יום חמישי, 02 ביולי 2020, י' תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

טיפים לחיים טובים במבשרת ציון

ללמוד דרכה

הילדים שלנו, בני הזוג, הורים, אחים וחברים הם השיעורים שלנו בחיים. דרכם ניתן לעשות תיקון ובהחלט ללמוד מהם, כאשר אנו פתוחים לכך

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ענבר עזרי

מטפלת בשיטת איזון חיים ויועצת משפחתית וזוגית. מגשרת בהליכי גירושין. מנחה ומרצה בתחום הזוגיות. טלפון: 054-2425508.

inbarezri@gmail.com

"'אימא את אוהבת אותי?', היא שאלה ולא הצלחתי להגיד כן. היא הביטה בי, מחכה למוצא פי. אבל אני קפאתי. לא הצלחתי להגיד מילה פשוטה: כן. התחלתי לבכות ללא הפסקה והילדה שלי חיבקה אותי. לא הצלחתי לחבק אותה בחזרה, אבל היה משהו בחיבוק שלה שקשה לי להסביר. משהו טוב, מנחם, הילדה שלי קיבלה אותי ללא תנאי. למרות שלא עניתי לה היא חיבקה אותי".
"וואו נעמה (שם בדוי) כולי צמרמורת. זה מרגש ביותר. היום, לאחר מספר ימים, איך את מרגישה בקשר לאירוע הזה?".
"אני רוצה גם, לראשונה בחיי, אבל ממש לראשונה אני רוצה גם להיות מסוגלת לחבק את הילדה שלי בחזרה. היא לימדה אותי, הילדה שלי, על אהבה ללא תנאי. קצת עצוב לי שהיא זו שמלמדת אותי ולא אני אותה אבל זו המציאות".  
"נעמה אני רוצה לשים דגש על כמה דברים: ראשית, לאורך כל השיחה את אומרת הילדה שלי. זה מראה על שייכות מסוימת. בעבר, כאשר דיברנו היית אומרת 'הילדים' בנימה של דחייה. היום, כשאני שומעת אותך אומרת 'הילדה שלי', יש בנימה שלך טון מאוד רך".
"נכון, בכלל לא שמתי לב לזה...".
"דבר נוסף: עצם זה ששחררת את המקום של רגשות האשמה והשאלה האם אני אוהבת את ילדיי, אפשרת לבת שלך לגשת אלייך ולשאול את השאלה: 'האם את אוהבת אותי' ולחבק אותך ללא תנאי ועל כך טפחי לעצמך על השכם. זה נהדר שאת עוברת תהליך, לוקחת אחריות על עצמך ופועלת עכשיו  לגבי הרצון שלך לחבק בחזרה. מה שתעשי זו עבודה טכנית ואני אסביר: כשאת נמצאת עם בתך, אמרי למוח שלך עכשיו אני מרימה את הידיים שלי וכורכת אותן סביב הילדה שלי. פשוט עשי זאת כמו רובוט. לאט לאט את תיווכחי שזה מוטמע בך ותרגישי יותר בנוח. זו עוד משוכה שאת תצטרכי לקפוץ מעליה, גם אם תרגישי קושי ודפיקות לב. תמשיכי לומר למוח שלך 'אני יכולה, אני מסוגלת'. כולנו נולדנו לחיות חיים מלאי שמחה ואהבה. זכרי שאת ראויה לכך. פשוט תדמייני את הרגע ביניכן כמו נהר זורם, תרפי ותתמסרי לרגע. את רוצה להגיע לתוצאה שהיא היכולת שלך לחבק אז כדי להגיע לתוצאות צריך ללמוד ולעבור איזושהי דרך. כשתהיי מחוברת עם הרצון שלך, תרגישי הרבה יותר טוב. אם לרגע תחושי רפיון בשרירים או תחושה של חולשה, עצרי לרגע, נשמי עמוק ושוב אמרי למוחך 'אני יכולה, אני מסוגלת'".
מכשולים ומשוכות נועדו כדי שנוכל לעבור מעליהם, כדי שנגיע למקום יותר גבוה בחיינו. כאשר יש חיבור לרצון שלנו, אנו נמצאים ברמה נפשית ופיסית טובה מאוד. לקראת שבת מבורכת חישבו מהו הרצון הטוב שלכם, התחברו אליו וחישוב כיצד להשיגו. התבוננו בכל האנשים שבסביבתכם - משפחה וחברים - לימדו דרכם, הם בחיינו כדי להעשירם. שבת שלום.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: