יום ראשון, 12 ביולי 2020, כ' תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

טיפים לחיים טובים במבשרת ציון

להתמקד ב'יש'

הבורא יצר את הנשים עם רחם כדי שייצרו חיים | זוהי יצירה מופלאה  אך מה קורה לאותן נשים שנסחפות אחרי הזרם והתרבות היהודית ישראלית ואינן מרגישות חיבור ואהבה לילדים? | האם כל אחת מאתנו נועדה להיות אם?

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ענבר עזרי

מטפלת בשיטת איזון חיים ויועצת משפחתית וזוגית. מגשרת בהליכי גירושין. מנחה ומרצה בתחום הזוגיות. טלפון: 054-2425508.

inbarezri@gmail.com

"יש קבוצה של אימהות שנפגשות כמה פעמים בשבוע ועושות פעילויות עם הילדים. אמרתי יאללה אני אנסה. מה יכול להיות", סיפרה נעמה (שם בדוי). הלכתי איתן ועם הבת שלי. זאת הייתה טעות נוראית. חיכיתי כל דקה שהזמן יעבור. זה היה נורא, פשוט נורא. הבת שלי כל כך שמחה שכל רגע היא באה לחבק אותי, כאילו להודות לי שהסכמתי לבוא. לי הייתה תחושת גועל, רציתי ממש להקיא. אותן אימהות מדברות כל הזמן על הילדים שלהן, זה ממש לא מעניין אותי הדבר הזה, לשבת איתן לשמוע את הקשקושים הללו".
אני צחקתי ונעמה הביטה בי ולא הבינה...
"נעמה, אני חושבת שמה שקרה כאן זו התנגדות שלך לכל נושא האימהות. אני אסביר: ככל שאנו מתנגדים למשהו, אנו מושכים אותו אלינו, כדי שנלמד משהו. האימהות שישבת איתן בעצם באו ללמד אותך דבר מה. את, נעמה, אימא אחרת, לא מעניין אותך ללכת אחר הצהריים ולפטפט על הילדים וזה בסדר גמור. אני רוצה שתתמקדי ב'יש', במה שכבר הצלחת להשיג מול ילדייך: הצלחת להגיע לרמה של אכפתיות מסוימת כלפיהם ודיברנו על כך שזה סוג מסוים של אהבה. השיעור שלך מהמפגש הזה הוא ההבנה מה מתאים לי, מה אני יכולה לעשות. כל אם בנויה אחרת. במקום להתמקד במה אני לא אוהבת לעשות, תתמקדי במה שאת יכולה. היית מאוד אמיצה כדי לחשוף בפניי את הקושי שלך לאהוב את ילדייך. טפחי לעצמך על השכם, זהו גילוי לא פשוט. ברגע שתכירי בטוב שלך, תפוגגי את הרגשות השלילים וחוסר היכולת לאהוב את ילדייך. אמרי לעצמך שזו את, אלו היכולות שלך ותראי שתוך כדי תנועה את תביני לבסוף מה את כן יכולה להעניק לילדייך, אולי אפילו תיהני מכך. תהיי טובה כלפי עצמך, הילדים שלך לא סתם הגיעו לחייך, הם באו ללמד אותך שיעור. התמודדויות תמיד יהיו בחייך מול הילדים, בכל קושי מולם תהיה לך קרן אור. תזכרי בנקודות הקטנות שבהם הרגשת טוב עם ילדייך. ככל שתאספי יותר נקודות, הרגשתך תשתפר ודעי שאלו הן היכולות שלך. את עושה כמיטב יכולתך. את היחידה שיכולה להציל את עצמה. יש לך את הכוח. המוח הוא דבר חזק מאוד. תכניסי למוחך שאת אימא אחרת. את שונה. החליפי את המשקפיים השחורים בוורודים. תני זמן לדברים לשקוע וחכי בסבלנות. כשאני אומרת סבלנות, אני מתכוונת שתחכי. באמונה, הדברים יסתדרו כפי שאמור להיות".
הדברים הטובים קיימים בעולמנו. לחלק מאתנו הם מגיעים בטבעיות: כמו התחושה להרגיש אהבה כלפי ילדינו. לחלקנו זהו קושי קשה מנשוא. יחד עם זאת ברגע שנבין שיש שוני ואנו עושים את המיטב נשחרר את הרגשות השליליים וכך יתפנה מקום לרגשות חיוביים. בנימה אופטימית זו מאחלת שבת יפה ונפלאה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: