יום רביעי, 08 ביולי 2020, ט"ז תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

טיפים לחיים טובים במבשרת ציון

אין כישלון, יש רק משוב...

למה אנחנו מרגישים פעמים רבות שאנחנו נכשלים בחיים?

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

שרון בן דור

בוחרים בטוב, אפשר לחיות מתוך שמחה. טל': 054-2520015

Puni8@walla.com

לרוב אנחנו עסוקים בלהשוות את עצמנו לאחרים וזו אחת הסיבות שמונעות מאתנו באמת להצליח לפרוץ את כל המחסומים שלנו. יש פעמים שאנחנו שמים לעצמו מחסומים ולכן אנחנו לא מצליחים, כי אנחנו לא מרגישים מספיק טובים, חושבים שלא מגיע לנו להצליח, שאנחנו לא רצויים, לא אהובים.
זה יכול להתחיל כבר בבית הספר ואולי בגן, שיש ילד אחד שיש לו מכונית יותר גדולה ואופניים יותר חדשים. זה נמשך אחר כך חיים שלמים. תמיד יש כאלה שנוכל לקנא בהם, יש להם בית גדול ומכונית מפוארת ויש להם יותר.
האם זה שיש להם יותר, אומר עלינו את הדבר הבא - שאנחנו נכשלנו כי לא הצלחנו לייצר את ההצלחה הזו, את הכסף, הקריירה המצליחה, להתחתן עם האדם הכי מוצלח/יפה/חכם ואו עשיר?
מה יקרה אם לרגע אחד נעצור, נקבל החלטה להפסיק להסתכל בשכן ובדשא הירוק שלו?
אנחנו לא באמת יודעים איזה חיים הוא חי וכמה הוא שמח בחיים שלו ומה עובר עליו כשהוא נכנס הביתה. אולי גם הוא מרגיש כישלון בתחום מסוים, ההבנה שגם לאדם שנראה שיש לו הכול יכול להיות חסר משהו.
איך להרגיש מוצלחים בלי למדוד את עצמו במושגים של תחרות ובמונחים של רווח והפסד כל הזמן?
אמנם, אנחנו חיים בחברה מערבית בה ההישגיות היא כמעט מקודשת, אבל אנחנו נחליט איך למדוד את עצמנו ואם בכלל. נוכל להחליט שאנחנו כן ראויים, אהובים ובעיקר יכולים להצליח בכל דבר. ההחלטה לא תמיד מביאה את התוצאות הרצויות ולכן רצוי להיעזר במי שיכול ללוות אתכם בתהליך, בין אם מדובר באיש מקצוע ובין אם מדובר באדם שאתם סומכים עליו ויש לו את היכולות המתאימות.

סיפור אישי

אני זוכרת את עצמי מקבלת במבחנים במתמטיקה פעם אחר פעם ציונים לא טובים. טוב, מודה על האמת, אפילו ציונים גרועים. למדתי והתכוננתי ובכל זאת בכל פעם תוצאה גרועה. 
הייתי בגיל העשרה וכל כישלון בתקופה ההיא, נחשב לכישלון בכל תחום אחר בחיים. לא יצרתי את ההבחנה בין חוסר הצלחה בתחום מסוים לתחומים אחרים. הכישלון היה מוריד אותי למטה במידה כזו שלא רציתי לצאת לבלות עם חברים באותו הערב וגם למחרת. כל מה שרציתי היה להיכנס למיטה ולא לדבר על זה. מירב, חברתי הטובה, הצליחה בקלות במבחנים גם במתמטיקה וזה הפריע לי. היא כמעט לא למדה למבחנים ובכל זאת הצליחה. קשה להיות חברה של אחת כזו, חשבתי לא פעם, ונשארתי חברה שלה עד היום. 
ברבות השנים הבנתי איך להסתכל על אותם הדברים בצורה אחרת. התחלתי לחשוב במושגים של משוב ולא של כישלון ואז התחלתי להצליח ובגדול. גיליתי איך לפרוץ בתחום שלי ורק שלי, איך להצטיין, איך לא להשוות ביני ובין האחר וכן זה אפשרי. אפשר ללמוד לשנות את החשיבה מחשיבה של "אני כישלון ולא יעזור כלום", "יש לי ידיים שמאליות" וכו' לחשיבה של "אני יכול, אני אצליח".
נוכל להשוות את עצמנו ולהסתכל על מי שבחר לצאת ממרוץ החיים, בין אם התעייף מהמרדף של "יותר גדול ויותר שווה" ובין אם פנה לעיסוק ברוחני, במדיטציות, ברייקי ובכל התורות שמבטיחות שקט פנימי וקבלה עצמית בכל מצב.
במה תבחרו?

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: