבתוכך יהיה מקום לקבלה של דברים חיוביים".
בכל פעם שיש תחושה פנימית שדברים לא מסתדרים לכם, שאינם מתאימים לכם יותר, מתעורר רצון לשינוי. אלו הם רגעים מבורכים אשר מהם ניתן ליצור חיים טובים יותר, פשוט היכנסו לשקט פנימי, עצמו את עיניכם, נשמו עמוק מספר פעמים, ומצאו בתוככם תשובה, היא נמצאת בכל אחד ואחת מאתנו. 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: