יום שישי, 29 במאי 2020, ו' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

טיפים לחיים טובים במבשרת ציון

טעות לעולם חוזרת

האם מערכת יחסים שנמשכת לאורך זמן יכולה לספק את כל אלו שהתחייבנו אליהם לפני שנים רבות?

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

שרון בן דור

בוחרים בטוב, אפשר לחיות מתוך שמחה. טל': 054-2520015

Puni8@walla.com

"הסכמתי ליחסים פתוחים בנישואים שלנו ואין לך מושג כמה אני מתחרטת על הרגע הזה", אמרה איילת (שם בדוי, כיתר השמות במאמר) בקול חנוק. "לא הבנתי שההחלטה הזו תביא את הסוף שלנו. חברה קרובה ששיתפתי ברעיון אמרה שהשתגעתי ומסתבר שהיא צדקה. בהתחלה זה היה מסעיר, הפגישות הראשונות עם פרטנרים אחרים עשו טוב לזוגיות שלנו, גבריאל (שם בדוי) התחיל לפנק אותי ולהפתיע אותי בכל מיני מתנות קטנות. חשבנו שמצאנו את הדרך להחזיק את הזוגיות שלנו בשמחה מחודשת. אבל לאט לאט נפרצו הגבולות. דרך הדלת הפתוחה נכנסו אורחים בלתי רצויים – הפרטנריות של גבריאל היו אובססיביות לגביו והן הטרידו בכל שעות היום והלילה. גבריאל לא ידע לשים לזה גבול וזה התחיל לחלחל אל המשפחה, גם בארוחות שישי הן התקשרו ואז נדרשנו לעמוד מול הילדים ולגמגם".
איילת ממשיכה ומספרת: "גבריאל התקשה לשים גבול, הוא התאהב ברעיון שהוא יכול לצאת ולהיכנס מתי שהוא רוצה מהבית. אולי זו אשמתי שלא קבענו גבולות מספיק ברורים בעניין הזה. כשהוא רצה להתחיל לבלות את השבתות שלו מחוץ לבית עם נשים אחרות והילדים רצו להיות אתו יותר, אבל הוא התרחק ולא הרגשנו את הנוכחות שלו בבית כמו פעם. התחלתי להתלונן והוצאתי את הכעס על הילדים. התחלתי לגלות מרירות ופחות עניין אותי לצאת לדייטים בעצמי עם גברים אחרים. רציתי את מה שהיה לנו, למדתי להעריך את השגרה גם אם היא משעממת. חשבתי על כל הזוגות שנשבעו לנצח לאהוב אחד את השני, להיות נאמנים, להימשך תמיד אחד לשני".
האם זה באמת אפשרי? האם מערכת יחסים שנמשכת לאורך זמן יכולה לספק את כל אלו שהתחייבנו אליהם לפני שנים רבות?
בטיפול
במהלך הטיפול גבריאל הביע נכונות להישאר בזוגיות ולוותר על אורח החיים הפתוח. איילת שמחה אבל לא האמינה לו, באמת.
איילת וגבריאל התבקשו לבדוק כל אחד מהם מה מחזיק אותם בתוך הזוגיות הקיימת. עזרתי להם למצוא את הדבק המאחה הזה שהוא בעיניהם השמירה על הילדים בתוך המשפחה. 
את כל המונוטוניות והשחיקה, השעמום שנותרו אצלם ודרבנו אותם לצאת למערכת יחסים פתוחה, הם בחרו למלא בבילויים זוגיים, סופי שבוע ללא ילדים, יציאה לסרטים והצגות.
גבריאל נתבקש לבדוק איך הוא יכול להחליף את הצורך שלו בהרבה נשים באישה אחת – איילת.
הוא הכין רשימות לעצמו - איך להתרגש שוב מאיילת?
הוא הכין רשימה של כל הדברים החיוביים והמאירים שיש בה והזכיר לעצמו שהיא הדבר החשוב והמשפחה.
איילת מצידה קיבלה על עצמה שלא לחפש את גבריאל כל היום בטלפונים, ולא לבדוק לו הודעות בטלפון כדי לראות אם הוא ממשיך בקשר עם מישהי. היא החליטה לחזור לתת בו אמון.
ההחלטה לתת אמון מחדש היא החלטה רצינית שמעידה על רצון לתקן את מה שהתקלקל ולבנות את הזוגיות מחדש.
איילת וגבריאל ממשיכים לעבוד על הזוגיות.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: