יום שישי, 05 ביוני 2020, י"ג סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

טיפים לחיים טובים במבשרת ציון

אין מוצא אחר

אלימות בין בני זוג הייתה קיימת מאז ומתמיד | חוסר היכולת להתמודד עם אלימות יכולה לנבוע מכך שבני הזוג היו בעצמם עדים לאלימות בבית | זוג אשר חווה אלימות לא יוכל לפתור את הבעיה הקשה, אלא רק באמצעות עזרה מקצועית

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ענבר עזרי

מטפלת בשיטת איזון חיים ויועצת משפחתית וזוגית. מגשרת בהליכי גירושין. מנחה ומרצה בתחום הזוגיות. טלפון: 054-2425508.

inbarezri@gmail.com

לאחר שעברו שלושה ימים טל (שם בדוי, כיתר השמות במאמר) לא יצר איתי קשר כפי שסיכמנו. משהו בתוכי לא היה שקט. אני לא נוהגת 'לחזר' אחרי מטופלים שאינם מעוניינים להמשיך בתהליך, אך משהו בתוכי לא הרפה, לכן החלטתי לפעול לפי האינטואיציה שלי והתקשרתי לטל.
"היי טל מה שלומך? לא שמעתי ממך לכן התקשרתי. בפגישה שלנו סיכמנו שתודיע לי לגבי המשך התהליך, האם יש לך תשובה?".
"כן, אני יודע, אני פשוט לא סגור על עצמי, לא מתחשק לי לבזבז זמן וכסף. גם אני לא רוצה לפתוח את כל הג'יפה שלי ויש לי הרבה".
"טל, אני מניחה שאתה מתמודד עם דברים לא פשוטים. תבין שבמקרה שלכם אין מוצא אחר, בחיי הנישואים שלכם יש אלמנט של אלימות מילולית. כך הבחנתי כשהייתם אצלי. אתם לא תוכלו לפתור את האלימות ביניכם ללא עזרה מקצועית".
לאחר מסע שכנועים די ארוך טל הסכים לבוא. הוא ביקש להגיע לבדו.
טל התיישב בכורסה בחוסר רצון. הוא הביט בי במבט כזה שפירשתי אותו: "מה את רוצה ממני?".
"טל, אני מביטה בך ורואה את חוסר החשק שלך להיות פה. זה בסדר. אבל הייתי רוצה לשאול אותך שאלה: האם אתה מבין שחיי הזוגיות שלכם אלימים?".
טל הרכין את ראשו מטה, גירד את מצחו ולאחר כמה שניות דמעות זלגו מעינו. הוא לא הצליח לדבר לכן נתתי לו כוס מים וממחטה. 
"רק כשאמרת לי שאנחנו זוג אלים הבנתי את זה. לא חשבתי כך, או יותר נכון לא שמתי לב לזה. תביני אני.... לא יודע... (בכי) כל הימים האלו שהתלבטתי אם לבוא זה בגלל שהרגשתי כעס נורא. אני כועס על העולם, אני כועס על החיים, אני כועס עלייך שבגללך אני מבין עכשיו שהזוגיות שלי אלימה".
"אני בהחלט מבינה את הכעס שלך טל. זה גילוי לא פשוט עבורך, אבל אם תעצום את העיניים ולא תראה, האלימות ביניכם לא תרפה. מה שיעזור לך להיפתח לדפוסים חדשים, הוא להאמין בעצמך שאתה יכול לקיים זוגיות אחרת. זוגיות טובה נותנת כוחות ואנרגיה ולא גוזלת אנרגיה. בזוגיות בריאה קמים מאושרים בבוקר ולא בתחושת מלחמה וכעס על כל העולם".
"עולים בי כל מיני זיכרונות רעים מן העבר שלי. אני לא יודע אם אני מסוגל להתמודד איתם".
"טל, האמן לי, אנחנו מקבלים דברים שיש ביכולתנו להתמודד עימם. כרגע אני צריכה ממך רק אמונה, אמונה בעצמך, יחד נלמד להרפות מכל אותם זיכרונות עבר בהם הדברים לא עבדו עבורך".
העבר אינו מרפה ממנו, יש לו השפעה רבה על מציאות חיינו. החוכמה היא להסתכל עליו מתוך ידיעה שניתן לשנותו והוא אינו יכול להכתיב לנו את ההווה והעתיד.
המשך בטור הבא.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: